Chrudim – Sobota tentokrát domácím týmům v Elberry Okresním přeboru ve fotbale nepřála. Zvítězily pouze Rozhovice, Holetín uhrál v sousedském derby s favoritem z Prosetína jen bod. V Ronově a Krouně se tentokrát radovali hosté.

OKRESNÍ PŘEBOR

Holetín – Prosetín 1:1 (0:0)

Branky: 90. Filipi z pen. – 83. Spilko. Rozhodčí: Májek – Ledajaks, Zoreník. ČK: 0:1 (90. Kulháň). Diváci: 250. Ve vyrovnaném sousedském derby s minimem šancí na obou stranách podalo citelně oslabené domácí mužstvo bojovný výkon a proti favoritovi uhrálo cennou remízu.

Holetín: Žejdlík – Šmok (46. Starý), Zdražil, Zeman, Vondráček – Beneš, Pilař (17. Pátek), Ceral (30. Plachý), Zárybnický – Filipi, Doležal (80. Vacek). Prosetín: Hlouš – F. Slavík, Kulháň, Haman (46. Tichý), Černý – Ročňák, Vodvárka, F. Šafránek, A. Šafránek – Novotný (J. Slavík), Remeš (80. Spilko).

Ronov – Svídnice 1:3 (0:1)

Branky: 65. Klepetko – 21. R. Kubašta st., 57. a 80. R. Kubašta ml. Rozhodčí: Kopecký – Havel, Novotný. Diváci: 80. Domácí tahali celé utkání za kratší konec, výhru Svídnice pojistil deset minut před koncem Radovan Kubašta mladší.

Ronov: T. Žítek – J. Žítek, Ondrášek, Průša, Sedlák, Urbánek, Spěvák, Budínský, V. Klug, Svoboda, Klepetko (Petžílka, Šmíd). Svídnice: Švadlenka – Kudyn, Sokol, Zelenka, Hůlka, Kašpar, R. Kubašta ml., R. Kubašta st., Louvar, Dibelka (Kaška, Širůček).

Krouna – Zaječice 1:4 (0:2)

Branky: 50. D. Bělský – 6. a 58. Dejdar, 34. Hromádko, 86. Fousek. Rozhodčí: Ďuriš – Šmaha, Vojta. ČK: 1:1. Diváci: 80. Hosté se ujali vedení už v 6. minutě, kdy poslal odražený míč k levé tyči z úhlu Dejdar. Domácí byli poté lepším mužstvem, ale do zakončení se nedostávali, naopak ve 34. minutě utekl po rychlém brejku od půlící čáry Hromádka a s přehledem zvýšil na 0:2. Kontaktní branka Krouny mohla přijít ve 40. minutě, ale Vávra ve vyložené šanci z 5 metrů přestřelil. Až v úvodu druhé půle D. Bělský obral o míč zaječického stopera a snížil na 1:2. Hostující Konrád navíc o tři minuty později obdržel za nakopnutí bez míče červenou kartu a domácí měli zaděláno na zvrat. Z tlaku ale branku nevytěžili, naopak v 58. minutě darovali Zaječicím třetí gól, když Janoušek odkopl malou domů do autu a domácí si nepohlídali Dejdara, který zvýšil zblízka na 1:3. Domácí byli i poté bezradní v koncovce, a když v 86. minutě přidal do otevřené obrany Fousek čtvrtý gól, bylo rozhodnuto.

Krouna: Janoušek – Ducheček, Kulhavý, Bouška, Zelenka – Vávra, Svatoň, Truneček (77. Janko), Stodola – D. Bělský (82. Talácko), P. Bělský. Zaječice: Nejtek – Kulhánek, Hromádko, Zvolánek, B. Jeřábek – M. Jeřábek, Čechlovský, Pejcha (J. Kubelka), Fousek – Konrád, Dejdar (80. T. Kubelka).

Rozhovice – Skuteč 4:0 (1:0)

Branky: 40. Kopp, 56. Suchý, 58. Holub, 65. Stejskal z pen. Rozhodčí: Kostka – Felkl, Vašek. Diváci: 70. Pokud zapomenou domácí na prvních pět minut druhého poločasu, pak musejí být se svojí předvedenou hrou spokojeni. Utkání měli plně pod kontrolou a trpělivě čekali na brankové příležitosti, které proměnili.

Rozhovice: L. Pleskot -Kadeřábek, Sýkora, Suchý, V. Voženílek, Stejskal, Uhlíř, Skyva, Tamchyna, Holub, Kopp – T. Voženílek, Pleskot, Málek, Bondor, Kopecký. Skuteč: Flídr – Kubík, Vít, Odehnal, Koliska, Talácko, Horáček, Šmaha, Janeček, Cink, Sysel – Urban, Brokl, Bačkovský, Filipi.

Kameničky – Miřetice 2:3 (0:1)

Branky: Branky: 76. Čermák, 88. Bureš – 35. T. Řezníček, 52. Beran, 58. Najman. Rozhodčí: Malivánek – Chour, Karásek. Domácí začali hrát až posledních dvacet minut, kdy už byl stav nelichotivých 0:3 a dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale alespoň na remízu už to nestačilo.

Kameničky: Kosař – P. Adámek, Jehlička, Hrabčuk, Mitáček, Málek, J. Adámek, Netolický, Janáček, Čermák, D. Adámek (Bureš). Miřetice: Alinče – Hájek, Bureš, P. Řezníček, Hron, Doležal, Kopecký, Beran, Najman, T. Řezníček, Polívka (Kyzlík, Sokol, Slanina).

Svratouch – Vítanov 5:0 (4:0)

Branky: 27., 32. a 79. Marek Černý, 2. Bureš, 45. Kyncl. Rozhodčí: Baťa – Novák, Starý. Diváci: 130. Domácí se ujali již ve 2. minutě vedení a od toho se hra odvíjela, měli jasnou převahu.

Svratouch: Kašpar (46. Kampů) – J. Kaplan, Pala (52. Macháček), Michal Černý, Fiala, Bureš (70. F. Kaplan), Kyncl, Marek Černý, Lampárek (65. Obrovský), Chaloupka, Pavlík. Vítanov: Bednár – Novotný, Stehno, Jan Jůn, D. Picek, L. Jůn, A. Picek, Bouška (67. Myška), Kučera (80. Budínský), Uher (78. Košina), Pilař (75. Neuwirth).

Chrast – Křižanovice 2:5 (1:3)

Branky: 9. Novotný, 76. Polanský – 15., 17. a 65. Milan Pecina, 27. J. Pilař, 86. O. Pilař. Rozhodčí: Novotný – Kopecký, Doudová. Domácí se sice brzy ujali vedení, ale Křižanovice za chvíli srovnaly a pak už měly zápas ve své režii. 123 diváků.

Chrast: Tatíček – Kadavý, Mikan, Polanský, Mihulka (42. Felkl) – Gregor, Stupavský, Drahoš Novotný (67. Sluka) – Geguš, Vágner. Křižanovice: Matějka – Fr. Pecina, J. Pilař, Kozel, Štěpán (61. L. Pilař) – Žák (46. Bejr), Prokop, Kadlec (75. Smetánka), Rulík – O. Pilař, Milan Pecina (82. Janeček).

Tuněchody – Kočí 3:0 (1:0)

Branky: 7. Pokorný z pen., 51. Šilhánek, 70. D. Mattuš. Rozhodčí: Felkl – M. Šmaha, D. Šmaha. Domácí byli od úvodního hvizdu aktivnější a rychle se dostali z penalty do vedení. Hostující nováček však nesložil zbraně a ve zbytku první půle kladl favoritovi statečný odpor. Krátce po změně stran však tuněchodští hráči přidali pojistku a zaslouženě si došli pro tři body.

Tuněchody: Elich – Hudeček, Hájek, D. Slezák, Lamberský (62. Pískač), D. Mattuš, Hanko, Pokorný (79. Hýl), Šilhánek (76. Vrzal), M. Adámek, J. Adámek. Kočí: Dostál – Vávra (86. Ma. Dvořáček), Mi. Dvořáček, Janko, Slanař, Bukač, Blažek, Fantl, Havránek (62. Škaryd), Němec, Smetana (46. K. Kudrnka).

Dohrávka 17. kola:

Vítanov – Kočí 1:1 (1:0)

Branky: 28. Šulc – 78. Havránek z pen. Rozhodčí: Prokop – Jeřábek, Šebek. Diváci: 70. Vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Dominantní v zápase byli oba brankaři.

Vítanov: Bednár – Pavliš, Novotný, Stehno, J. Jůn, D. Picek, L. Jůn, A. Picek, Bouška, Kučera, Šulc (Uher, Myška, Cimburek). Kočí: Dostál – Vávra, Šraryd, Bukač, Dvořáček, D. Kudrnka, Blažek, Kaločaj, Pavlas, Smetana, Šára (K. Kudrnka, Havránek). (spa, rp)