I. A a B třída: Branková přeháňka v Načešicích

Chrudim - V sobotních zápasech I. A třídy se střelecky dařilo v Načešicích. Slatiňanský nováček dostal od „Jelenů" sedm gólů.

12.8.2013

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Mezilesí Načešice - Mor. Třebová 5:4 (3:2). Branky: 7. M. Svoboda, 15. Zita, 33. Nevečeřal, 47. R. Chmelík, 85. Hladina 11. a 14. Šatník, 60. Linhart, 65. Kučerňák. Načešice: Lédl A. Jirásek, R. Chmelík, M. Chmelík, Mládek, Hladina, Nevečeřal, Svoboda, Zita (84. L. Levinský), D. Jirásek, M. Jirásek. V zápase, kde útok převládal nad obranami, si brankáři poprvé sáhli na míč až za stavu 2:2. Skóre otevřel už v 7. minutě domácí Svoboda, hosté vyrovnali v 11. minutě Šatníkem a týž hráč otočil skóre ve 14. minutě. V následující 15. minutě vyrovnal hlavou Zita. V 33. minutě Nevečeřal poslal domácí opět do vedení. Hned ve 2. minutě II. půle zvýšil náskok Mezilesí na dvě branky R. Chmelík, hosté se však dočkali v rozmezí pěti minut vyrovnání po trefách Linharta a Kučerňáka. Domácím evidentně docházely síly, ale přesto se jim povedl nádherný vítězný gól Jana Hladiny v 85. minutě.

Hlinsko B - Pomezí 1:0 (0:0). Branka: 51. Zavřel, ČK: 1:0 (56. Slavík ml.). Hlinsko B: Jindřichovský Prášek (46. Ptáček), Volf, Bříza, J. Nevole Krbálek, Eis, J. Novák, Odstrčil (46. V. Netolický) Slavík, Zavřel (75. Picek). Hosté s řadou urostlých chasníků hrozili hlavně ze standardních situací, domácí se soustředili na kvalitu v obraně a brejky. Ve II. půli přišly dva zásadní okamžiky zápasu. Nejprve se trefil nádherně z trestného kopu Zavřel a o pár minut později se nechal naprosto nesmyslně vyloučit Slavík. Od této chvíle se hosté vrhli do útoku a až do konce utkání se hrálo převážně na půlce rezervy. I s trochou štěstí (dvě tyče) „béčko" vedení uhájilo a připsalo si historické tři body v I.A třídě.

Č. Třebová B - Prosetín 3:1 (1:1). Branky: Abt 2, Šafář Vodvárka. Prosetín: Šmahel Tichý, Šikl, Pavliš (79. Sokol), Černý, J. Ročňák (87. D. Ročňák), Zvára, F. Šafránek, A. Šafránek (87. Šimon), Vodvárka, Remeš (67. Kulháň). Rezerva se ujala vedení již v 5. minutě po rohovém kopu Abtem. Prosetínu se podařilo do poločasu vyrovnat Vodvárkou po přečíslení domácí obrany. Českotřebovští měli po přestávce územní převahu a po pěkné kombinaci potrestal chybu hostující obrany v 70. minutě opět Abt. V závěru se hosté snažili o vyrovnání, ale soupeř je potrestal třetím gólem Šafáře.

H. Jelení - Slatiňany 7:0 (2:0). Branky: Pecivál a Kaňkovský 2, Seidenglanz, Velínský, Šmidberský. ČK: 0:1 (75. Trňák. Slatiňany: Opočenský Marzak, Jeřábek, Opavský, Kudrnka Kopecký (70. Melichar), Trňák, Hanuš, Mart. Pudil (70. Sýkora) Pokorný, Tesař. Souboj dvou postupujících týmů z I. B třídy vyzněl překvapivě jasně pro domácí „Jeleny". Hosty zlomil druhý inkasovaný gól, který padl prý z ofsajdu a ve druhém poločase odpadli.

Chrudim C - Přelouč 3:3 (2:0). Branky: 21. a 25. Holub (obě z pen.), 82. vlastní (Táborský) 57. Vančura, 63. Novotný, 80.Rokyta. MFK Chrudim C: Kudláček Mervart, Zeman, Šibrava, J. Veselský Meduna, Dastych, Hlavatý, Holub Kratochvíl (Holík, D. Veselský, Tlapák, Lacman, Beneš ). Chrudimský Celtik si v premiéře připadal jako na houpačce. Po dvacetiminutovém oťukávání přišel faul hostujícího hráče v šestnáctce a nařízený pokutový kop kapitán Holub ala Panenka proměnil 1:0. Za tři minuty si opět hostující stoper v souboji pomohl loktem a z nařízeného pokutového kopu se opět nemýlil Holub 2:0. Hosté několikrát zahrozili, ale domácí Celtik hru kontroloval. Druhá půle však zastihla „céčko" v nedbalkách a po fatální chybě obrany se Vančurovi podařilo snížit 2:1. Hosty gól navnadil a za 6 minut v 63. bylo díky Novotnému vyrovnáno 2:2. Hosté kombinovali a domácí rezerva nestíhala a nemohla se dostat zpátky do hry. V 80. minutě otočila Přelouč stav utkání na 2:3, když obrana domácích nestihla zaklapnout a Rokyta se tváří v tvář brankáři Kudláčkovi nemýlil. Domácí vědomi si prohospodařeného náskoku vrhli všechny síly do útoku a po rohovém kopu Holuba si hostující Táborský srazil míč do vlastní branky. V posledních minutách se obě mužstva snažila strhnout vedení na svou stranu, ale nikomu se již branku vstřelit nepodařilo. V 90. minutě vzplály emoce a za přílišnou horlivost byl po právu vyloučen domácí Beneš.

I. A TŘÍDA

FC Jiskra - St. Hradiště 0:1 (0:1). Branka: Götz.

Načešice - M. Třebová B 5:4 (3:2). Branky: M. Svoboda, Zita, Nevečeřal, R. Chmelík, Hladina - R. Šatník 2, Kučerňák, Linhart.

Srch - Morašice 3:2
(2:1). Branky: Brož, Karela, Doležal - Novák 2.

Hlinsko B - Pomezí 1:0
(0:0). Branka: Zavřel.

Č. Třebová B - Prosetín 3:1
(1:1). Branky: Abt 2, Šafář - Vodvárka.

H. Jelení - Slatiňany 7:0
(2:0). Branky: Pecivál 2, Kaňkovský 2, Seidenglanz, Velínský, Šmidberský.

Chrudim C - Přelouč 3:3
(2:0). Branky: Holub 2, Šibrava - Dopita, Vančura, Novotný.

I. B TŘÍDA skupina A

Roh. Bělá - Chroustovice 0:1 (0:0). Branka: 60. Mazánek. Chroustovice: Tuček Úskoba, Horčička, Dvořák, Mazánek Lebeda, Havlíček, Tomášek, Krejbich Brychnáč, Veselý (Besperát, Andrle). Na hřišti pardubické Lokády se hostující nováček brzy zbavil brzy respektu ze zkušenějšího soupeře a po hodině rozhodl hlavičkou Mazánka po rohovém kopu o cenné úvodní výhře. Domácí poté mohli srovnat nastřelili pouze tyč, na druhé straně neproměnil Brychnáč sólo na brankáře.

Kameničky - Sezemice 1:1 (1:0). Branky: 26. M. Pérko 52. Valenta. Kameničky: Hladký Zavřel, P. Adámek, P. Chmelík, M. Hromádko, D. Hromádko, Jehlička, J. Adámek, J. Sádovský, M. Pérko, J. Chmelík (Sadílek, Janáček, D. Adámek). Bojovné a příliš nervozní utkání, o čemž svědčí poměr ŽK 4:6. Domácím se podařilo vstřelit branku po přímém kopu a do poločasu si udržovali mírnou převahu. Poté, co nezachytili začátek II. půle, se hřiště proměnilo spíše v bojiště a podle toho vypadala hra. Soupeři se podařilo vyrovnat v 52. minutě. po rychlém přečíslení. Domácím velmi dobře zachytal brankář Hladký.

Luže - Rosice 2:1 (0:1). Branky: Koráb, Stoklasa Vratišovský. ČK: 1:1 (24. Komárek D. Rousek). Luže: Richter Roubínek, Stoklasa, Mužíček (46. Tichý), Chaloupka, Komárek, Mašek, Dvořák (88. Kapitola), Mihulka, Harenčák, Koráb (85. Hanko). První šanci utkání měl domácí Koráb, ale z vyložené šance mířil vedle rosické branky. Pak po ostrém zákroku Komárka na D. Rouska se rosický záložník po soupeři ohnal a oba kohouti šli předčasně do kabin. Skóre otevřel Vratišovský dalekonosnou střelou z 25 metrů, když míč před gólmanem ještě skočil s zapadl do sítě 0:1. Domácí skóre srovnali Korábem po změně stran, v 63. minutě po trestňáku Hamerského orazítkoval Pozdník hlavou břevno. Domácí pak nevyužili sólo Dvořáka, na druhé straně Peterka neobešel gólmana Luže, a tak skóre se neměnilo. Rozuzlení přišlo šest minut před koncem, po rohu domácích míč propadl na malé vápno, kde ho do rosické sítě dopravil zblízka Stoklasa a byla to tříbodová trefa.

Řečany - Nasavrky 0:2 (0:0). Branky: 62. O. Čechlovský, 78. Soudek. Nasavrky: L. Novák M. Dostálek, Rejholec, Boháč, R. Michek Soudek, T. Michek, O. Čechlovský, M. Čechlovský Vojíř, F. Dostál (Chvojka, Hybner, Plíšek, Havel). Hostující nováček se na hřišti starousedlíka I. B třídy chvíli rozkoukával, ale do poločasu si vytvořil dvě šance, bohužel bez využití. Střelecky se prosadil až ve druhém poločase dvěma křídelními akcemi Vojíře jako přes kopírák, které zúročili O. Čechlovský a Soudek.

Holice B - V. Mýto B 1:3 (0:0). Branky: Vrátil Chadima, Špindler, Vostrčil.

Roh. Bělá - Chroustovice 0:1
(0:0). Branka: Mazánek.

Kameničky - Sezemice 1:1
(1:0). Branky: M. Pérko Valenta.

Luže - Rosice n. L. 2:1
(0:1). Branky: Koráb, Stoklasa Vratišovský.

Zámrsk - Přelouč B 5:1 (3:1). Branky: Csernyanszký 2, M. Novotný, Jiráský, Karela Štainer.

Řečany n. L. - Nasavrky 0:2
(0:0). Branky: Čechovský, Soudek.

Mnětice - Dobříkov 5:3
(5:0). Branky: Moravec 2, Tláskal 2 (1 z pen.), Kříž Marek 2, Brzybohatý.