I. A a B třída: Derby v Prachovicích skončilo smírně

Chrudim - Ze dvanácti zápasů zástupců Chrudimska v krajských fotbalových soutěžích musely být čtyři odloženy pro nezpůsobilý terén. V I. A třídě byl odložen zápas v Načešicích a v I. B třídě se nehrálo v Rozhovicích.

30.3.2009

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

I. A TŘÍDA

Prachovice – SK Chrudim 1:1

Domácím patřil úvod. Hned v první minutě za sražení Kříže kopal Budinský penaltu, ale trefil jen spojnici tyče a břevna. Hosté z první střely na Ondráčkovu svatyni otevřeli ve 29. minutě skóre Štursou – 0:1. Ve 35. po faulu na Budinského si sám postižený postavil míč na značku pokutového kopu, který tentokrát proměnil – 1:1. Po změně stran Chrudimští domácí tým sevřeli, ale soupeře držel výbornými zákroky brankář Ondráček. Dvakrát mu pomohlo i břevno.
Fakta - branky:
Budinský z pen. – Štursa. Rozhodčí: Čech. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Prachovice: Ondráček – Ptáčník, Kořínek, Kmoníček, Brodňan – Kadlec, Kostka, Forman, Hrdlička (65. Jeruzalém) – Kříž (85. Navrátil), Budinský. SK Chrudim: Kramařík – Starý, Wenzl, Lankaš, Štursa – Šebek, Tesař, Lištván, Martin Pudil – Zavřel , Veverka (60. Musil).

D. Újezd – H. Městec 0:1

Utkání nevalné úrovně. Jediná střela na branku v podání domácího J. Vomáčky směřovala na konci I. půle do vlastní sítě po centru Hlaváče. Ten byl v 52. minutě vyloučen a Jiskra se zatáhla úplně. V závěru sice centry Šplíchala a Skaly skončily na břevně, ale byly to zoufalé pokusy.
Fakta - branka:
vlastní. Rozhodčí: Slabý. ŽK: 0:5. ČK: 0:1 (52. Hlaváč po druhé ŽK). Diváci: 100. Poločas: 0:1. H. Městec: Raba – Krejčík, Veverka, O. Hamsa, M. Volejník – J. Hamsa (90. Uttendorfský), Synek, J. Volejník (85. Veleba), Hlaváč – D. Salfický, R. Chudomel (65. Šafránek).

Načešice – St. Hradiště odloženo.

Další utkání

D. Újezd – H. Městec 0:1 (0:1). Branka: vlastní. Žamberk – Králíky/ Č. Voda 3:2 (1:1). Branky: Novotný, Hynek, Pavelka – Musil, Švéda. Rychnov n. M. – Valy 4:1 (1:1). Branky: Kylar 3, Z. Hlubinka – Budinský. Litomyšl – Semanín 8:1 (0:0). Branky: Černý 2, Karal 2, Zeman, Pavlík, Vomočil, Košín – Špatenka z pen. Moravany – Choceň B 4:1 (2:1). Branky: Kříž 3 (1 z pen.), Veselý – Nedvěd z pen.

I. B TŘÍDA SK. A

Rozhovice – Kameničky odloženo.

Přelouč – Hlinsko B 2:2 (1:1).

První branky obou týmů byly navlas stejné. Centrovaný trestný kop a na konci akce přesná hlavička. Po přestávce vyšel hostům brejk, domácí vytěžili ze závěrečného tlaku vyrovnání. V 65. Přelouč neproměnila penaltu.
Fakta – branky: 12. Novák, 90. (+1) Koch – 30. Cestr, 55. Bonaventura. Rozhodčí: Pagáč. ŽK: 1:2. Diváků: 80. Poločas: 1:1. Hlinsko: Jindřichovský – Cach, Prášek, Pešek (50. Filipi), Veselský – Boguaj, Cestr, Popelka, Bříza – Cepl (62. Holubek), Bonaventura.

Slatiňany – Rosice n. L. 1:0 (1:0).

Zápas se lámal po čtvrthodině hry, kdy hosté nejprve nastřelili břevno, aby z protiútoku rozhodl o třech bodech Spartaku Ficek.
Fakta – branka: 17. Ficek. Rozhodčí: Sůra. ŽK: 4:3. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Slatiňany: Švadlenka – Jeřábek, Chaloupka, Zelinka, Hroch (80. Havel) – Kovařík, Moravec, Opavský, Dostál (86. Pour) – Ficek, Myška.

Třemošnice – Proseč 2:1 (2:1).

Na velmi dobře připraveném trávníku se hosté soustředili nadůslednou obranu výborně dirigovanou Jar. Markem. Domácí vytrvale útočili a po deseti minutách hry šli O. Vančurou do vedení 1:0. Hosté po ojedinělém útoku zahrávali ve 13. minutě rohový kop, míč se odrazil od tyče a O. Rychnovský ve snaze ho odkopnout si jej srazil do vlastní sítě – 1:1. Ve 34. minutě Kutílek poslal prudký míč do pokutového území hostí, který Škopek pohotově proměnil ve druhý úspěch domácích. 1. v II. půli se hrálo až na malé výjimky stále na branku Lédla. V 66. minutě jej zachránila tyč po hlavičce O. Vančury. Stínem slušného zápasu je zranění domácího Hluchníka.
O. Vančura, Škopek - vlastní (O. Rychnovský). Rozhodčí: Felkl. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Třemošnice: Vojáček – O. Rychnovský (87.Kořínek), Hluchník, Škopek, Kalina – J. Vančura, Lebduška, O. Vančura, Kutílek – Lipenský (63. V. Rychnovský), Tyle (73. Smutný). Proseč: Lédl – Dvořák, Jaroslav Marek, Zanina, Šplichal (73. Stodola) - Z. Marek, P. Macháček, Kysilko, Lampárek (78. D. Macháček) – M. Marek, Jiří Marek.

H. Jelení – Prosetín 1:1 (1:1)

Hosté byli celý zápas lepší, ale museli se spokojit jen s remízou. Vedoucí gól vstřelil z trestného kopu parádně R. Vodvárka ve 20. minutě, následně srovnal Zeman z penalty.
Fakta – branky:
27. Zeman z pen. – 20. R. Vodvárka. Rozhodčí: Pešek. ŽK: 3:3. Diváci: 220. Poločas: 1:1. Prosetín: Havel – Remeš, M. Haman, Kropáček, P. Haman – Vít, R. Vodvárka, J. Ročňák, Šikl – F. Vodvárka, Starý (Černý, M. Ročňák, Ondráček).

Libišany – Chrudim B 1:3 (0:2)

Hosté udeřili dvakrát v první čtvrthodině. Domácí snížili, ovšem na třetí gól ve své síti již neodpověďeli.
55. Kuric – 10. a 68. Kadeřábek, 15. Čechlovský. Rozhodčí: Bouz. ŽK: 3:0. ČK: 1:0 (60. J. Pithart). Diváci: 80. Poločas: 0:2. AFK Chrudim B: Kysela – Kučera, Michalec, Málek, Smitka – Čechlovský, Merkl, Červenka, Kadeřábek – Berner, Kopp (Šindelář, L. Pithart).

Pro doplnění: Mikulovice – Paramo 1:1 (0:1). Branky: Hanzl – Kunart z pen.

Autor: Petr Novák