I. A a I. B třída: Přes šest set lidí sledovalo derby

Chrudim - V dalším kole I. A třídy poutala pozornost především dvě okresní derby – v heřmanoměstecké Bažantnici a v Třemošnici, kde se utkali dva nováčci soutěže. O soutěž níž bylo utkání okresních rivalů na programu v Kameničkách.

31.8.2009

Derby nováčků pro domácí. V I.A třídě porazila Třemošnice soupeře ze Slatiňan 4:0.Foto: Pavel Kalina

I. A TŘÍDA

Třemošnice – Slatiňany 4:0 (2:0).

Branky: O. Vančura, J. Vančura, V. Rychnovský, Tyle. Před početnou diváckou kulisou (200) domácí potvrdili dobrou formu, byli lepším mužstvem, soupeře přehráli a dokázali se prosadit v koncovce. Slatiňanští tentokrát v Třemošnici zklamali.

Třemošnice: Vlček – O. Rychnovský, Hluchník, Škopek (Kunášek), Kalina – J. Vančura, Lebduška, V. Rychnovský (Culek), O. Vančura – Šebek, Tyle (Lipenský).

Slatiňany:
Dvořák – Jeřábek, Zelenka, Chaloupka (Myška), Kovařík – Moravec, Hanuš, Opavský, Zdražil (Ficek) – Kořínek, Dostál (Tesař).

H. Městec – Prachovice 4:0 (2:0).

Branky: Veverka, M. Volejník, Tiler, D. Salfický.

O pouti před krásnou diváckou návštěvou 650 diváků se hrálo kvalitní derby, jehož jediným stínem bylo v 80. minutě těžké zranění brankáře Dunky, kterého muselo odvést „áro“. V samotném utkání byli domácí lepší, což dokázali zúročit i brankově.

H. Městec: Raba – J. Uttendorský, Veverka, Bareš (59. Synek), Vojtěch (68. Roman Chudomel), Šafránek (75. Radek Chudomel), J. Hamsa, M. Volejník, Hlaváč, D. Salfický, Tiler.

Prachovice:
Dunka – Ptáčník (46. Zdražil), Ešner, Brodňan, Luňáček, Mrázek, Kořínek, Dvořák, Hrdlička, Jerusalém, Klepetko.

Choceň B – Načešice 1:4 (1:2).

Branky: Zachař – Hladina 2, Chmelák, M. Jirásek.

Hosté překvapili Choceň hned na začátku, kdy si vybudovali dvěma brankami náskok. Do přestávky ještě stihl Zachař snížit. Po změně stran hosté rozhodli dalšími dvěma góly.

D. Újezd – SK Chrudim – utkání bylo odloženo.

I. A TŘÍDA - SHRNUTÍ 4. KOLA:
Třemošnice – Slatiňany 4:0 (2:0). Branky: O. Vančura, J. Vančura, V. Rychnovský, Tyle. Choceň B – Načešice 1:4 (1:2). Branky: Zachař – Hladina 2, Chmelík, M. Jirásek. Moravany – Valy 4:1 (1:1). Branky: Kříž 2, Hynek, Lukas – M. Bažant. Heřmanův Městec – Prachovice 4:0 (2:0). Branky: Veverka, Volejník, Tiler, D. Salfický. Morašice – St. Hradiště 0:1 (0:1). Branka: Götz. D. Újezd – SK Chrudim – odloženo. Litomyšl – Semanín 0:1 (0:0). Branka: Šimek.
I. B TŘÍDA

Rosice – Prosetín 0:2 (0:1).

Branky: F. Vodvárka 2. První branku utkání měl na svědomí hostující F. Vodvárka, který osm minut před koncem po trestňáku a teči rosické obrany přidal druhou pojistku.

Prosetín: Havel – Remeš, Kropáček (75. Černý), Haman, Ondráček – Starý (60. I. Šikl), R. Vodvárka, Vít, J. Ročňák (46. Slanina) – Valla, F. Vodvárka.

Mikulovice – SK Chrudim B 4:3 (3:2).

Branky: Šmejda 2 (1 z pen.), J. Hyxa, D. Dufek – Wenzl 2, Pudil. Přestřelku zahájili už ve 2. minutě hosté. Vyrovnávací gól domácích byl více než kuriozní. Šmejdovi se nepovedl centr z trestného kopu z půlky hřiště a míč k překvapení všech skončil v síti. Mikulovická radost trvala jen několik vteřin, neboť Chrudim první útok po rozehrávce zužitkovala. Ještě do poločasi však domácí otočili a přes převahu hostů vedení udrželi. Nováček třikrát orazítkoval brankovou konstrukci.

SK Chrudim B: Novotný - Jonáš, Starý, Stejskal (46. Tejnecký), Koreček - Filipi (80. Kusý), Pavlík, Wenzl, Pudil - Hromádko (75. Fabián), Holec.

Hlinsko B – Zámrsk 2:1 (0:1).

Branky: Bříza 2 – Čáslavka. V utkání slabé úrovně bylo vidět, že se utkala dvě mužstva ze spodu tabulky. Štěstí se nakonec přiklonilo k domácím, kteří po poločase sice prohrávali krásnou střelou do šibenice hostujícího Čáslavky, ale dokázali ve druhé půli otočit.

Hlinsko B: Jindřichovský – Kapitán, Veselský, Prášek, Pešek, Holubec, Tománek, Bříza, Jehlička (Boguaj), Martin Bouška (Bureš), Cepl.

Proseč – Přelouč 2:2 (1:2).

Branky: Jar. Marek 2 – Ulrich, Cichra. ČK: 0:1 (Ulrich). Domácí začali utkání hrůzostrašně a ve 4. minutě prohrávali již 0:2. Pak se hra vyrovnala, šance se střídaly na obou stranách a ve 23. domácí snížili. Těsně před koncem poločasu nedal přeloučský Cichra pokutový kop. Po přestávce se hrálo již v režii Proseče, která v 68. zaslouženě Jaroslavem Markem vyrovnala, bohužel další její šance vychytal brankář Poříz.

Proseč: Lédl – Z. Marek, Valla (Lampárek), Zanina, Jiří Marek, Dvořák (Volf), Kysilko, Teplý, Jar. Marek, Stodola (Šplíchal), M. Marek.

Holice B – AFK Chrudim B 1:1 (1:0).

Branky: Hrubý – Melechovský. Domácí se ujali vedení, když Hrubý dorazil do sítě střelu J. Englicha, která skončila na břevně. Rovněž soupeř skóroval dorážkou.

AFK Chrudim B: Horák - Červenka, Málek (76. Zelinka), Dvořáček, Livora (62. Zdražil) - O. Čechlovský, Holub, Merkl, M. Čechlovský (46. Kadeřábek) - Vácha, Melechovský.

Kameničky – Bítovany 2:1 (1:1).

Branky: J. Adámek, Horák – Němec. ČK: 0:1 (Mašek). V nervozním utkání slabé úrovně vyšel domácím start do obou poločasů. Již v 5. se ujali vedení gólem J. Adámka, ale hosté po dvaceti minutách zaslouženě vyrovnali Němcem. Hned zkraje druhé půlky vrátil Kameničkám vedení Horák. Závěr utkání pak byl hodně nervozní, zvláště po vyloučení Maška. Domácí se až do závěrečného hvizdu strachovali o výsledek.

Kameničky: Kampu – P. Adámek, V. Zavřel, Netolický, A. Tichý – J. Adámek, Jehlička, Horák, R. Pérko – M. Pérko, Janáček (Urbánek, Hromádko, Paseka). Bítovany: Augustin – Tichý, Kysela, Hýl, Muller, Němec, Vašek, Kudrnka, Kopecký, Mihulka, Bárta (Filipi, Douděra).

H. Jelení – Rozhovice 2:1 (1:1).

ČK: 1:0 (88. P. Tvrdý). Branky: Kaňkovský, P. Tvrdý – Adámek. Domácí probudil vedoucí gól soupeře a dvěma góly Kaňkovského a P. Tvrdého otočili vývoj utkání. V poslední minutě Rozhovice nedaly penaltu.

Rozhovice: Ježek - Vohralík, Adámek, Sýkora, Spěvák - Kopecký, Tesař, Švadlenka, Strouhal - Kopp, Mráz (80. Valenta).

I. B TŘÍDA, skupina A - SHRNUTÍ 4. KOLA
Rosice n. L. – Prosetín 0:2 (0:1). Branky: F. Vodvárka 2. Mikulovice – SK Chrudim B 4:3 (3:2). Branky: Šmejda 2 (1 z pen.), J. Hyxa, D. Dufek – Wenzl 2, Pudil. Hlinsko B – Zámrsk 2:1 (0:1). Branky: Bříza 2 – Čáslavka. Proseč – Přelouč 2:2 (1:2). Branky: Jar. Marek 2 – Ulrich, Cichra. Holice B – AFK Chrudim B 1:1 (1:0). Branky: Hrubý – Melechovský. Kameničky – Bítovany 2:1 (1:1). Branky: J. Adámek, Horák –Němec. H. Jelení – Rozhovice 2:1 (1:1). Branky: Kaňkovský, P. Tvrdý – Adámek.