I. A třída: Jiskra měla raketový nástup i vítězný závěr

Chrudim – Ve fotbalové I. A třídě si připsala cenné tři body heřmanoměstecká Jiskra, která dokázala zvítězit na hřišti Moravan, jež v minulé sezoně dlouho bojovaly o postup.

18.10.2010

Ilustrační fotoFoto: Milan Křiček

Slatiňanští fotbalisté měli sice proti ambicióznímu nováčkovi soutěže převahu, ale dokázali proměnit jenom jednu z mnoha vytvořených šancí, takže se museli spokojit jenom s bodíkem. Celek Mezilesí Načešice hostoval v Letohradě a s místní rezervou sehrál zajímavý duel se šťastným koncem.

Slatiňany – Přelouč 1:1 (0:1). Branky: J. Zdražil – Koch. Spartakovci byli po remíze na hřišti cerekvického lídra při chuti a v I. půli zahodili několik šancí. Ale přišla 43. minuta a v ní šok. Hostující záložník vydláždil ideální českou uličku na rozběhnutého rychlíka Kocha, který se dostal až do vápna a prostřelil vybíhajícího Borka – 0:1. Nováčka soutěže to povzbudilo a vstoupil do druhého poločasu aktivněji. V 71. minutě se však domácí zaslouženého vyrovnání přece jen dočkali. Kovařík poslal za obranu hostí přesný křížný pas na čerstvě vystřídavšího J. Zdražila, ten si míč ve vápně zpracoval a placírkou jej poslal z 10 metrů přesně k levé tyči – 1:1. Přes místy drtivý tlak v závěru se Slatiňanským nepodařilo vstřelit vítězný gól a dá se říci, že přes jinak velmi dobrý výkon „umřeli“ na neproměňování šancí. Slatiňany: Borek - Kovařík, Jeřábek, Málek, Havel – Dostál (90. Havránek), Opavský, Hanuš (67. J. Zdražil), Trňák - Sokol (73. Myška), Ficek.

Moravany – H. Městec 1:2 (1:1).
Branky: 7. Lukas – 4. Tiler, 87. D. Salfický. Hosté se již v úvodu zápasu ujali vedení gólem Tilera, ale domácí našli rychlou odpověď o tři minuty později, poté co srovnal skóre Lukas. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, využil D. Salfický chybičky v moravanské obraně a Jiskra slavila úspěch. Heřmanův Městec: Raba – M. Volejník, Tiler, M. Salfický, (Štefanovič), Vojtěch (55. Šafránek) – Chudomel, Hamsa, J. Volejník, Hlaváč – Svoboda, D. Salfický.

Letohrad B – Načešice 2:4 (2:0).
Branky: Hynek 2 (obě z pen.) – 63. a 89. M. Jirásek, 56. D. Jirásek, 48. Chudomel. Soupeř do poločasu vedl dvěma brankami z pokutových kopů, proti kterým byl náhradní brankář Menšík bezmocný. Po domluvě v kabině hosté zvýšili bojovnost, dostávali se do šancí a čtyři z nich dokázali proměnit k otočení skóre ve svůj prospěch. Načešice: Menšík – M. Jirásek, Petřík, D. Jirásek, Bříza – Marek, A. Jirásek, Hladina – Chudomel, Tomčík, Tamchyna (39. Strouhal).

I. A TŘÍDA
St. Hradiště – Choceň B 4:1 (2:0). Branky: Tesner 2, Deutsch, Kouba – Synek. Slatiňany – Přelouč 1:1 (0:1). Branky: J. Zdražil – Koch. Litomyšl – Cerekvice 1:2 (0:1). Branky: Holec z pen. – Růžička, Vondra. Valy – M. Třebová 2:3 (2:0). Branky: M. Bažant, Kutílek – P. Šatník 2, Staněk. Morašice – D. Újezd 0:0. Moravany – H. Městec 1:2 (1:1). Branky: Lukas – Tiler, Salfický. Letohrad B – Načešice 2:4 (2:0). Branky: Hynek 2 (obě z pen.) – P. Jirásek 2, Chudomel, M. Jirásek.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Stále není pozdě sehnat letní tábor

Chrudim – Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim nabízejí volná místa v rekreačním zařízení Krasnice u Přelouče. Tábor se koná ve dnech 15. až 29. července. Jeho tématem je: „Praotec Čech by zíral".