Valy – MFK Chrudim C 1:3 (1:1).

Branky: 23. Michek – 26. z pen., 58. a 76. Kroutil. MFK C: Šváb – Mervart, Stoklasa, Rahimič, Zita – Kopp, Vávra, Hlavatý, Klíma – Kroutil, Tejnecký (Hrstka, Šibrava, Harenčák, Naď).

První poločas byl vyrovnaný jak na šance, tak i výsledkově. Ve 23. minutě domácí proměnili samostatný únik Michkem, Chrudimští srovnali za tři minuty Kroutilem, který proměnil penaltu za faul na něho.

Druhý poločas již ovládl „Celtic“, když střelec Kroutil po vysunutí brankářem Švábem v 58. minutě a Hlavatým v 76. minutě završil svůj hattrick. Další šance hosté již neproměnili, ale s výhrou byli samozřejmě spokojeni, vždyť už jsou jenom tři body za třetí příčkou zajišťující baráž se 14. týmem KP.

Slatiňany – Přelouč 4:0 (3:0).

Branky: Kovařík, Vaculka, Zdražil, Trňák. ČK: 0:1 (36. Koch). Slatiňany: Borek – Kudyn (76. Melichar), Jeřábek, Myška, Kovařík – Kollert (72. Polhoš), Trňák, Sokol (82. Ficek), Kořínek – Vaculka, Sokol.

Zápas s třetím celkem tabulky a jedním z aspirantů na postup do KP začal oboustranně otevřeně. Už ve 2. minutě musel Borek vyrážet prudkou ránu levého křídla hostí. V 5. minutě naopak sklidil potlesk na druhé straně trestný kop Sokola z 25 metrů těsně vedle šibenice. Spartakovci se dočkali v 17. minutě. Sokol poslal z trestného kopu téměř od postranní čáry ostrý centr do pokutového území Přelouče, tam jej tečoval hlavou Kovařík a snaha gólmana Poříze u pravé tyče byla marná – 1:0.

Domácí byli i nadále „v laufu“. Ve 26. minutě Sokol nádherně přenesl hru přes beky hostí, do volného prostoru si zaběhl Kořínek, ale sám před gólmanem jej přehodil a bohužel i jeho bránu! Pak přišel další důležitý okamžik zápasu. Ve 36. minutě fauloval hostující Koch velmi ostře zezadu Kořínka a šel se bez žlutého varování po zásluze sprchovat daleko dřív, než ostatní. Výhodu jednoho muže v poli Slatiňanští ještě do poločasu dokonale využili. Ve 38. minutě Kollert našel uvnitř vápna ideálně Vaculku a ten placírkou z 10 metrů k tyči zvýšil na 2:0. Ve 43. minutě Trňák vyslal pas na rozběhnutého Zdražila, který obešel i gólmana a poslal míč do prázdné brány – 3:0.

Po změně stran bylo v 53. minutě definitivně jasno. Dokonalou kombinační akcí zakončil Trňák střelou z hranice vápna k tyči – 4:0! Přesto se zajímavý fotbal hrál i nadále, vzrušující momenty byly před oběma brankami, ale skóre se již nezměnilo. To ovšem spartakovcům již nevadilo. Jasnou výhrou nad favoritem si hodně pomohli.

Stolany – Letohrad B 1:1 (1:0).

Branky: 40. Eis – 60. Matějíček.  Stolany: Přibyl – Švec, Hluchník, Vávra, Pavlíček – Jenka (Starý), Eis, Černohubý, Adam – Kaciáň, Ždímal (Květenský). Hosté byli běhavější, bojovnější i fotbalovější. Proti tomu Stolany se ukázaly jako zkušenější celek. V I. poločase se hrálo většinou od vápna k vápnu, co prošlo, to pochytali až na 40. minutu oba brankáři. Po změně stran nejprve Přibyl vychytal soupeři dvě tutovky, nakonec vyrovnání přinesla hlavička Matějíčka. V závěru Stolanští neproměnili jednu brankovou příležitost, a tak se body dělily, což dle průběhu je zasloužené.

I. A TŘÍDA

Moravany zvýšily svůj náskok v čele tabulky po výhře ve Starém Hradišti už na čtyři body.

Staré Hradiště – Moravany 2:4 (1:2). Branky: Tesner 2 – Erber 2, Kříž, Hurta z pen. Dolní Újezd – Pardubice C 1:1 (0:0). Branky: J. Vomáčka – Hanč. Valy – MFK Chrudim C 1:3 (1:1). Branky: Michek – Kroutil 3. Březová nad Svitavou – Morašice 2:1 (1:1). Branky: R. Mikolín, Kalina – Částek. Slatiňany – Přelouč 4:0 (3:0). Branky: Kovařík, Vaculka, Zdražil, Trňák. Srch – Živanice 0:1 (0:1). Branka: Podlipný. Stolany – Letohrad B 1:1 (1:0). Branky: Eis – Matějíček.

 1. Moravany 18 12 1  5 39:24 37

 2. FK Pardubice C 18  9 6  3 41:20 33

 3. Přelouč 18  9 4  5 42:28 31

 4. Srch 18  9 4  5 26:22 31

 5. Živanice 18  8 6  4 33:26 30

 6. Stolany 18  8 4  6 36:32 28

 7. Březová n. S. 18  9 1  8 33:31 28

 8. Chrudim C 18  9 1  8 33:41 28