I. A třída: Spartak měl střeleckou smůlu

Chrudim – V sobotních utkáních fotbalové I. A třídy oba zástupci Chrudimska prohráli. O těch nedělních doplníme podrobnosti během dne.

14.5.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Slatiňany – Staré Hradiště 0:2 (0:2).

Branky: Götz, Stefanov. Slatiňany: Borek – Kudyn (71. Polhoš), Jeřábek ,Ficek, Kovařík (80. Melichar) – Zdražil, Trňák, Opavský (89. Myška), Kollert – Kořínek, Dostál (46. Málek).

V první dvacetiminutovce byli fotbalisté Spartaku jako kouzla zbavení. Snažili se sice o kombinační hru, která jim přinášela územní převahu), ale hosté vyráželi ze zabezpečené obrany k mimořádně rychlým brejkům, které na slatiňanskou obranu platily. Jeden z nich přišel už v 5. minutě, kdy do situace na hraně ofsajdu dostal balón nebezpečný Götz, obešel i vybíhajícího Borka a poslal míč do opuštěné brány – 0:1. Ve 14. minutě měli spartakovci již ruce nad hlavami jenže po centru Kollerta a hlavičce Kořínka míč těsně minul levou tyč brány zkoprnělého gólmana Hradiště Kamitze. Ve 21. minutě domácí nedostatečné obsadili protihráče při standardní situaci a Stefanov z pěti metrů vystřelil přesně – 0:2.

Ve II. půli se hrálo skoro permanentně na polovině soupeře, avšak pi největší šanci – hlavičce Kovaříka ve 49. minutě – jen zazvonilo břevno. Za tři minuty se Trňákova přece jen ocitla v síti, ale byl signalizován ofsajd. ..

Srch – Stolany 3:1 (0:0).

Branky: 46. a 70. Tmej, 89. Bárta – 74. Kaciáň. Stolany: Kramařík – Pavlíček, Švec, Hluchník, Vávra – Jenka (80. Starý), Černohubý, Adam, Ždímal – Eis, Kaciáň.

V I. půli neproměnili Stolanští tři vyložené šance, za což je soupeř potrestal hned v úvodu II. půle. Domácí postupně zvýšili na rozdíl dvou gólů, než se trefil po vyšachování obrany Srchu nejlepší střelec Stolan – Kaciáň, jenž dal kontaktní gól. V závěrečném tlaku hostí se místo vyrovnání radovali opět domácí, kteří v poslední minutě z brejku potvrdili svoje vítězství.

MFK Chrudim C - FK Pardubice C 0:0.

MFK C: Šváb Šibrava, Dvořáček, Rahimič, Naď Svoboda, Hlavatý, Tejnecký, Kopp Kroutil, Hrstka (Koreček, Fabián, Harenčák, Stoklasa, Richter).

Hrálo se vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Blíže ke vstřelení gólu měli domácí, ale šance proměnit nedokázali. Druhá rezerva druholigové Chrudimi, která nebyla papírovým favoritem nezklamala a získaným bodem tak míchá postupovými kartami.

I. A TŘÍDA

Slatiňany – Staré Hradiště 0:2 (0:2). Branky: Götz, Stefanov. Srch – Stolany 3:1 (0:0). Branky: Tměj 2, Bárta – Kaciáň. Přelouč – Valy 9:0 (5:0). Branky: Koch 3, Janecký 3, vlastní 2, Novotný. Živanice – Březová nad Svitavou 4:1 (0:0). Branky: Podlipný 3 (2 z pen.), Pecivál – R. Mikolín. Letohrad B – Dolní Újezd 4:3 (2:1). Branky: Kabourek 2, Hynek, Krejčí – M. Vomáčka, Frnka, Kolčava. Chrudim C – Pardubice C 0:0. Morašice – Moravany 0:4 (0:1). Branky: Kříž, Pulpán, Krpata, Novák.

14.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.