I. A třída: Načešice přivezly bod, ale mohly mít tři

Chrudim – Slatiňanští dohrávali o devíti, ale dokázali s kvalitním soupeřem uhrát bod.

23.8.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

V této fotbalové soutěži měla snadnou práci heřmanoměstecká Jiskra, protože do její Bažantnice přijela choceňská rezerva jenom s deseti hráči a podle toho to na hřišti vypadalo. Načešičtí mají ze hřiště favorizovaného soupeře cenný bod, ale při troše štěstí v koncovce si mohly přivézt všechny tři.

H. Městec – Choceň B 3:0. Branky: 8. Hlaváč z pen., 47. J. Hamsa, 77. D. Salfický. Hosté přijeli pouze s deseti hráči a přestože se snažili „zakopat“ před vlastní brankou, na rozjeté domácí nestačili. Prohra o tři góly je pro ně ještě milosrdná. H. Městec: Raba – Šafránek, Veleba (65. Bareš), O. Hamsa (49. D. Salfický), Vojtěch (28. M. Volejník), Chudomel, J. Volejník, J. Hamsa, Hlaváč, Tiller, Štefanča.

D. Újezd – Načešice 1:1. Branky: 54. Frňka – 52. M. Jirásek z pen. Mezilesí se ujalo vedení z pokutového kopu za faul na Hladinu, který bezpečně proměnil M. Jirásek. Za dvě minuty však domácí srovnali Frňkou ze skrumáže. Bod z cizího hřiště je sice cenný, ale Načešické mrzí dvě neproměněné loženky v prvním poločase (M. Jirásek, Chudomel). V závěru zápasu hosté horkotěžko bránili bod,. Načešice: Novák – R. Chmelík 72. J. Tomčík), Petřík, M. Tomčík, Bříza – D. Jirásek) Svoboda, Marek (46. Hladina), Chudomel – Tamchyna, M. Jirásek.

Slatiňany – Moravany 2:2 (0:2). Branky: Kořínek, Moravec – Fišer, Lukas. ČK: 2:0 (44. J. Zdražil, 89. Jeřábek. Soupeř z Pardubicka měl ve svých řadách skoro neudržitelného Kříže. V 17. minutě z jeho akce profitoval Fišer a ve 36. minutě po faulu na něj přidal druhý gól z trestného kopu Lukas. Když byl před odchodem do kabin vyloučen J. Zdražil, vypadlo to se spartakovci zle. Jenže ti ve II. půli doslova vstali z mrtvých. V 52. minutě se Kořínek pustil do odvážného průniku a svou akci zakončil pohotovou střelou – 1:2. A již za pět minut bylo vyrovnáno, když únik Opavského zakončil Moravec placírkou k tyči – 2:2. Po hodině hry mohli domácí dokonce dokončit obrat, jenže sudí neodpískal penaltu po faulu na O. Zdražila. Favorit se zmohl většinou jen na náhodné nákopy do vápna, které domácí v pohodě odvraceli, i když dohrávali i bez vyloučeného Jeřábka. Slatiňany: Borek - O. Zdražil (71. Havránek), Jeřábek, Málek, Havel (82. Myška) – Kovařík, Dostál, Opavský, J. Zdražil, Moravec - Kořínek.

Další výsledky a tabulka

Cerekvice – M. Třebová 1:0 (1:0). Branka: Souček. Přelouč – Valy 4:3 (0:3)). Branky: Koch 2, Cichra, Ulrych – M. Bažant 2, Kubát, St. Hradiště – Letohrad B 4:0 (2:0). Branky: 2 Götz (1 z pen.), Kostka, Tesner. Litomyšl – Morašice 2:0 (0:0). Branky: Sršeň, Šibrava.

Klesající zadluženost dává projektům šanci

Chrudim – Městu se daří snižovat zůstatek nesplacených úvěrů. Radnice si tak bude moci případně vzít bez obav nový úvěr na zajištění některé z připravovaných větších investic.

A teď na nebezpečné území Vyšehradu

Chrudim - Sobotním soupeřem chrudimského týmu byl šestý celek ČFL - SK Benešov. Utkání začali domácí ofenzívně a vypracovali si několik příležitostí.