I. A třída: Načešice přivezly bod, ale mohly mít tři

Chrudim – Slatiňanští dohrávali o devíti, ale dokázali s kvalitním soupeřem uhrát bod.

23.8.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

V této fotbalové soutěži měla snadnou práci heřmanoměstecká Jiskra, protože do její Bažantnice přijela choceňská rezerva jenom s deseti hráči a podle toho to na hřišti vypadalo. Načešičtí mají ze hřiště favorizovaného soupeře cenný bod, ale při troše štěstí v koncovce si mohly přivézt všechny tři.

H. Městec – Choceň B 3:0. Branky: 8. Hlaváč z pen., 47. J. Hamsa, 77. D. Salfický. Hosté přijeli pouze s deseti hráči a přestože se snažili „zakopat“ před vlastní brankou, na rozjeté domácí nestačili. Prohra o tři góly je pro ně ještě milosrdná. H. Městec: Raba – Šafránek, Veleba (65. Bareš), O. Hamsa (49. D. Salfický), Vojtěch (28. M. Volejník), Chudomel, J. Volejník, J. Hamsa, Hlaváč, Tiller, Štefanča.

D. Újezd – Načešice 1:1. Branky: 54. Frňka – 52. M. Jirásek z pen. Mezilesí se ujalo vedení z pokutového kopu za faul na Hladinu, který bezpečně proměnil M. Jirásek. Za dvě minuty však domácí srovnali Frňkou ze skrumáže. Bod z cizího hřiště je sice cenný, ale Načešické mrzí dvě neproměněné loženky v prvním poločase (M. Jirásek, Chudomel). V závěru zápasu hosté horkotěžko bránili bod,. Načešice: Novák – R. Chmelík 72. J. Tomčík), Petřík, M. Tomčík, Bříza – D. Jirásek) Svoboda, Marek (46. Hladina), Chudomel – Tamchyna, M. Jirásek.

Slatiňany – Moravany 2:2 (0:2). Branky: Kořínek, Moravec – Fišer, Lukas. ČK: 2:0 (44. J. Zdražil, 89. Jeřábek. Soupeř z Pardubicka měl ve svých řadách skoro neudržitelného Kříže. V 17. minutě z jeho akce profitoval Fišer a ve 36. minutě po faulu na něj přidal druhý gól z trestného kopu Lukas. Když byl před odchodem do kabin vyloučen J. Zdražil, vypadlo to se spartakovci zle. Jenže ti ve II. půli doslova vstali z mrtvých. V 52. minutě se Kořínek pustil do odvážného průniku a svou akci zakončil pohotovou střelou – 1:2. A již za pět minut bylo vyrovnáno, když únik Opavského zakončil Moravec placírkou k tyči – 2:2. Po hodině hry mohli domácí dokonce dokončit obrat, jenže sudí neodpískal penaltu po faulu na O. Zdražila. Favorit se zmohl většinou jen na náhodné nákopy do vápna, které domácí v pohodě odvraceli, i když dohrávali i bez vyloučeného Jeřábka. Slatiňany: Borek - O. Zdražil (71. Havránek), Jeřábek, Málek, Havel (82. Myška) – Kovařík, Dostál, Opavský, J. Zdražil, Moravec - Kořínek.

Další výsledky a tabulka

Cerekvice – M. Třebová 1:0 (1:0). Branka: Souček. Přelouč – Valy 4:3 (0:3)). Branky: Koch 2, Cichra, Ulrych – M. Bažant 2, Kubát, St. Hradiště – Letohrad B 4:0 (2:0). Branky: 2 Götz (1 z pen.), Kostka, Tesner. Litomyšl – Morašice 2:0 (0:0). Branky: Sršeň, Šibrava.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Stále není pozdě sehnat letní tábor

Chrudim – Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim nabízejí volná místa v rekreačním zařízení Krasnice u Přelouče. Tábor se koná ve dnech 15. až 29. července. Jeho tématem je: „Praotec Čech by zíral".