I. B třída: V Načesicích bylo veselo

Chrudimsko/DOPLNĚNO/ – V jediném sobotním utkání této soutěže bylo o posvícení v Načešicích veselo.

19.9.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Břenek

Ve fotbalové I. B třídě se v sobotu hrálo jediné utkání a Načešičtí se po delší době radovali z výhry, navíc rozdílem třídy.

Načešice – Rosice nad Labem 4:0 (2:0).

Branky: Hladina, Skyva, Chmelík, Marián Dobrovolný. O místním posvícení Načešičtí konečně zabrali. Jejich vítězství bylo naprosto zasloužené a přitom mohlo být ještě vyšší. Soupeř nestačil fyzicky a velké potíže mu dělal agresivní styl domácích. Načešice: Vind – Bříza, Chmelík, Petřík, Jirásek (65. Michal Dobrovolný), Hladina, Nevečeřal, Mar. Dobrovolný, Skyva (75. Levinský), Tamchyna, Pokorný. Rosice: Svoboda – Zelinka, Záruba, Pešek, Rössler, Rogovik, Cincibuch, Záveský, Rousek, Mráz, Peterka.

Prosetín – Luže 1:3 (1:2).

Branky: 5. Ročňák - 13. Šavelka, 14. Wenzl, 58. Horák. K sousedskému derby nastoupily oba týmy bez několika hráčů základní sestavy. Více to bylo znát u domácích. Přesto šli již v 5. minutě po pěkné kombinaci a finální přihrávce Vodvárky do vedení J. Ročňákem. Ovšem po čtvrthodině již bylo vše jinak, když prakticky ve dvou minutách, po chybách domácích v defenzívě, otočila Luže na na 1:2. Do II. půle nastoupili Prosetínští s odhodláním s výsledkem něco udělat. Vynutili si však jen neplodnou převahu. Jejich naděje zmrazil ze skrumáže po kopu z rohu Horák 1:3. Prosetín: Krupík - Šikl (74. Černý), Vít, Polívka, A. Šafránek - Pavliš, Vodvárka, F. Šafránek (67. Kropáček), P. Haman - Ročňák, Remeš (55. Pokorný). Luže: Vrbka - J. Kapitola, Kopecký, Pekhart, Pitra – Brychnáč, M. Kapitola, Wenzl, Horák – Šavelka (80. Neumann), Tesař.

Hlinsko B – Řečany 0:1 (0:0).

Branka: 65. Kobera. Utkání velmi slabé úrovně rozhodla hrubka domácího golmana Jeníčka, kterému vypadl balón z náruče a hostující hráč Kobera již neměl problém míč uklidit do brány. Hlinsko B: M. Jeníček - Půlpán (61. Dvořák), Boquaj, D. Jeníček (53. Zavřel), Volf, Pešek, Krbálek, Bříza, Cach, Zavřel, Kulík (43. M. Slavík ml.).

Kameničky – Prachovice 4:2 (2:0).

Branky: 14. a 49. J. Sádovský, 45. Urbánek z pen., 67. Horák – 52. M. Hrdlička, 53. Brodňan. Kameničky: Kampů - Bureš, Tichý., Vtípil, Adámek, J. Sádovský, Moučka, Urbánek, Horák, M. Pérko, Chmelík (Janáček, F. Sádovský, Nekvinda). Prachovice: Jandáček - Ptáčník, Machač, Brodňan, M. Hrdlička, Frolík, Bohatý, Mrázek, J. Hrdlička, Klug, Luňáček (Budinský, Vojáček).

Bítovany – Ronov 5:0 (4:0).

Branky: Mihulka 4, Dvořáček. Jednoznačná výhra domácích. Skóre otevřel již ve 3. minutě Mihulka po chladnokrevném zakončení na vzdálenější tyč. Ten stihl do poločasu hattrick a čtvrtý gól přidal ještě Dvořáček. Po změně stran, za stálého deště, už padla jediná branka, když se počtvrté trefil Mihulka. Sestava vítězů: Gregor – Dvořáček, V. Hromádko, Tichý, V. Hýl, Mašek, Mareš, Koudelka, Koráb, Kopecký, Mihulka (Jeníček, Čechlovský, J. Hromádko).

I. B TŘÍDA – skupina A
Pardubičky – Zámrsk 2:0 (0:0). Branky: Poláček, Šedivka. Holice B – H. Jelení 1:4 (0:1). Branky: Kopa z pen. – Hansl, Šmejda, Komárek, Michálek. Načešice – Rosice 4:0 (2:0). Branky: Hladina, Skyva, Chmelík, Marián Dobrovolný. Prosetín – Luže 1:3 (1:2). Branky: Ročňák – Šavelka, Wenzl, Horák, Hlinsko B – Řečany 0:1 (0:0). Branka: Kobera. Bítovany – Ronov 5:0 (4:0). Branky: Mihulka 4, Dvořáček. Kameničky – Prachovice 4:2 (2:0). Branky: J. Sádovský 2, Urbánek z pen., Horák – Hrdlička, Brodňan.

(pn)

19.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
Pod hradbami se už neprojde

Myší díra v Chrudimi je uzavřena

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Převaha, ale drama až do konce

Chrudim - Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů pokračovala druhým kolem. Chrudim jasně přehrála Zápy, i když druhý gól coby pojistku přidala až v úplném závěru domácího duelu.

K sobotní kávě: 404 seskoků trenéra hokejistů

Chrudim - Martin Gondek žije sportem a žil jím od malička. Vyrostl ve Velkých Bílovicích u Břeclavi a zkoušel hrát fotbal. Nezaujal ho. Vymyslel si judo. Nikdo ani on neví, proč právě tenhle sport. A pak ho od sedmi let provázelo prakticky celým životem.

Chrudimští výsadkáři pořádají charitativní běh

Chrudim – Příští sobotu (26. srpna) se ve městě poběží Charitativní běh pro Vojenský fond solidarity, který organizuje 43. výsadkový prapor Chrudim pro širokou veřejnost již třetím rokem.