I. B třída: Sřelecké dostihy Klepetka a Korába

Chrudimsko/DOPLNĚNO/ – Ve fotbalové I. B třídě zaujaly dvě brankově bohaté remízy. V Luži padlo tucet gólů.

26.9.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

V Prachovicích se předháněli kanonýři Klepetko a Koráb. Prvně jmenovaný sice vstřelil o jeden gól více (všechny čtyři prachovické), ale přesto se oba týmy rozešli v duelu výborné úrovně smírně. Načešice sice dvakrát vedly v Ronově dvoubrankovým rozdílem, ale nakonec se musely spokojit také s dělbou bodů. Ve zbývajících zápasech fotbalové I. B třídy se málem protrhly sítě na hřišti v Luži, kde padlo celkem tucet gólů a hned o deset z nich se postaral domácí nováček. Kameničky přivezly cennou výhru z Horního Jelení a postupně se soukají ze dna tabulky. Prosetínští se vrátili ze Zámrsku s pocitem křivdy hlavně po třetím inkasovaném gólu, ale zlobit se mohou hlavně na sebe za neproměňování šancí.

Ronov – Načešice 3:3 (0:2).

Branky: 48. Filka z pen., 80. J. Žítek, 86. Staněk – 14. a 65. Tamchyna, 30. Pokorný. Ve vyrovnaném klání byli do poločasu šťastnější hosté, když po chybách Ronovských šli do vedení 0:2. Po přestávce se po jasné penaltě dostali domácí zpět do hry, ale houževnaté Načešice přidaly po rohovém kopu třetí gól. V samém závěru se bojovným domácím podařilo srovnat skóre. Ronov: T. Žítek – Staněk, Opočenský, J. Žítek, Rek (55. Samek), M. Kočárník, Filka, J. Kočárník, Ondráček, Šmíd (73. Petržílka), Svoboda. Načešice: Vind (80. Dobruský) – Dobrovolný (60. Brandstein), Chmelík, Petřík, Marek, Hladina, M. Jirásek, Nevečeřel, Tamchyna, Strouhal, Pokorný.

Prachovice – Bítovany 4:4 (2:1).

Branky: 20., 41., 63. a 88. Klepetko - 43.,70. a 78. Koráb, 56. Kopecký. Utkání posledního s lídrem mělo vynikající úroveň a tabulkový rozdíl nebyl vůbec znát. Domácí byli v 1. půli dokonce nebezpečnější a ve 20. minutě šli do vedení, když střelu Klepetka nezastavila ani ruka obránce na čáře. Ve 31. minutě vysunul Budinský Kluga, ale ten sám před Augustinem nedal. Ve 41. minutě šli v brejku dva Prachovičtí sami na brankáře, už nezaváhali a Klepetko v klidu zvýšil na 2:0. Vzápětí se ale pěkně trefil z přímého kopu Koráb 2:1. Po půli se hosté dostali do tlaku, který korunoval Kopecký gólem na 2:2. Po hodině hry nachytal Klepetko Augustina na švestkách a hlavou s pomocí tyče upravil na 3:2. Hattrick si připsal i Koráb. Nejprve hlavou vyrovnal a pak využil špatného odkopu a dostal hosty do vedení. Holcim se ale nevzdal a v 88. minutě korunoval opět hlavou svůj galakoncert Klepetko. Prachovice: Luňáček - Mrázek, Machač, Petr, J. Hrdlička - Klug, Bohatý, Brodňan, M. Hrdlička (63. Procházka) - Budinský, Klepetko. Bítovany: Augustin - Dvořáček, Chaloupka, Novohradský (48. Čechlovský), J. Hýl - V. Hýl, Kopecký, Koudelka, Jeníček (48. Mašek) - Mihulka, Koráb.

Horní Jelení – Kameničky 1:2 (1:0).

Branky: vlastní – Urbánek, Horák. Na horké půdě „Jelenů“ se domácí prosadili do poločasu s pomocí vlastního gólu Bureše. Hosté z Vysočiny se však po přestávce zlepšili a brankami Urbance a Horáka se jim podařilo otočit skóre ve svůj prospěch. Třetí výhra v řadě je posunula už do klidnějšího středu tabulky. Kameničky: Kampů – J. Sádovský, Urbánek, Adámek, Nekvinda – M. Pérko, F. Sádovský, Janáček, Bureš – Horák, Chmelík (Hromádko, Valla, Paseka).

Luže – Hlinsko B 10:2 (6:0).

Branky: 37., 41., 66. a 90. Tesař, 21., 27. a 50. Mikan, 45. a 73. Kopecký, 2. Brychnáč - 62. a 67. T. Zavřel. Domácí se dostali do vedení již ve 2. minutě. Potom si vybrali hluché období, kdy více hráli hosté. V průběhu prvního poločasu se roztrhl následně s góly pytel. Hosté se i po změně stran snažili hrát otevřený fotbal, a tak padaly branky na obou stranách. Kýžené desítky se domácí aktéři dočkali v poslední minutě brankově úrodného zápasu. Luže: Vrbka - J. Kapitola, Kopecký, Pekhart, Tichý - Brychnáč, M. Kapitola, Tesař, Horák - Mikan, Šavelka (46.Pitra). Hlinsko B: Jindřichovský - Půlpán, Pešek, Volf, V. Zavřel (32. Jeníček) - Dvořák, Bříza, T. Zavřel, Nevole (54. Picek) - Cepl, Krbálek.

Zámrsk – Prosetín 3:0 (0:0).

Branky: Czernyanszký 3. Výsledek rozhodně neodpovídá dění na hřišti. Hosté měli sice územní převahu, ale po dvou hrubkách ve své obraně dostali soupeře na koně. Při závěrečné snaze o korekci je „dorazil“ sporný gól kanonýra Czernyanszkého, který tak zkompletoval svůj hattrick. Prosetín: Krupík – Kropáček, Vít, Polívka, A. Šafránek, Pavliš, Vodvárka, F. Šafránek, Haman, Pokorný, Remeš ,(J. Ročňák, Kulháň, Zdražil).

I. B TŘÍDA – skupina A
Rosice – Pardubičky 1:4 (0:1). Branky: Záveský – M. Svoboda, Zemek, P. Jonáš, Zelenda. Ronov – Načešice 3:3 (0:2). Branky: Filka z pen., J. Žítek, Staněk – Tamchyna 2, Pokorný. Prachovice – Bítovany 4:4 (2:1). Branky: Klepetko 4 – Koráb 3, Kopecký. Zámrsk – Prosetín 3:0 (0:0). Branky: Csernyanszký 3. H. Jelení – Kameničky 1:2 (1:0). Branky: vlastní – Urbánek, Horák. Řečany – Holice B 5:0 (2:0). Branky: Bahník z pen., Pavel Moravec, Hostinský, Němec, J. Moravec. Luže – Hlinsko B 10:2 (6:0). Branky: Tesař 4, Mikan 3, Kopecký 2, Brychnáč – T. Zavřel 2.

Autor: Petr Novák

26.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
Výhledu na chrudimské panorama si náležitě užívají obyvatelé bytových domů na okraji sídliště Větrník.

Lidé nechtějí přijít o nádherný výhled

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

V závodě o pohár Třemošnice zvítězil Petr Harnoš

Třemošnice - Ve středu večer odstartoval jeden z dvojzávodu o pohár města Třemošnice. Letošní krosový běh byl již devatenáctým v pořadí a nenechaly si ho ujít na dvě desítky běžců.

Otevřená herna začíná už dnes

Chrudim – Dnes od tří hodin odpoledne se v audioučebně chrudimské Základní školy Dr. J. Malíka otevře pravidelná herna deskových a karetních her Hrajeme si s Chrudimkou, kterou pořádá spolek Altus.

Chrudimští se střetli v diskuzi nad stojany

Chrudim – Zastupitelé města v pondělí schválili závěrečný účet města za rok 2016. Vedoucí finančního odboru Hana Vránová zastupitelům detailně vysvětlila příjmy i výdaje města a seznámila je s kladným výsledkem hospodaření. Ten činil za uvedené období bezmála 49 milionů korun.

Chrudimští futsalisté porazili pražskou Slavii a třináctý titul mají na dosah

Chrudim - Jediné vítězství dělí futsalisty ERA-PACKu od dalšího ze série titulů mistra ligy. V nervydrásajícím utkání utkání porazila Chrudim před vlastními fanoušky pražskou Slavii o dvě branky, když se trefil nejprve lodivod domácích Lukáš Rešetár a posléze pečetil výhru těsně před koncem Matěj Slováček.