I. A TŘÍDA: Krutá lekce Spartaku

Chrudimsko – Ve fotbalové I. A třídě překvapily dva pětigólové příděly, které inkasovaly týmy Slatiňan a MFK Chrudim C. Stolanští byli v domácím prostředí úspěšní.

5.9.2011

Ilustrační fotoFoto: David Hernik

Slatiňany – Letohrad B 2:5 (2:1). Branky: Dostál, J. Zdražil - Matějíček 2, Lorenc, T. Hynek, Pačínek. ČK: 1:0 (23. Moravec). Hned v 1. minutě se objevil v šanci Dostál, který kroutil míč k levé tyči, ale gólman hostí jeho ránu vyrazil. Ve 4. minutě však prováděl trestný kop z pravé strany J. Zdražil, ve skrumáži na malém vápně se prosadil hlavou Dostál a tečovaný míč skončil v síti – 1:0. Spartakovce zbrzdilo v rozletu přísné vyloučení kapitána Moravce již ve 23. minutě. Soupeř srovnal skóre ve 36. minutě nekrytým Lorencem. Ve 40. minutě vysunul Opavský ideálním pasem J. Zdražila a ten elegantně z dobrých 30 metrů přeloboval vyběhnuvšího brankáře – 2:1. Druhá půle však přinesla domácím kruté vystřízlivění, když rychlý soupeř čtyřikrát skóroval a neproměnil ještě další šance. Slatiňany: Dvořák – Jeřábek, Kudyn, Moravec, Kovařík (75. Tesař) – Kollert, Opavský, J. Zdražil, Trňák, Hroch (61. Havel) – Dostál (69. Myška).

Stolany – Morašice 3:2 (2:1). Branky: 17. Černohubý z pen., 18. Vácha, 65. Eis – 16. Kuta, 89. Vomáčka. Po trestném kopu se hosté ujali v 16. minutě Kutou vedení. Z protiútoku přišel faul na Pavlíčka a Černohubý z penalty srovnal na 1:1. Hned následovala excelentní akce Váchy, který přešel přes čtyři hráče a umístěnou střelou získal v 18. minutě Stolanům vedení. Tým Romana Olivy začal druhý poločas aktivně, soupeř odvracel útoky s největším vypětím, ale nestačil na akci Kaciáň – Eis, kdy posledně jmenovaný v 65. prošel s míčem až do branky – 3:1. Další šance na zvýšení domácí neproměnili, a tak je soupeř trestal v 89. minutě, kdy na konečných 3:2 upravil střídající Vomáčka. Stolany: Kramařík – Novotný (46. Vávra), Starý, Vácha, Přibyl – Jenka (75. Ždímal), Černohubý, Eis, Adam – Kaciáň, Pavlíček.

Březová – MFK Chrudim C 5:0 (2:0). Branky: Bednář 2, Králíček, R. Ehrenberger, Wagner. Březové vyšel začátek, když ve 3. minutě vystihl Bednář špatnou rozehrávku a ideálně našel R. Ehrenbergera – 1:0. Domácí měli převahu a další příležitosti (Králíček, Bednář, Wagner). Ve 34. minutě po centru Stupky přidal druhou trefu Králíček. V nástupu do II. půle se domácí mohli uklidnit poté, co Ježovu hlavičku gólman vyrazil k Wagnerovi a ten dal pod břevno na 3:0. V 69. minutě centroval Mikolín a Bednář se trefil v pádu hlavou na 4:0. Konečnou podobu skóre dal v závěru Bednář opět hlavou. MFK Chrudim C: Richter – Zelinka, Mervart, Berner, Hlavatý, Beneš, Rosůlek, Šibrava, Vágner, Lacman, Kopp (Korbel, Naď, Vávra).

I. A TŘÍDA
Březová – Chrudim C 5:0 (2:0). Branky: Bednář 2, R. Ehrenberger, Wagner, Králíček. St. Hradiště – Živanice 1:0 (1:0). Branka: Tesner. Valy – Pardubice C 1:4 (0:2). Branky: V. Bažant – Fr. Ryba 2, Fidra, Hovorka. Stolany – Morašice 3:2 (2:1). Branky: Černohubý, Vácha, Eis – Kuta, Vomáčka. Slatiňany – Letohrad B 2:5 (2:1). Branky: Dostál, J. Zdražil – Matějíček 2, Lorenc, T. Hynek, Pačínek. D. Újezd – Moravany 1:4 (0:2). Branky: J. Vomáčka – Kříž 2, Krpata, Hynek. Srch – Přelouč 2:2 (1:1). Branky: Hausner, Hurta – Janecký 2 (1 z pen.).