I.B třída: Spartak Slatiňany doma ztratil body

Chrudim - Suverénního lídra I. B třídy Třemošnici dělí od jistého postupu už jenom jediná výhra.

11.5.2009 3

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Rozhovice – Proseč 2:0
Branky: Matoušek, Švadlenka. Domácí šli do vedení ve 20. minutě Matouškem po akci běhavého Sivace. Pro diváky pak přišel delší půst, neboť pojistky se Rozhovičtí dočkali až v poslední minutě, kdy Švadlenka zužitkoval centr na 2:0. Rozhovice: Ježek – Spěvák, Adámek, Chmelík, Sýkora – Grof, Vohralík, Mráz, Švadlenka – Sivac (Kostinec), Strouhal (Kot). Proseč: Lédl – Bikar, Šplíchal, P. Macháček, Jiří Marek, D. Macháček, Kysilko, Lampárek, Jar. Marek, M. Marek, Stodola (Mareš, Rybenský).

Rosice – Prosetín 0:3
Branky: 19. vlastní, 23. a 87. R. Vodvárka. V 19. si Urbánek srazil míč do vlastní sítě a za čtyři minuty zasadil druhý úder R. Vodvárka. V 57. se trefil domácí Koukal, ale z postavení mimo hru. Další nadějné pokusy hostů ještě zlikvidoval brankář Frinta. Třetí gól přidal po kombinační akci opět R. Vodvárka. Prosetín: Havel – Remeš, M. Haman, Kropáček (72. D. Ročňák), P. Haman – Černý (79. Wasserbauer), Vít, R. Vodvárka, J. Ročňák – F. Vodvárka, Starý (82. M. Ročňák).

Hlinsko B – Paramo 5:2
Branky: Šulc 3, Filipi, Veselský - Záveský, Ernst. Polední tým tabulky o poločase překvapivě vedl dvoubrankovým rozdílem, ale po přestávce neodolal drtivému náporu domácí rezervy. Hlinsko B: Kopecký – Cach (46. Novák), Veselský, Prášek, Cestr, Holubec, Akrman, Pešek (46. Bříza), Filipi, Šulc, Holec.

Kameničky – Chrudim B 1:0
Branka: 50. Adámek. Ve vyrovnaném utkání měli domácí více šancí a jednu z nich proměnili, když Horák odcentroval přesně na Adámka, před kterým zívala poloprázdná branka. Kameničky: Zavřel – A. Tichý, M. Tichý, Netolický, Fr. Sádovský, Sadílek, Jehlička, Horák, M. Pérko, Adámek, Slováček (R. Pérko, Janáček, Vtípil). AFK Chrudim B: Kysela – Křečan, Červenka, Zelinka, Zdražil, Smitka, Čechlovský, Mattuš, Kadeřábek, Málek, Berner (Šindelář, Pithart, Briance).
Slatiňany – Mikulovice 1:1
Branky: 90. Hlušička – 57. Karlík. Nečekaná ztráta Spartaku se soupeřem z pásma sestupu. Hosté z Pardubicka se ujali vedení nechytatelnou střelou svého kapitána Karlíka a domácí byli nakonec rádi, když se jim podařilo v poslední minutě alespoň vyrovnat po hlavičce Hlušičky. Slatiňany: Švadlenka – Jeřábek, Chaloupka, Zelinka, Tesař – Moravec, Opavský, Ficek, Zdražil – Myška (75. Hlušička), Kořínek (55. Kovařík).

Třemošnice – H. Jelení 3:1
Branky: vlastní, Šebek, Kutílek – Šmidberský. Utkání jako přes kopírák s těmi předcházejícími, co hrál lídr tabulky doma. Soupeř přijel s tuhou defenzívou a nakopáváním míčů na hrotového hráče Kaňkovského. Přesto si domácí vytvořili spoustu šancí, vstřelili tři góly a řadou pohledných akcí potěšili i oko diváka. ŽSK Třemošnice: Vojáček – O. Rychnovský, Hluchník, Škopek (73. Opočenský), Kalina – O. Vančura (84. Kořínek), J. Vančura, Lebduška, Kutílek – Šebek, Lipenský (64. Smutný).

Pro úplnost: Přelouč – Libišany 4:1 (1:1). Branky: Koch 2, Cichra, Janecký – Pithart.

Tabulka

(pn, dom, rp)

11.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
Nehoda v Heřmanově Městci

Šofér chtěl přeparkovat a skončil zaklíněný v plotu

NICOLASE SLONKA (3,47 kg a 51 cm) si k 3leté Patricii pořídili 15.8. v 8:15 Dagmar a David z Vlčnova.
16

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 19. srpna

Lidé zachránili život tonoucí potápěčce

Hlinecko - Nebýt pohotovosti přítomných lidí, v lomu na Hlinecku by vyhasl lidský život. V sobotu krátce před dvanáctou se zde topila potápěčka středních let.

Jiří Kajínek nazul kopačky a hrál fotbal za rodné Prachovice

Třemošnice – Páteční přátelské utkání prachovických fotbalistů s třemošnickým týmem recesistů vzbudilo rozruch. Proč? V prachovickém dresu nastoupil na stadion asi nejznámější rodák této obce – Jiří Kajínek.

I podruhé Chrudim doma bodovala naplno

Chrudim - Chrudim dostala díky losu výhodu domácího prostředí podruhé. A využila ji parádně. Nebezpečné Zápy nepustila do souvislého tlaku a vytvářela si dost šancí ke skórování. Brankář  Záp Straka byl výborný a týmu hodně pomohl.

Na mistrovství republiky budou také hasiči z Chrudimska

Chrudimsko – Hasičský záchranný sbor (HZS) hl. m. Prahy a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska pořádají v Praze ve dnech 25. – 27. srpna Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu.