Komentář k třetímu kolu okresních fotbalových soutěží

Chrudimsko - Máme za sebou další, v pořadí již třetí kolo okresních fotbalových soutěží. Pojďme si jej zase zhodnotit v krátkém komentáři.

2.9.2015

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Na čele Okresního přeboru nám zůstaly už jen dva týmy, které doposud neztratily ani bod Rozhovice a Tuněchody. První z nich hostil v sobotu doma Vítanov a v úvodním poločase měl se snaživým soupeřem docela starosti, vždyť dokonce devět minut prohrával. Po přestávce ale hostům jakoby došly síly a Rozhovičtí si nakonec ještě s chutí zastříleli (6:1). Vítanov touto porážkou klesl s nulovým ziskem až na samé dno tabulky.

Stejně úspěšné jako Rozhovice jsou také Tuněchody, kde bylo v neděli pořádně veselo. Místní SK zde totiž křtil nový trávník, navíc si tuto oslavu nachystal na tradiční posvícení, a tak si cestu na zápas s Křižanovicemi našlo 200 diváků (3:0). Také zde byla první půlka celkem vyrovnaná a hosté nepřipomínali celek, který doposud ještě nebodoval. Jenže krátce před přestávkou otevřel skóre Adámek, a když pak po hodině vsítil druhý gól Šilhánek, Křižanovice odpadly. Nakonec domácí přidali ještě jeden úspěch, a jelikož hosté hráli pouze po vápno, Tuněchody v letošním ročníku stále ještě neinkasovali!

Již na třetí místo tabulky poskočil Holetín, který si dojel pro tři body do Kameniček, čímž určitě zarmoutil řady tipérů v naší soutěži Tip liga. 150 diváků vidělo v derby dvě rozdílné části. Nejprve hráli dobře domácí a po zásluze vedli 2:0 a 3:1. Jenže v poslední půlhodině vstřelili hosté tři branky a mohli se radovat z nečekané výhry.

Doma odevzdalo všechny body soupeři i Kočí, a to hodně nešťastně. Po prohraném poločase domácí v utkání se Zaječicemi prostřídali, zaslouženě vyrovnali a ještě si vypracovali řadu šancí na vítězství. Jenže koncovka je zatím v Kočí prachbídná, a tak vše směřovalo ke konečné remíze. S tím se ale nehodlal smířit kanonýr soupeře Dušan Pejcha a v 94. minutě zajistil svému mužstvu všechny body.

Dalším zápasem, kde se z výhry radovali hosté, bylo utkání Chrast Prosetín (0:3). Šlo o souboj dvou celků s nulovým ziskem, takže oba hrály o mnoho. Utkání ale zvládli mnohem lépe ještě na jaře „krajští" Sokolové, jejichž vítězství je naprosto zasloužené. Naopak domácí celek prochází jistou herní krizí, dle informací z jejich tábora takhle špatně tým letos ještě nehrál.

No a do třetice braly všechny body na soupeřově trávníku i Miřetice, které přehrály domácí Krounu 0:3. Všechny branky padly až po změně stran a hosté zde uštědřili soupeři lekci z produktivity. Zatímco oni dokázali své šance proměňovat, Krouna nastřelovala pouze brankovou konstrukci, a tak je z tohoto pohledu výhra Tatranu zasloužená.

Naopak na výhodu domácího trávníku bude letos zřejmě hodně spoléhat Ronov nad Doubravou. Po Zaječicích zde zdolal i Skuteč, tentokrát v poměru 2:0. Góly si domácí rozdělili po jednom na oba poločasy, a když se dokázali vyrovnat s náporem Junioru, mohli se kromě bodů radovat i z čistého konta.

Poslední utkání kola se hrálo ve Svratouchu, který zde hostil Svídnici (3:1). Hosté se tu dokonce ujali vedení, ale pak už jim zápas mnoho radosti neučinil. Těsně před přestávkou totiž domácí z penalty srovnali, a když se po hodině hry nechal za urážky rozhodčího vyloučit kapitán Svídnice Jan Zelenka a chvíli nato se zranil další její hráč, stala se ze střetnutí pouze formalita. Hosté již totiž neměli nikoho na prostřídání a v devíti se vyhrává velmi těžko.

Ve 3. třídě se zrodilo rekordní vítězství, a to když rezerva Slatiňan doma rozstřílela Dřenice neskutečných 14:1. První poločas to ještě s hosty šlo, ale po změně stran inkasovali desetkrát! Zajímavostí je, že hned čtveřice hráčů Spartaku zaznamenala hattrick. Dle dostupných informací ale Dřeničtí soupeři výhru usnadnili svým přístupem, když zejména starší hráči zápas „vychladili", omluvili se z něj a hosté tak ke zkušenému soupeři přijeli s několika dorostenci.

Druhým celkem soutěže, který je zatím stoprocentně úspěšný, je Dynamo Rosice, které si tentokrát dojelo pro všechny body do Orle (0:4). Při jasném průběhu ještě hosté neproměnili pokutový kop.

Z první „legální" výhry se mohli radovat v Prachovicích (ta s Trhovou Kamenicí byla kontumační), když v sobotu doma jasně přehráli 4:0 Bořice. Proto je celkem zarážející, že nám o utkání domácí nedali vůbec žádné informace! Zřejmě je to ale asi v této obci normální, podobně jsou na tom i hokejbalisté…

Do Tip ligy bylo z této soutěže zařazeno utkání z Hrochova Týnce, kde hostili Rváčov (0:2). Většina tipérů favorizovala domácí Tatran, který byl i herně lepší, hosté ale dávali góly, a o to ve fotbale jde především.

První výhry ve vyšší soutěži se dočkal nováček z Luže B, a to na trávníku Horního Bradla. Domácím se utkání vůbec nepovedlo, hosté si vítězství vybojovali.

Jedinou remízu kola přinesl zápas Ctětín Heřmanův Městec B. Hosté museli o vlastní pouti na daleký „výlet" a začali dobře, brzy vedli. Jenže po neplodné převaze už žádné další branky nepřidali, a po jedné z mála příležitostí domácí Janoušek vyrovnal na konečných 1:1

Poslední utkání mezi Miřeticemi B a Trhovou Kamenicí se neuskutečnilo. Tentokrát ale nebyla příčina na straně hostů, že se opět nesešli, naopak. Domácí totiž na fotbalovém hřišti pořádali v sobotu dětský den a vzhledem k tomu, že by se obě akce kryly, rozhodl se klub na poslední chvíli požádat o odložení, což mu bylo umožněno. Náhradní termín nebyl v době psaní tohoto článku znám.

Ve 4. třídě se zdá, že za to nejvíce „vzaly" tři rezervy, konkrétně tuněchodská, kameničská a chroustovická ani jedna ještě neztratila body. Nejvíce si tentokrát zastřílela ta z Chroustovic, a to na půdě Načešic, kde dokázala zvítězit 7:1. Kameničky B vyhrály v Ronově 2:0 a Tuněchody B v Bojanově 3:2.

Nejvíce ale kolo vyšlo Míčovu, který se doma dočkal první letošní výhry, když zde rozstřílel Krounu B 7:0. Radost z prvních bodů byla v neděli i v Městci, kde domácí těsně udolali nově založený tým Stolany B (3:2). Dvěma góly se na tom podílel Geguš. Naopak první body ztratily ještě loni třetitřídní Bítovany, když na vlastním trávníku pouze remizovali se Žlebskými Chvalovicemi 1:1. O zaslouženou výhru se domácí připravili neproměňováním šancí. Poslední utkání kola se hrálo v Jenišovicích a domácí se zde v souboji s rezervou Nasavrk rozešli smírně 1:1.

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 19. srpna

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vá i dnes přinášíme fotky miminek, která se v uplynulém týdnu narodila.

Lidé zachránili život tonoucí potápěčce

Hlinecko - Nebýt pohotovosti přítomných lidí, v lomu na Hlinecku by vyhasl lidský život. V sobotu krátce před dvanáctou se zde topila potápěčka středních let.

Jiří Kajínek nazul kopačky a hrál fotbal za rodné Prachovice

Třemošnice – Páteční přátelské utkání prachovických fotbalistů s třemošnickým týmem recesistů vzbudilo rozruch. Proč? V prachovickém dresu nastoupil na stadion asi nejznámější rodák této obce – Jiří Kajínek.

I podruhé Chrudim doma bodovala naplno

Chrudim - Chrudim dostala díky losu výhodu domácího prostředí podruhé. A využila ji parádně. Nebezpečné Zápy nepustila do souvislého tlaku a vytvářela si dost šancí ke skórování. Brankář  Záp Straka byl výborný a týmu hodně pomohl.