KP: Lanškrounský Richtr úřadoval na hřišti Prachovic

Chrudim - Prachovice doma nestačily na Lanškroun, Hlinsko veze body z Vysokého Mýta.

16.6.2008

Ilustrační fotoFoto: Foto: Jiří Bittner

Prachovice – Lanškroun 2:6

Začátek utkání vypadal pro domácí nadějně, když se již v 11. min. ujali vedení brankou Budinského. Poté však režii utkání převzali hosté a do poločasu dokázali zvrátit pro ně nepříznivý stav. Nejprve ve 30.min. vyrovnali z pokutového kopu, který proměnil Petruň a do vedení poslal hosty ve 37.min. Krejsar. V závěru první půle ještě stačil zvýšit stav utkání ve 42.min. Richtr. Úvod druhého dějství se lépe povedl hostům, kteří ve 48.min. vstřelili čtvrtý gól, jehož autorem byl opět Richtr. Domácí se sice snažili, ale dobře a v pohodě hrající soupeř jim toho moc nedovolil. Až v 67.min. se prosadi Štainz a snížil na 2:4. Na odpověď hostí se nečekalo dlouho - 69.min. a Richtr završil svůj hattrick. V samém závěru se ještě střelecky prosadil střídající Stasiowsky a stanovil konečný účet zápasu na hrozivých 2:6.

Fakta – branky: 11. Budinský, 67. Štainz - 41., 48. a 69. Richtr, 30. Petruň, 37. Krejsar, 86. Stasiowsky. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 3:2. Diváci 70. Poločas: 1:3.

SK Holcim Prachovice: Golian – Horyna (63. Šindelář), Vančura, Teplý, Kostka (46. Ptáčník) - Vodička, Kunášek, Samčenko, Götz - Štainz, Budinský.
TJ Lanškroun: Wendlig - Šrůtek, Vaško, Kristek, Pobořil – Farkaš (85. Smejkal), Popelář, Petruň, Šišan - Krejsar, Richtr (80. Stasiowsky).

Vysoké Mýto – Hlinsko 0:1

Poslední domácí utkání se hrálo v komorní atmosféře, protože největší místní firma měla jednu z mnoha pracovních sobot. Jít z práce rovnou na fotbal bylo pro diváka nejspíš příliš. Domácí, ač ve velmi kombinované sestavě, začali náporem. Hlinsko ale trestalo z prvního protiútoku. Po centru ze strany se do míče opřel z první Cach – 0:1. Mýto branka na lopatky nepoložila. Střelu M. Chadimy však zneškodnil gólman Ždánský. Poradil si také s hlavičkou Onda. Největší šanci vyrovnat měli domácí ve 30. min. Ondo znovu vyhořel na Ždánském, jenž jeho střelu vyškrábl na tyč a z dorážky J. Dvořák překopl z pěti metrů branku. Po přestávce nadále pokračoval duel domácích proti vynikajícímu Ždánskému. Nebylo jim však přáno a návod, jak dostat míč za jeho záda nenašli. Vstřelit branku mohlo naopak Hlinsko, jež využívalo otevřené domácí obrany. Jenže Slavíka dvakrát vychytal Bulva. Slušně hrané utkání, ve kterém padla jenom jedna žlutá karta skončilo výhrou favorita 1:0.

Fakta – branka: 12. Cach. Rozhodčí: Kořínek (Hradec n. S.). ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 0:1.

SK Vysoké Mýto: Bulva – J. Dvořák, Podroužek, Krýda, Koblížek – Svoboda, Podmajerský, F. Dvořák, Sejkora (73. Vostrčil) – M. Chadima, Ondo.
FC Hlinsko: Ždánský – Hrubý, Černý, Pešek, Janoušek – Zavřel (75. Drahoš), Novák, Bouška, Boháč – Cach (57. Šulc), Netolický (57. Slavík).

Mor. Třebová – Skuteč 6:1

Celých 90 minut se hrálo v režii Slovanu, o osudu zápasu se rozhodlo do 38. minuty. Jako první se zastřelovali Chlup se Staňkem, udeřilo po Chlupově centru, který Fikr pustil na M. Sedláčka – 1:0. Ve 27. minutě neudržel Kopecký v rukou Chlupovu ránu, první dorážku R. Šatníka ještě zlikvidoval, druhou Fikrovu již ne. O korekci se z penalty postaral Z. Dostál, ale na útočných choutkách Slovanu to nic neubralo. Ve 37. minutě se po Staňkově rohu prosadil „z první“ Chlup (3:1), aby vzápětí pronikl po levém křídle M. Sedláček, zpětnou přihrávkou našel na vápně Staňka a ten uklidil balon k tyči. Do poločasu to bylo 5:1, hosté nedokázali zareagovat na rychlou kombinaci v podání dua Fikr – R. Šatník. Po změně stran Třebová na trávníku nadále dominovala, jenom zakončení (Staněk, Chlup, P. Šatník) nebylo tak účinné. Ujala se akce ze 72. minuty, pas Huryty na P. Šatníka a jeho „patička“ určující konečný půltucet.

Fakta – branky: 14. M. Sedláček, 27. Fikr, 37. Chlup, 38. Staněk, 45. R. Šatník, 72. P. Šatník – 33. Z. Dostál z pen. Rozhodčí: Zerzán (V. Mýto). ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 5:1. SKP Slovan Moravská Třebová: Kryštof – Králíček, Huryta, Potáček, Cink – J. Sedláček (56. P. Šatník), Chlup (67. Kudyn), Staněk, R. Šatník – Fikr (77. Dokoupil), M. Sedláček. FC Skuteč: Kopecký – Plecháček, Haman, Pečenka, Bačkovský – Hron (86. Polanský), Škorpík, Macháček, L. Dostál – Vácha, Z. Dostál.

AS Pardubice – Stolany 1:1

„Zápas byl vyrovnaný, konečná remíza je zasloužená. My jsme si bod za výkon ve druhém poločase zasloužili, vyrovnával Vodička. Jarní sezonu jsme dostatečně protrpěli, a tak po posledním domácím sobotním utkání proti Moravské Třebové se musíme soustředit na zajištění kvalitního kádru, abychom v desáté jubilejní sezoně v krajském přeboru neměli podobné potíže,“ řekl k utkání Zbyněk Buřval, předseda SK Stolany.

Fakta – branky: 12. Pecivál – 63. Vodička. Rozhodčí: Čech (Dolany). ŽK: 4:2. Diváci: 60. Poločas: 1:0. FK AS Pardubice: Musil – Čada, Pitterle, Šmeral, Moravec – J. Kopřiva, Rychtera, Trupl, Kovařík (68. Těšitel) – Pohanka, Pecivál. SK Stolany: Kudláček – Chvojka (75. Starý), Jedlička, Beran, Vajer – Motyčka, Eis, Vukliševič, Kořínek – Ročín, Vodička.

Další výsledky: Tesla B – Česká Třebová 2:2,Svitavy – Živanice 3:1, Dobříkov – Letohrad B 2:0, Polička – Ústí nad Orlicí 0:2.

16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Marioneta malé tanečnice.
2

Muzeum chystá výstavu věnovanou jediné loutce

Hasiči varují: Dejte pozor na nevyčištěný komín

Chrudimsko – Topná sezóna začíná oficiálně až 1. října, nicméně chladné počasí už nyní vedlo řadu domácností, aby si alespoň na noc přitopilo.

Klesající zadluženost dává projektům šanci

Chrudim – Městu se daří snižovat zůstatek nesplacených úvěrů. Radnice si tak bude moci případně vzít bez obav nový úvěr na zajištění některé z připravovaných větších investic.

A teď na nebezpečné území Vyšehradu

Chrudim - Sobotním soupeřem chrudimského týmu byl šestý celek ČFL - SK Benešov. Utkání začali domácí ofenzívně a vypracovali si několik příležitostí.