V premiéře nejvyšší krajské fotbalové soutěže velmi dobře odstartovala rezerva MFK Chrudim, která dokázala vyhrát na hřišti Chocně a napodobila tak úspěšný vstup do podzimní sezony svého „áčka“, které přehrálo v ČFL celek Ovčár. V domácím prostředí „štika“ loňského ročníku Třemošnice nestačila na posílené Holice, když domácí navíc podržel brankář Žďánský. Hlinsko hostilo dalšího z favoritů soutěže a přes veškerou snahu se muselo smířit s porážkou. Nováček přeboru Heřmanův Městec ve své Bažantnici pouze remizoval se soupeřem z Ústeckoorlicka.

Třemošnice – Holice 0:1 (0:1).

Branka: 44. Ručka. Třemošnice: Žďánský – O. Rychnovský, Škopek, Hluchnik, Culek (75. Gazdík) – V. Rychnovský, Šebek, Lebduška, Kutílek (81. Lipenský) – Tyle (56. Kunášek), Hanousek. Holice: Branda – Žák, Pištora, Kopřiva, Skalický – Krpata (89. Starý), J. Jedlička, Beran, Kučera (78. Kopa) – Ručka, Jeřábek (65. T. Jedlička)

Domácí tým se musel obejít bez bratrů Vančurových a Kalina. Vyrovnaně se hrálo pouze v úvodní desetiminutovce, kdy Třemošnice měla dvě slibné šance, ale bez efektu. Poté převzal otěže hry na své kopačky posílený celek z Pardubicka, diktoval tempo, výborně kombinoval a soupeře jasně přehrával. Branku však Holičtí vstřelili až před odchodem do kabin, kdy Ručka využil zaváhání domácí obrany. Do druhé půle přišel tým ze Železných hor s větším nasazením a bojovností, což se projevilo optickým vyrovnáním hry, ale užitek to žádný nepřineslo, vyjma nastřeleného břevna Kutílkem v 68. minutě. Hosté však hru stále kontrolovali, představili se jako zkušený tým a domácí do vážnější šance již nepřipustili. Od větší porážky zachránil hostitele výborně chytající brankář Žďánský, který zlikvidoval aspoň šest tutovek.

Choceň – Chrudim B 0:2 (0:0).

Branky: 63. Kopecký, 74. Kesner. Choceň: Gerčák – Smejkal , Seidenglanz, Baborák – Lesák, J. Vera, Krejza, Šulc (70. Konárek), Šabata – Dědič (60. Jiráský), Bálek. Chrudim B: Kysela – Mastík, Beneš, Šebek, Klíma – Kopecký (83. Lacman), Kesner, Merkl (30. Kroutil), M. Holub, Svoboda – Kopp (53. Lištván ).

Úvod zápasu patřil hráčům rezervy, kteří se snažili kombinačně soupeře přehrát. Domácí díky houževnatosti však snahu chrudimských fotbalistů postupně eliminovali a od 20. minuty hrozili z nebezpečných závarů. Hosté se nemohli dostat do hry a domácí hráči měli územní převahu, hlavně ve středu hřiště. V 53. minutě přišel na hřiště za Koppa Lištván a hru oživil. O deset minut později se uvolnil a přes tři hráče ač faulován přešel chrudimský Kopecký a nekompromisně z hranice šestnáctky ranou k tyči otevřel skóre zápasu – 0:1. Domácí gól zlomil a Chrudimští pochopitelně ožili. Najednou jich bylo plné hřiště. Za dalších deset minut se k trestnému kopu postavil Kesner a pravým „angličanem“ střelou od břevna nedal reprezentačnímu futsalovému brankáři Gerčákovi žádnou šanci na úspěšný zásah – 0:2. Hosté již za dvoubrankového vedení nikam nepospíchali a drželi míč na svých kopačkách až do závěrečného hvizdu. Připsali si tak důležité první tři body v soutěži.

Hlinsko – Svitavy 2:3.

Branky: 11. Dostál, 29. Jůn – 7. a 20. Ovad, 12. Brůna. Hlinsko: Kopecký – Holec (57. Holubec), Veselský, Hrubý (60. Volf), Slováček - Novák, Cach, M. Bouška, Dostál - T. Bouška, Jůn. Svitavy: Lampárek – Jukl, Kroulík, Jelínek (59. Urban), Uhlíř – Horák, Ovad, Valta, Čermák – Brůna, Čížek (85. Novák).

Utkání dvou soupeřů, kteří jsou řazeni k favoritům soutěže, přineslo v hlineckých Olšinkách zajímavý fotbal, úrodu pěti branek, ale kdo se půlhodiny opozdil, tak nestihl vidět ani jeden gól. Hosté v Olšinkách naznačili, že budou zřejmě patřit ke kandidátům postupu. Hlinečtí pustili zkušený celek hostí do dvoubrankového vedení na 1:3, ale když Jůn ještě do přestávky snížil na rozdíl jediného gólu, tak se zdálo, že minimálně bod by mohl na Vysočině zůstat. Za druhý poločas by si ho svěřenci trenéra Sigana určitě zasloužili, nicméně výsledek zůstal nezměněn, protože obrana Svitav hrála pozorně a tak brankář Lampárek se nenechal již zaskočit. Hlinečtí aktéři měli dojem, že hlavní rozhodčí Vodrážka byl na ně přísnější. To ovšem jejich porážku neomlouvá.

H. Městec – Lanškroun 0:0.

H. Městec: Raba – Šafránek, Veverka (36. Synek), Tiler, Volejník – Chudomel (65. Svoboda), Rychtera, Hamsa, Hlaváč – Szaniszlo (82. Mach), Salfický. Lanškroun: J. Wendlig – Stasiowski, Vaško, Krejsar (85. Šišan), Popelář - Šilar, Richtr (60. Smrkal), Novák, Mizerák – David, Kašpar.

Návrat do nejvyšší krajské soutěže fotbalistům Jiskry v Bažantnici příliš nevyšel. Musel se totiž spokojit s bezbrankovou remízou. Ve vyrovnaném prvním poločase měl největší šanci domácí Salfický, ale neproměnil. Do druhé půle nastoupili agilně hosté a hned po změně stran měl největší šancí Kašpar, který se ocitl tváří tvář domácímu gólmanovi, ale Raba jej perfektním zákrokem vychytal. Jelikož do konce utkání si ani jedno mužstvo nevytvořilo již žádnou šanci, utkání skončilo vzhledem k průběhu zaslouženou remízou.

Další utkání kola

Č. Třebová – Litomyšl 5:2
Branky: 21. Macko (pen), 46. Pešek, 71. a 85. Myšák, 78. Šimek – 19. Holec, 88. Adamča. Česká Třebová: Křivka – Keprt, Štěpán, Petr, Kubásek – Švec (80. Pešina), Macko (83. Abt), Borek, Grepl – Lubomír Myšák, Pešek (75. Šimek). Litomyšl: Jadrný – Radimecký, Hašek, Štoudek (75. Kristek), Macháček – Košín (30. Zeman), Sršeň, Černý, Holec – Adamča, Marek (50. Kundera).

Vysoké Mýto – Dobříkov 5:0
Branky: 23. a 25. Podmajerský (druhý z pen.), 46. a 63. Štancl, 73. Sedlák. Vysoké Mýto: Černík – Valášek, Pecháček, Šmeral, Krýda -– Kráčmer, Hanovec (79. Dvořák), Podmajerský, Konečný (70. Sejkora) – Sedlák, Štancl (79. Chadima). Dobříkov: Novotný – Houžvička, Malý, Karela, Dostál (56. Mládek) – T. Rychtařík, Marek, L. Rychtařík (79. Fajfr), Klapal – Rouha, Zahradník.

Žamberk – Cerekvice 0:1
Branky: 21. Stejskal. Žamberk: Mareček – Bartoň, Franke (31. Kos), Šponar, Rudolecký – Pavelka (58. Jírů), V. Huška, Čada (51. Menzel), Rous – P. Huška, Černík. Cerekvice: Ehrenberger – Drahoš, Benko, Chleboun, Pražák – Smola, Zahálka, Dostál (89. Novák), Stejskal – Souček (76. Lorenc), Vondra (90. Jandera).

Polička – Moravská Třebová 2:1
Branky: 58. Nekvinda, 84. Stejskal – 42. vlastní. Polička: Reichl – Opina, Pavliš, L. Král, T. Švec – Jan Mužík, (46. Nekvinda), Jiří Mužík, O. Petr, Navrátil (67. Jílek) – Netolický (78. Poul), Stejskal. Mor. Třebová: Vykydal – Kozák (79. Linhart), Winkler, Potáček, Švanda – Sedláček, Staněk, Skřebský (53. Marek), Müller – Strouhal, P. Šatník.