KP: Bosenská posila se Stolanům vyplácí

Chrudim - Živanice s předstihem zatáhly za divizní kliku, Prachovice se domácí prohrou s Hlinskem ještě více namočily do sestupových potíží.

19.5.2008

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Prachovice – Hlinsko 0:3

Začátek utkání byl opatrný, ani jedno družstvo nechtělo udělat chybu, přesto hosté měli více ze hry, protože se lépe pohybovali a kombinovali.
Až ve 20.min. hlinečtí předvedli rychlou kombinační akci na jejímž konci byl Netolický a zaznamenal úvodní branku zápasu - 0:1.I nadále hosté
hru kontrolovali, přesto se ve 39. min. objevil v dobré šanci domácí Štainz, ale jeho střela cíl nenašla.

Do druhého poločasu šli domácí s cílem srovnat skóre a mohlo se jim to podařit v 51.min.,ale Horyna po rohovém kopu mířil hlavou těsně nad.
V 67.min. unikl po pravé straně Kořínek, na šestnáctce našel Samčenka, jeho dělovka jen těsně minula bránu Žd'ánského. V 80.min. měl
jasnou gólovku na kopačkách Budinský, ale sám před brankářem nedal. Z bleskového protiútoku hosté Slavíkem zaznamenali druhý gól
a prakticky rozhodli o výsledku. Domácí ve snaze zkorigovat stav pootevřeli zadní vrátka, čehož dobře hrající soupeř dokázal ještě jednou využít,
když úspěšným střecem byl v 86.min. opět Slavík. Domácí nedokázali zopakovat nadějný výkon z minulého týdne a tak si hosté pohodlně
dokráčeli k zaslouženému vítězství.

Fakta – branky: 80. a 85. Slavík, 19. Netolický. Rozhodčí: Ujec (Pardubice). ŽK: 1:0. Diváků: 100. Poločas: 0:1. SK Holcim Prachovice: Golian - Horyna, Teplý, Vančura, Kostka - Vodička, Štainz, Samčenko, Götz - Schneiderwind (63. Kořínek), Budinský. FC Hlinsko: Ždánský - Janoušek, J. Černý, Kysela (63. Boháč), Hrubý – M. Černý, Novák, Zavřel - Netolický, Slavík, Šulc (86. Slováček).

Živanice – Skuteč 4:1

Fakta – branky: 4. Podlipný, 70. a 71. Balog, 84. Hájek – 51. Z. Dostál z penalty. Rozhodčí: Chvojka (Pardubice). ŽK: 3:0. Diváků: 120. Poločas: 1:0. Sokol Živanice: Kašpar – Hrmo, Ferčák, Vrážel, Michal (80. Hanovec) – Podlipný, Mocanu, Balog, Sedlák – Macháček, Jůn (12. Černík, 65. Hájek). FC Skuteč: Kopecký – Pečenka, Haman, Šikl, Macháček – Hájek (77. Hron), Vodvárka, Škorpík, Plecháček – Z. Dostál, L. Dostál (85. Bačovský).

Ústí n. Orlicí – Stolany 2:2

Stolanům se podařil nádherný výlet do Ústí. Nevypracovaly si ani jednu šanci, přesto vstřelily dva góly. Své si vyslechl od domácích i sudí zápasu Andrle, kterému domácí diváci přiřkli asi tolik přezdívek, že by se daly vyjmenovávat do večera. Co se jim nelíbilo? Nejprve sudí posoudil souboj domácího brankáře Krátkého s Vukliševičem jako penaltový a hosté vyrovnali na 1:1. Ve druhé půli byl pak za nerozhodného stavu skolen ve vápně Stolan Falta, rozhodčí zapískal, jenže místo penalty ukázal faulovanému hráči žlutou kartu.

Utkání pro domácí ale začalo výtečně. Už v páté minutě se do vápna dostal Borek a dal vedoucí gól. Ústí po vstřelené brance uzamklo soupeře na jeho polovině, ale střelecky se neprosadilo. Potom přišel zmíněný (ne)penaltový zákrok a bylo vyrovnáno.

Hned po obrátce pronikl obranou hostí Falta, jenže střílel těsně vedle. Několik minut poté už ale Ústí jásalo. Hlavička Roušara ho dostala znovu do vedení. Tři body v Ústí ale nezůstaly. Komunikační šum na trase Jan David – Krátký znamenal hrubku, ze které vytěžil laciný vyrovnávací gól Vukliševič.

Fakta – branky: 6. Borek, 56. Roušar – 44. Eis z pen., 69. Vukliševič. Rozhodčí: Andrle (Moravice). ŽK: 2:2. Diváků: 200. Poločas: 1:1. Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Kaláb, Chudý, Jan David, V. Stejskal – Tomášek, Borek, Roušar, Jiroušek (23. Dostál) – Lněnička (38. Falta), Motl. SK Stolany: Kysela – Chvojka (76. Kořínek), Jedlička, Beran, Starý – Nosek, Motyčka, Eis, Vajer – Ročín, Vukliševič.

Další výsledky:
Polička – Lanškroun 0:0, Moravská Třebová – V. Mýto 2:0, AS Pardubice – Letohrad B 1:7, Tesla B – Dobříkov 2:0, Svitavy – Česká Třebová 1:0