Početná návštěva byla mimo jiné zvědavá, jestli opět nastoupí bývalý trenér Slavie Praha Karel Jarolím za Třemošnici. Bohužel má natažený sval, takže rozšířil početnou marodku týmu ze Železných hor. I tak se však hosté radovali z výhry a Chrudimští marně čekali na „živou vodu“, která by osvěžila jejich dosavadní podzimní výkony. Hlinečtí se vraceli s prázdnou z Vysokého Mýta, kde pouze v závěru zmírnili svoji porážku. Stolany prohrály rozdílem třídy v Poličce, kde se jim dříve docela dařilo.

Chrudim – Třemošnice 0:1

Derby přineslo vyrovnaný fotbal. Domácí se museli obejít bez několika hráčů základní sestavy (Motyčka, Štursa, Hýsek), také hosté měli několik hráčů na marodce, včetně nové posily, extrenéra pražské Slavie Jarolíma. Kvalitní soupeř ze Železných hor potrestal Chrudimské již vsedmé minutě, když domácí udělali chybu ve středu hřiště a znásledné nahrávky šel sám na brankáře Lankaše třemošnický Hanousek, který se nemýlil – 0:1. „Eskáčko“ odpovědělo střelou do břevna Haufem v19. minutě.

Ve druhé půli orazítkovali břevno domácích i hosté. Jinak se hrálo bez vyloženějších šancí. Hosté podali taktický výkon, bránili pro ně přijatelný výsledek a nepouštěli chrudimské fotbalisty kohrožení svého brankáře Ždánského. Třemošničtí naopak hrozili nebezpečnými výpady, které zase dobře „četli“ domácí hráči a včas na ně reagovali. Nakonec se tedy po závěrečném hvizdu radovali Třemošničtí ze zisku tří bodů, které získali nejtěsnějším rozdílem.

Fakta - branka: 7. Hanousek.

Chrudim: R. Lankaš – Dvořáček, D. Lankaš, Hudeček, Martin Pudil – Veverka (70. Šebek), Lištván (46. Soukup), Nevečeřal, Michal Pudil (80. Tejnecký) – Hauf, Kořínek. Třemošnice: Ždánský – O. Rychnovský, Hluchník, Kalina, Škopek – V. Rychnovský (80. Smutný), Lebduška, J. Vančura (90. Nepovím), O. Vančura (70. Lipenský) – Šebek, Hanousek.

V. Mýto – Hlinsko 2:1

Po dvou prohrách na hřišti hostí potřebovalo „Mejto“ konečně zabrat. Trenér Schejbal však nebyl v dobré pozici, protože postrádal čtyři hráče základní sestavy. Nasazením sedmnáctiletého Valáška sice riskoval, ale vyplatilo se mu to. Po opatrném začátku z obou stran přišel ve 14. minutě trestný kop ze strany Chadimy a hosté zahráli ve vápně nešťastně rukou. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil Podmajerský. Vysokomýtští pokračovali v aktivní hře a ve 23. minutě Štancl přihrál Sedlákovi, ale obránci srazili míč na roh. Poté získali převahu hráči Hlinska, střelu Tomáše Boušky srazil v poslední chvíli Vodstrčil a po rohu Cestrův oblouček mířil těsně nad. V závěru první půle šel sám na bránu hostí Novák, ale Žejdlík jeho šanci zmařil.

Do druhé půle poslal trenér Hlinska na hřiště hned dva nové hráče a na hře to bylo velmi znát. Hosté měli místy až drtivou převahu. Ve 48. minutě Till jen vyrazil střelu z trestného kopu a dorážka šla nad branku. Při dalším závaru domácí gólman vyrazil dobrou střelu Cacha. V době největšího náporu soupeře ale domácí přešli do rychlého protiútoku. Sedlák přesně nacentroval a šikula Podmajerský zvýšil přesnou střelou na 2:0. Brzy poté byl po druhé žluté vyloučen Michal Bouška. Hráče Hlinska to ale vůbec nedeprimovalo a měli více ze hry. V 70. minutě po chybě Mýta snížil hlavou Cach. Vyrovnání však domácí nepřipustili. Naopak v 90. minutě zazvonilo břevno Žejdlíkovy branky po střele kapitána Podmajerského.

Fakta - branky: 14. (z pen.) a 62. Podmajerský – 71. Cach.

V. Mýto: Till – Vodstrčil, Valášek, Krýda, Dvořák – Sejkora, M. Chadima (56. Svoboda), Podmajerský, Novák (89. Halsbach) – Štancl, Sedlák. Hlinsko: Žejdlík – Veselský (46. Holec), Kysela, Cestr, Jůn – T. Bouška, Cepl (76. Slavík), M. Bouška, Novák – Šulc (46. Koudelka, Cach.

Polička – Stolany 4:0

V minulých letech na zdejším hřišti fotbalisté Stolan dokázali nezřídka překvapit, ale tentokrát odjeli s prázdnou. Kdo ale ví, jak by to dopadlo, kdyby Černohubý netrefil v 5. minutě jen břevno?

Domácí se ujali vedení ve 26. minutě Opinou a rozhodující zlom nastal na přelomu obou poločasů. Nejprve dal gól „do šatny“ Pavliš a pak gól „ze šatny“ Stejskal. V závěru završil výsledek Stodola.

Fakta - branky: 26. Opina, 45. Pavliš, 47. Stejskal, 83. Stodola.

Polička: Dobeš – L. Král (57. Jílek), Škoda, Pavliš, Stoklásek – Navrátil, Čípa, T. Švec, Rattanong (47. Mužík) – Opina (68. Stodola), Stejskal. Stolany: Kramařík – Starý, Kučera, Popelka (46. Jedlička), Jenka – Junek, Černohubý, Eis (46. Pokorný), Zavřel (66. Jiroušek) – Kopp, Štainz.

Další utkání

Holice – Lanškroun 2:0
Branky: 4. Englich, 23. D. Velinský. Holice: Branda – T. Krpata (61. Cincibuch), Kopřiva, Strnad, Skalický – Valenta (72. Machatý), J. Krpata, D. Velinský (77. Kašpar), Udržal – Englich, Ručka. Lanškroun: Jaroš – Macháček (80. Stasiowski), Vacek, D. Šilar st., M. Šilar – Švercl (70. Šenkýř), Mizerák, D. Šilar ml., Mizerák, D. Šilar ml., Bartoš (60. Kristek) – Krejsar, Fait.

Choceň – Pardubice B 1:2
Branky: 30. Šabata - 56. Konvalina, 68. T. Kakrda. Choceň: Gerčák - Grůz (83. Seidenglanz), Kaplan, Lesák, Baborák - Harušťák, Šrut, L. Smejkal, V. Smejkal (81. Chleboun) - Šabata, Bálek. FK Pardubice B: Žák - Novotný, Javůrek, Baldrych, Konvalina - Buriánek, Růžička, F. Uhlíř (84. Beran), Vanžura (89. Jeřábek II) - Rydval (90. Chovanec), T. Kakrda.

Živanice – Č. Třebová 5:0
Branky: 27. a 75. Balog, 9. J. Černík, 39. Ferčák, 59. Hrmo. Živanice: V. Černík – Hrmo, Macháček (80. Hanovec), Moravec – Čech, Gorol (75. Mocanu), J. Jedlička, Michal – J. Černík (66. Trupl), Balog. Č. Třebová: Křivka – Urbanec, Keprt, Vomáčka, Kubásek – P. Petr 75. Čikl), Zahálka, Macko, Grepl (46. Hurt) – Myšák, Pešek.

Svitavy – Srch 2:0
Branky: 2. L. Urban, 42. Ovad. Svitavy: Lampárek – O. Urban, Zatočil, R. Jelínek, Horák – Uhlíř (46. O. Jelínek), Valta, Brůna (85. Bandouch), Čížek – Ovad, L. Urban (78. Chlup). Srch: Mičjan – Hausner, Tryner, Vysoudil, Dušek – Červenka (46. Brož), Škvrňák (90. Holešínský), Samčenko, Hurta – Vágner, Kvírenc (74. Víšek).

Žamberk – Dobříkov 1:1
Branky: 49. Šponar – 16. Klapal z pen. Žamberk: Rolf – Ulvr, Šedivý, Šponar, V. Huška – Cvik, Ramba (71. Bartoň), Jírů, Jeřábek (46. Pešek) – Menzel, P. Huška (84. Kos). Dobříkov: Jadrný – Dostál, P. Horníček, Hořejší, Barták – Hofman (66. Jelínek), Karela, Klapal, Lebeda (86. Střasák) – Houžvička, Rychtařík (47. Zahradník).