Pardubice B – Chrudim B 4:0

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí a hned si vytvořili velkou šanci, která ale gólem neskončila. Poté se hra postupně vyrovnala a dvě příležitosti si vypracovali i hosté. Tu největší měli ve 23. minutě, kdy Žalud ve vyložené pozici trefil tyč! Ve 45. minutě po centru D. Pánka zakončoval patou zády k brance Valenta, ale míč skončil těsně vedle, a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu. Po změně stran Pardubice přidaly a v 54. minutě se dostaly do vedení, když Klátil vysunul do šance Dostálka, který zkušeně otevřel skóre. Hned za dvě minuty zahrávali domácí roh, po kterém vznikl velký závar v malém vápně Chrudimi a ten ukončil gólem Koblížek. V 70. minutě pak vracel Dostálek odražený míč z levé strany před branku a Zeman si ho srazil do vlastní sítě (3:0). Poté se již utkání pouze dohrávalo, přesto Pardubičtí přidali ještě jeden gól, v 84. minutě jej zaznamenal z trestného kopu střídající dorostenec Jirka.

Fakta – branky: 54. Dostálek, 56. Koblížek, 70. vlastní, 84. Jirka. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 1:0. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Pardubice B: Hrnčíř – Mandutz (79. Molek), Matějka, Koblížek, F. Pánek – D. Pánek (83. Buš), Prokopec, Kovář, Dostálek (73. Jirka) – Valenta, Klátil (60. Uhlíř). Chrudim B: Trojan – Tlapák, Zeman, Valda, Holík – Meduna (73. Jindrák), Netušil (70. Pejcha), Bureš (80. Šprongl), Žalud – Kroutil (83. Dušek), Opina.

Svitavy – Třemošnice 3:0

Hosté vstoupili do zápasu aktivně, ale v největší šanci trefil v 11. minutě Menšík pouze tyč Kavalírovy branky. Svitavští postupně převzali iniciativu a ve 23. minutě se ujali vedení. Ptáček si udělal ze všech obránců Třemošnice na půlící čáře „solné sloupy" a postupoval sám na gólmana Auersvalda. Na úrovni velkého vápna pak poslal nezištnou přihrávku Ovádovi a ten do prázdné klece otevřel skóre. Pak hrozily Svitavy z rohových kopů, obrana hostí ale všem atakům odolávala. Výsledek střetnutí se zlomil ve 41. minutě, kdy jednoduchý centr gólman Auersvald neudržel, míč mu vypadl z rukou a hbitý Ptáček nezaváhal (2:0).

Zápas sledovalo 250 diváků a k překvapení všech začal druhý poločas aktivitou celku z Třemošnice, ovšem bez koncovky či střelby. V 68. minutě pak následovala chyba M. Šindeláře, kterou domácí krutě ztrestali Ovádem. A bylo vymalováno!

Fakta – branky: 23. Ovad, 41. Ptáček, 68. Frolo. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Svitavy: Kavalír – Kala (80. Čonka), Petrila (69. Bartoš), Czehowský, D. Jukl – Novák, Čížek, Ptáček, Veselský (13. Válek) – Ovad, Frolo (75. Juřík). Třemošnice: Auersvald – O. Vančura, Kunášek, Kalina, Culek – J. Vančura, Kvíčala, P. Šindelář (78. Krátký), M. Šindelář (82. Petr) – Hejcman (59. Brom), Menšík (86. Filip).

Hlinsko – Slatiňany 1:2

Na derby si našlo cestu 380 diváků a než se stačili rozkoukat, již domácí prohrávali. Skóre otevřel Koudelka, jeden z hráčů, kteří prošli hlineckým fotbalem. Po nepříjemném úvodu svěřenci trenéra Skály zabojovali, rozhodně nechtěli prestižní zápas prohrát. Počáteční tempo ale postupem času opadalo, ostatně se není čemu divu, počasí svědčilo spíše pobytu u vody než týrání na trávníku. Zbytek první půle prakticky žádné šance nepřinesl, věci se začaly dít až krátce před přestávkou. Ve 41. minutě se do náznaku příležitosti dostal domácí Mayer, Žďánského svatyni ale netrefil. A když se již oba celky viděly v kabinách, dostal se k míči osamocený Kopecký a zblízka prostřelil svého jmenovce 0:2. Otázkou však je, kde byl pravý bek Hlinska?

Krátce po změně stran vsítili domácí kontaktní branku, po rohovém kopu překonal Žďánského se štěstím Mayer. Čekalo se, co to udělá s dalším s vývojem. Asi spíš nic! V 69. minutě mohl definitivně rozhodnout derby špílmachr Slatiňan Vladyka, trefil však pouze pravou tyč. Když na druhé straně vytlačil deset minut před koncem Žďánský s námahou na roh ránu Dostála, stav se již nezměnil. Přestože byli Hlinečtí ve druhém poločase aktivnější, gólovky nepřicházely, a tak plný bodový zisk putoval asi zaslouženě do Slatiňan.

Fakta – branky: 52. Mayer – 3. Koudelka, 44. Kopecký. Rozhodčí: Schmeiser (Dolní Sopřeč). ŽK: 3:1. Diváci: 380. Poločas: 0:2. Hlinsko: Kopecký – Volf, Nevole, Zach, L. Cach, Nekvinda, Dostál, Mayer (65. Popelka), Vukliševič, Cepl, Chmelík (62. A. Cach). Slatiňany: Žďánský – Slováček (63. Mikan), Chvojka, Malý, Málek, Kopecký (90. Opavský), Beneš, Koudelka, Vladyka, Skála (73. Kudrnka), Mihulka.

Žamberk – Lanškroun 1:1, penalty 1:4

Fakta – branky: 17. Hrubý z pen. – 48. Novák. Rozhodčí: Braun (Pce). ŽK: 4:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Žamberk: Martinovský – Pavelka (29. Trejtnar), Franke, Drapač, Kotyza – Hrubý, Breda (46. Kos), Jírů (79. P. Huška), Dvořák (22. Molnár), Hofman (75. J. Huška) – Trnka. Lanškroun: Wendlig – Krejsar, Vaško, Pavelka, Karlík – Jung, Richtr (88. Doležal), Novák, Savych (90. Langr), Knápek – Fait (24. Hostovský, 90. + 3. Kunc).

Polička – Česká Třebová 5:1

Fakta – branky: 18. R. Netolický, 48. a 59. Navrátil, 79. Stejskal, 81. Poul – 27. Urbanec. Rozhodčí: Bednář (Lukavice). ŽK: 1:0. Diváci: 113. Poločas: 1:0. Polička: Slaný – Košík, Jílek, Štěrba (46. V. Král), Klein – Navrátil (82. V. Netolický), T. Švec, Andrle (67. Poul), R. Netolický (79. Bureš) – Mužík, Stejskal (82. Kučera). Česká Třebová: Bárta – Kubásek (64. Müller), Hašek, Švec, Novotný – Urbanec (74. Bočkaj), Zahálka, Kukla (82. Trčka), Grepl (82. Kovář), Abt – Pešek.

Přelouč – Mor. Třebová 2:0

Fakta – branky: 25. Vančura, 64. Koch. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Přelouč: Konvalina – Kačírek, Hladík, Ulrych, Rokyta – Pištora (46. Machačný), Novák, Hanáček, Vančura (87. Kosek) – Koch (85. Linhart), Klas (77. Černík). Moravská Třebová: Vykydal – Rázl, Škranc (46. Linhart), Dokoupil, Strouhal – Sedláček, Novák, Vančura, Staněk – Štěpánek (82. Novotný), Masopust.

Letohrad B – Holice 1:5

Fakta – branky: 47. Kabourek – 6. a 45. Václavek, 11. a 59. T. Jedlička, 55. vlastní. Rozhodčí: Zita (Načešice). ŽK: 4:3. Diváci: 100. Poločas: 0:3. Letohrad B: Moláček – P. Štěpán, Stejskal (36. Pokorný), Krystl, Černohorský (74. Slodičák) – J. Štěpán, Lorenc (85. Dvořáček), Linhart, F. Procházka (46. Švercl) – Kabourek, Konečný. Holice: Králík – Ručka, Krpata (68. Velinský), Hanč, Tláskal – Fotul (62. Musil), Kopřiva, J. Jedlička, Chvála – Václavek (85. Stárek), T. Jedlička (81. Lát).

Moravany – Choceň 0:1

Fakta – branka: 42. Myšák. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). ŽK: 1:0. Diváci: 160. Poločas: 0:1. Moravany: B. Branda – J. Lukas, Záleský (75. J. Branda), M. Lukas, Knotek (85. Imramovský) – Veselý (46. Sokol), Hurta, Beran, Fidler (69. Hlaváček) – Kříž, Poláček. Choceň: Gerčák – Baborák, Eisner, Zavřel (90. Sklenář), O. Kopecký, David, Krejza, Myšák (62. A. Kopecký), Smola, Smejkal (72. Šabata), Fikejz (82. Novotný).

1. Pardubice B 3 3 0 0 0 11:1 9

2. Slatiňany 3 2 1 0 0 11:3 8

3. Polička 3 2 0 1 0 8:2 7

4. Svitavy 3 2 0 1 0 7:2 7

5. Choceň 3 2 0 1 0 5:2 7

Přelouč 3 2 0 1 0 5:2 7

7. Holice 3 1 1 0 1 7:5 5

8. Lanškroun 3 1 1 0 1 4:5 5