VYBERTE SI REGION

Krajský přebor: Týmy z Chrudimska bez bodu

Chrudim - /DOPLNĚNY REFERÁTY/ Z regionálních zástupců nezískal nikdo ve 28. kole krajského přeboru Pardubicka ani bod.

8.6.2009

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

M. Třebová – Hlinsko 1:0

Branka: 5. P. Šatník.

Již ve třetí minutě se před pokutovým územím uvolnil P. Šatník a jeho křížná střela skončila v pravém horním růžku – 1:0. Hosté se dostali ke slovu před přestávkou. Nejprve po rohu minul Bouška a ve velké šanci se pak ocitl P. Novák, po rychlé kombinaci zakončoval ve slibné pozici, ale obětavý R. Šatník stačil jeho ránu na poslední chvíli zablokovat. Po změně stran byli domácí několikrát blízko k pojištění náskoku. V 69. minutě vychytal Kopecký P. Šatníka, posléze se po závaru dostal sám před brankáře Staněk, jenže zakončení se mu nepovedlo. V závěru si už domácí chytrou hrou cenné vítězství pohlídali.

Moravská Třebová: Kryštof – R. Šatník, Potáček, Strouhal – J. Sedláček (61. Winkler), P. Šatník, Staněk, Kučerňák (46. M. Sedláček), Holly – Fikr (35. Huryta), Švanda. Hlinsko: Kopecký – Cestr, Bouška, Kysela, Jůn – Hrubý, J. Novák, P. Novák, Cach – Slavík, Šulc.

Dobříkov – Skuteč 4:2

Branky: 40. a 85. J. Horníček, 30. Kopecký, 45. P. Horníček – 34. a 61. z pen Šibrava.

Obraz hry ani zdaleka neodpovídal postavení obou mužstev v tabulce. Skuteč nepřijela jenom bránit a už v první minutě se měl domácí brankář Lukes co ohánět. Přesto se Dobříkov ujal vedení. Ve 30. minutě se po závaru dostal k hlavičce Kopecký a s výrazným přispěním brankáře Rezničenka dal hlavou na 1:0. Bleskově však bylo srovnáno. Sudí Filip poskytl hostím výhodu, kterou sice zakončili nepovedenou střelou, jenže jim rozhodčí daroval reparát v podobě přímého kopu. Šibrava jím nepohrdl a parádně napálil míč do šibenice. Poslední pětiminutovka první půle však patřila Dobříkovu. Do vedení ho nejprve poslal Jan Horníček, jenž tečoval střelu Jehličky a ve 45. minutě přidal další gól Petr Horníček – 3:1. Domácím se ani ve druhé půli nedařilo přikovat Skuteč před šestnáctkou, hosté navíc z penalty v 61. minutě snížili Šibravou na 3:2 a začali větřit body. Chut po úspěchu jim však vzal Jan Horníček, jenž svým 15. gólem sezony skóre uzavřel na 4:2.

Dobříkov: Lukes – Střasák, P. Horníček, Klapal, Barták – Jehlička, Houžvička, Rouha (68. Ryšavý), Rychtařík – J. Horníček (85. Karela), Kopecký (51. Zahradník). Skuteč: Rezničenko – Drahoš, Hron (49. Polanský), Kysilko, Chaloupecký – Šibrava, Horáček, Hradecký, Bačák – Michek , Beneš.

Stolany – Srch 1:3

Branky: 50. Ročín – 37. Peterka, 68. Dušek, 90. Víšek.

Hostující Titanic měl od úvodních minut navrch. Pokud Stolanští zaútočili, dostávali se do ofsajdové pasti. Otázkou bylo, jak dlouho vydrží bránit a odolávat nájezdům soupeře. V nejednom případě se vyznamenal brankář Byrtus. Ten ve 37. minutě inkasoval, když předtím odmával pomezní ofsajdovou šanci Ročínovi a následně Peterka přízemní střelou prostřelil stolanského gólmana – 0:1. V závěru poločasu se blýskl útočnou akcí Ročín – Vodička, brankář Mičjan však před posledně jmenovaným včas zachránil. Po obrátce domácí očividně přidali a v 55. při nedorozumění hostujícího brankáře s obráncem, Mičjana přeloboval Ročín – 1:1. V 65. se dostal do vyložené střelecké příležitosti Vodička, brankář jej podtrhl, ale píšťalka mlčela. Pořekadlo nedáš – dostaneš platilo i tentokrát. V 67. Dušek poslal hosty do vedení 1:2 a ti poté opět převzali iniciativu, kterou korunovali v 90. minutě „žolíkem“ Víškem – 1:3, jenž byl na hřišti sotva pět minut. Předtím v 82. minutě uviděl ČK domácí Ročín. Tento hrotový hráč byl terčem nevybíravých zákroků. Při jednom z nich, neodpískaném, byl na sudího prostořeký a šel předčasně pod sprchy.

Stolany: Byrtus – Těšitel, Junek, Chvojka, Konečný (61. V8vra) – Janošinský, Kuchta (86. Drašner), Eis, Zavřel – Ročín, Vodička. Srch: Mičjan – Münzberger, Tryner, Chocholouš, Žurek – Hausner (85. Víšek), Špiňar (46. Klement, 58. Sivák), Horyna, Urbanec – Dušek, Peterka.

Další utkání

Vysoké Mýto – Tesla B 2:3
Branky: 14. Vaníček, 85. Chleboun – 12. a 58. F. Uhlíř, 89. Lejsek. Vysoké Mýto: Kovařík – D. Chadima, Podroužek, Jílek, Dvočák (70. Chleboun) – Vaníček, Jagob, Podmajerský, Matula (46. Stloukal) – M. Chadima, Štancl. Tesla Pardubice B: Bílek – Buriánek, Hlaváček, Haidary, Savka (70. Knotek) – Kršák, F. Uhlíř, Kudrna, Tměj – J. Uhlíř (83. Lejsek), Veverka.

Svitavy – Ústí n. O. 1:3
Branky: 24. Ovad z pen. – 47. a 64. Dostál, 58. Matějka. Svitavy: Kavalír – Zatočil, D. Jukl, Šilar (72. R. Jelínek), Bandouch (60. Jiroušek) – Horák, Kroulík, Chlup (72. L. Jukl), Čížek – Vacek, Ovad. Ústí n. O.: Krátký – V. Stejskal, Flídr, David, Felgr, – Richtr (80. J. Dostál), Roušar, Vaňous, Matějka – Borek, Z. Dostál (90. Vacek).

Česká Třebová – Choceň 0:2
Branky: 19. Šabata, 80. Stavrevski. Česká Třebová: Hejl – Kubásek, Lněnička, Šafář, Švec – Grepl, Zadražil, Dvořák, Holec – Macko (82. Štarman), Urbanec. Choceň: Trkal – V. Smejkal, Lesák, Šrut, Grůz – Hanzl (65. Novotný), L. Smejkal, Kaplan, Krejza (75. Stavrevski) – Šabata, Bálek.

Lanškroun – Sn. Pardubice 0:3
Branky: Pecival, 80. Konečný, 88. Moravec. Lanškroun: Marek – Stasiowski, Vaško, Pobořil, Kristek – Šišan (50. Bartoš), Krejsar (76. Radek Mizerák), Roman Mizerák (78. Vacek), Popelář – Smejkal, Petík. Slovan Pardubice: Bača – Moravec, J. Kovařík, Šmeral, Hala – J. Kopřiva, L. Kopřiva, Konečný, Hanovec – Pecival (85. Trupl), J. Kovařík.

Letohrad B – Polička 3:1
Branky: 80. T. Svoboda, 87. Šponar z pen., 90. Řehák – 44. Soukal. Letohrad B: Pěnička – Kail, Rompotl, J. Svoboda, Tóth (90. Šťovíček) – Šponar, Řehák, Dostál (73. Moravec), Ulbrich (41. T. Svoboda) – Černohous, M. Stejskal. Polička: Prokop – Škoda, Jílek, J. Petr, Stoklásek – O. Petr, Navrátil, Netolický, Soukal – Dobiáš (34. Novák), Adamča (64. Češka).

Tabulka

8.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Za hluk z letiště dostanou milion

Pardubice - Kompenzaci využijí obvody na opravu školek a hřišť.

Před 70 lety začal proces s prominenty Slovenského štátu

Pro umírněného ľuďáka, kněze a prezidenta Jozefa Tisa provaz, ale pro radikálního ministra vnitra Alexandera Macha pouhé vězení. Verdikt soudu s předáky Slovenského štátu, který byl zahájen 2. prosince 1946, byl ovlivněn mocenskými zájmy nastupujících komunistů.

Mikroregion myslí na běžkaře

Horní Bradlo – Lidé z mikroregionu Centrum Železných hor budou i v nadcházející zimě připraveni upravovat a udržovat několik desítek kilometrů běžkařských stop. Zatím je ale sněhu málo. Krajinu v okolí Horního Bradla, Nasavrk nebo Seče včera ráno pokrývala jen zhruba pěti až sedmicentimetrová vrstva sněhu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.