Krajský přebor: Hlinsko i Skuteč bez bodu

Chrudim - Týmy z Chrudimska si ve 12. kole krajského přeboru připsaly pouze bod.

27.10.2008

Ilustrační fotoFoto: Radek Pavlík

Stolany – Choceň 1:1

Domácí tým nastoupil konečně v optimální sestavě, čehož využil k zisku dalšího cenného bodu. V 10. minutě o sobě nechal vědět Ročín, jehož dělovka z úhlu mířila těsně nad branku Trkala. Poté ještě nevyužil šanci, když se ocitl mezi desítkou a malým vápnem. Ve 26. naopak Bálek po shluku před Kudláčkem napálil míč, který prolétl podél stolanské branky a rovněž skončil v zámezí. Choceňští měli více ze hry, ale míč nedokázali přesně trefit. Ve 36. Michalec tísněn, trefil vedle. Po změně stran měli v úvodní čtvrthodině více ze hry opět Choceňští, ale zmrazil je Michalec, který nejprve šel v 58. sám na branku a gól nedal. Vše si vynahradil o dvě minuty později, kdy hlavou otevřel brankové skóre – 1:0. Hosté poté otevřeli hru, dali prostor domácím, kteří však pojistku nepřidali. Střídající Souček po pětiminutovém pobytu na hřišti je za to potrestal, když po rohovém kopu v samém závěru vyrovnal – 1:1.

Fakta – branky: 60. Michalec – 90. Souček. Rozhodčí: Ujec (Pardubice). ŽK: 1:1. Diváků: 70. Poločas: 0:0.

SK Stolany:
Kudláček – Vácha, Púčala, Terer (72. Kučera) – Plosza, Vukliševič, Eis, Motyčka, Zavřel – Michalec, Ročín.

FK Agria Choceň:
Trkal – Baborák (85. Souček), Lesák, Kaplan, V. Smejkal (53. Krejsa) – Šabata (38. Stavrevski), Unger, Šulc, L. Smejkal – Dostál, Bálek. (Tučně: Vácha, Eis, Motyčka – Trkal, Lesák, Unger).

Svitavy – Hlinsko 1:0

Třicet minut patřilo aktivnějším domácím, jasnou šanci měl Čížek, ale zblízka balon do sítě neusměrnil. Hosté se osmělovali pomalu, ve 44. minutě však málem vedli, nedorozumění Bandoucha s Lampárkem skončilo téměř vlastencem. Rozhodla 54. minuta a střílený roh D. Jukla, který s pomocí obránce, gólmana a tyče zapadl do branky. Svitavští poté nedotáhli několik nadějných brejků a v závěru se dostali pod tlak, ale bránili dobře, s výjimkou akce Nadrchala, jehož střelu vyškrábl Lampárek, nepustili soupeře k vážnějšímu ohrožení své svatyně a mohou se těšit na boj o podzimní trůn.

Fakta – branka: 54. D. Jukl. Rozhodčí: Fryš (Opatovice nad Labem). ŽK: 0:0. Diváci: 180. Poločas: 0:0.

TJ Svitavy: Lampárek – Bandouch, Zatočil, D. Jukl, Horák – Chlup, Beránek, Čížek (82. Jiroušek), L. Jukl (89. R. Jelínek) – Vacek, O. Jelínek.

FC Hlinsko:
Kopecký – Hrubý, Kysela, Cestr, Boháč – Slováček, Akerman, Novák, Cach (77. Charous) – Nadrchal, Netolický (63. Slavík).

V. Mýto – Skuteč 3:0

Hosté minulý týden poprvé v sezoně bodovali a v Mýtě chtěli svůj zisk potvrdit. Od začátku vsadili na tuhou defenzivu, která působila místy až destruktivním dojmem. Domácí sice měli jasnou převahu, ale obrana hostí jim dělala problémy. Po třech šancích Mýta se Skuteč dostala do své jediné šance. Pejcha postupoval zcela sám na domácího brankáře Bulvu, ten však skvěle zasáhl. v nastavení první půle si přetížená obrana Skutče pomohla faulem a Podroužek otevřel z penalty skóre. Ve druhém poločase začaly Skutči docházet síly a převaha Mýta byla až drtivá. Po trestném kopu Sejkory se domácí dostali po hodině hry do dvoubrankového vedení. Hosté si mohli z Mýta odvést slušný brankový příděl, jenže to by domácí museli místo přihrávek v malém vápně více střílet. V 87. min. byl za hrubý faul vyloučen hostující Pejcha, Podroužek jeho zákrok okomentoval směrem k lavičce hostí, který byl sudím oceněn druhou žlutou kartou a mazal pod sprchy také. V úplném závěru uzavřel skóre zápasu z pětadvaceti metrů hezkou střelou Marek Chadima. Mýto tak zvítězilo 3:0.

Fakta – branky: 45. (+2) Podroužek z pen., 62. Sejkora, 89. M. Chadima. Rozhodčí: Knoll (Jaroměřice). ŽK: 4:3. ČK: 1:1 (87. Podroužek – Pejcha). Diváci: 80. Poločas: 1:0.

SK Vysoké Mýto:
Bulva – Vostrčil, Podroužek, F. Dvořák (75. Jagob), D. Chadima – Krýda (73. Svoboda), Podmajerský, M. Chadima, Koblížek (62. Sejkora) – Matula, M. Dvořák.

SK Skuteč:
Rezničenko – Habal, Pečenka, Šibrava, Pondělíček – Hron, Kuchta, Horáček, Chalupník (46. Portlík) – Pejcha, Hrubý (70. Bačkovský).

Další výsledky 12. kola

M. Třebová – Tesla B 3:1
Fakta – branky: 56. a 73. Králíček, 80. P. Šatník – 62. Fidra. Rozhodčí: Lukášek (Kameničky). ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. SKP Slovan M. Třebová: Kryštof – Králíček, Huryta, Potáček, Cink (46. M. Sedláček) – Strouhal, R. Šatník, Staněk (75. J. Sedláček), Kučerňák (64. Aberle) – P. Šatník, Holly. Tesla Pardubice B: Bílek – Kršák, Baldrych, Koblížek, Cincibuch – Fidra, Hlaváček, Kavka, Meruňka (75. Tměj) – Sadílek (59. Dvořák), Uhlíř.

Č. Třebová – AS Pardubice 2:2
Fakta – branky: 57. Šimek, 64. Grepl – 59. Jan Kovařík, 90. (+2) Kopřiva. Rozhodčí: Kolbaba (Třemošnice). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. FK Č. Třebová: Křivka – Zadražil, Švec, Vomáčka, Keprt – Grepl, Petr, Markl, Macko (90. Dvořák) – Štěpán (82. Čikl), Šimek (69. Hudač). FK AS Pardubice: Báča – Trupl, Šmeral, Vajer, Pitterle - Kopřiva, Rychtera, Jan Kovařík, Jakub Kovařík – Pecivál (45. Hačko), Pavlíček.

Lanškroun – Ústí n. O. 0:5
Fakta – branky: 7. a 80. Roušar, 16. a 85. Dostál, 90. Falta. Rozhodčí: Rožnovský (Hronov). ŽK: 3:1. Diváci: 300. Poločas: 0:1. TJ Lanškroun: Wendlig – Kristek, Vaško, Vacek, Pobořil – Bartoš (85. Šána), Šilar, Popelář (59. Mizerák), Šišan (35. Smejkal) – Richtr, Fait. Jiskra Ústní n. O.: Novák - Kaláb, Flídr, Chudý, Jar. David – Stejska (84. Vacek), Roušar, Vaňous, Matějka – Borek(75. Martinák), Dostál (86. Falta).

Dobříkov – Polička 3:2
Fakta – branky: 41. a 78. Karela, 44. Houžvička – 18. a 36. Adamča. Rozhodčí: Obajdin (Poděbrady). ŽK: 2:4. ČK: 0:2 (45. Opina, 85. Adamča). Diváci: 100. Poločas: 2:2. Sokol Dobříkov: Lukes – J. Horníček, P. Horníček, Karela, Dostál – Houžvička, Jehlička, Klapal, Malý, Kopecký – Zahradník (76. Střasák). SK Masokombinát Polička: Prokop – Škoda, L. Král (88. Langr), Švec, Čípa – Opina, Navrátil, Petr, Kučera (46. Jílek) – Adamča, V. Král.

Letohrad B – Srch 0:1
Fakta – branka: 90. Klement. Rozhodčí: Jeřábek (Zaječice). ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. FK OEZ Letohrad B: Pěnička – Peřina, Melichar, Kail, Petr – Kříž, Remeš, Hundák, Šponar – Černohous (71. Svoboda), Fišer. FC Titanic Srch: Mičjan – Münzberger, Chocholouš, Sivák, R. Peterka (68. Bříza) – Tryner, Dušek, Horyna, Urbanec – Špryňar (75. M. Peterka), Klement.

27.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
NARINE ELA RAMEŠOVÁ (3,12 kg a 49 cm) mezi sebe přivítali 21.5. v 18:38 Renata a Vašek z Míčova a jejich Vivien (6) a Samuel (3).
11

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 27. května

Pět stovek mladých hasičů závodilo v Chrudimi.
8

Pět stovek mladých hasičů závodilo v Chrudimi

Pacientům pomáhá se cvičením robot. Chybí mu ale jméno

Luže – V Hamzově léčebně na Košumberku již delší čas pomáhá zejména malým pacientům při cvičení robot nebo vláček. Tyto zdánlivé hračky jsou však prošpikované senzory a malými motorky, takže s nimi může dítě manipulovat na dálku pouze pohybem končetin. Například rychlost plastového vlaku reguluje pomocí paže. Malý pacient se většinou zabere do hry a ani si neuvědomuje, že zároveň vykonává taková cvičení, která mu pomáhají s rehabilitací.

Celostátně hledané děti našli strážníci

Chrudim – Ve čtvrtek po půl osmé ráno zdrželi strážníci v ulici Na Rozhledně chlapce a dívku, kteří zde podle oznamovatele rámusili. Jak se ukázalo, byli to chovanci Dětského domova se školou Chrudim (DDŠ), momentálně na útěku. Hlídka je předala policistům.

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

V závodě o pohár Třemošnice zvítězil Petr Harnoš

Třemošnice - Ve středu večer odstartoval jeden z dvojzávodu o pohár města Třemošnice. Letošní krosový běh byl již devatenáctým v pořadí a nenechaly si ho ujít na dvě desítky běžců.