Přelouč - Hlinsko 1:0

Domácí měli po celý zápas více ze hry a pěkným fotbalem i výsledkem potěšili přítomné diváky. Jediný gól zápasu padl po půl hodině hry, kdy jej vstřelil po rohovém kopu Vančury hlavou Ulrych. Pak ještě Přelouč zahodila Klasem a Kochem další šance, včetně té nejhezčí v 65. minutě. To si Koch pěkně vyměnil míč s Klasem, aby sám před brankou trefil pouze gólmana Kopeckého. Hlinečtí se do vážnější příležitosti za celé střetnutí nedostali, a proto je výhra domácích zasloužená.

Fakta – branka: 31. Ulrych. Rozhodčí: Zerzán. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Přelouč: Konvalina – Kačírek, Hladík, Ulrych, Rokyta – Pištora, Novák, Hanáček, Vančura – Koch (88. Linhart), Klas (66. Černík). Hlinsko: Kopecký – Nevole, Zach (68. Pelikán), Jůn, Nekvinda – Cepl , Vukliševič, Chmelík (88. Gregor), Hrubý (66. Mayer) – A. Cach (38. Tulach), Cach.

Letohrad B – Slatiňany 0:7

Nečekaně vysoké vítězství se mohlo vyvíjet úplně jinak, kdyby již ve 2. minutě neskočila nepřesná „malá domů" Beneše těsně vedle levé tyče. Pak už ale vzali režii zápasu jednoznačně do svých rukou hosté. V 5. minutě ještě stačil vykopnout Pokorného střelu na brankové čáře jeden z beků, za čtyři minuty však již neobsazený Kopecký otevřel skóre. Za dvě minuty hlavičku úspěšného střelce vyrazil tygřím skokem gólman Moláček. V 15. minutě utekl po levé straně Slováček, dostal se až před gólmana, před brankovou čarou ale opět zachránil jeden z obránců. Na konci první půlhodiny předložil Pokorný míč jako na zlatém podnose Kopeckému a tomu nezbylo než přidat svůj druhý gól. Za další čtyři minuty zvýšil po rohovém kopu na 0:3 sám Pokorný a začal se rodit debakl. Ještě zdaleka ale nebyl konec. Ve 39. minutě skončila Slováčkova technická střela z 20 metrů na břevně letohradské svatyně. Akce však pokračovala dál, protože míč se odrazil do pole, Chvojka poslal do vápna měkoučký centr na hlavu Kopeckého, a ten završil svůj hattrick. Slatiňany stihly dát do poločasu dokonce „bůra", z brejku se o to zasloužil kdo jiný než Kopecký.

Po změně stran začali lépe domácí a po několika minutách hry měli velkou šanci ke snížení, pokutový kop však Procházka napálil pouze do břevna. Hosté pak ustáli mírný čtvrthodinový tlak soupeře a v 62. minutě znovu udeřili. Hráč zápasu Jiří Kopecký využil zaváhání obrany, předložil míč vystřídavšímu Skálovi (byl na trávníku necelých 5 minut) a tomu nezbývalo nic jiného, než přidat šestý gól. V 82. minutě pak završil pátou brankou svůj střelecký koncert Kopecký. Zbytek zápasu si už hosté pohlídali a radují se z první výhry v Krajském přeboru.

Fakta – branky: 9., 28., 39., 42. a 82. Kopecký, 31. Pokorný, 62. Skála. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 2:2. Diváci: 75. Poločas: 0:5. Letohrad B: Moláček – Švestka, Dvořáček (36. J. Procházka), Zach, Janoušek – Černohorský, F. Procházka, Švercl, Pokorný, Slodičák (59. Petráček) – Hynek (46. Černohous). Slatiňany: Žďánský – Kudrnka, Málek, Beneš (56. Malý), Mihulka – Vladyka, Chvojka (76. Koblasa), Slováček (56. Skála), Pokorný (66. Mikan) – Koudelka (59. Trňák), Kopecký.

Moravany – Chrudim B 1:2

Utkání začalo s pohledu rezervy skvěle. Nejdříve ještě pouze zahrozila ranou vedle, v 5. minutě si ale už na přihrávku Andrleho naběhl Opina a střelou k tyči nedal domácímu brankáři Brandovi šanci. Hosté však pokračovali dál skvěle kombinovali a Moravany chvílemi nevěděly, kam dřív skočit. Ve 20. minutě si míč převzal Kroutil a po samostatné akci, při níž setřásl trio bránících hráčů, překonal Brandu podruhé. Další gól měl na kopačce Tlapák, ale po pěkném průniku nestihl akci zakončit. Teprve pak se ke slovu dostali domácí a dvakrát zahrozili dlouhým míčem za obranu. Poláček se ale k zakončení nedostal a druhý pokus zlikvidoval brankář Vostradovský. Pak zase následovala příležitost chrudimské rezervy, kdy Žalud postupoval sám na brankáře, ale ten mu jeho střelu vyrazil. Míč však získal Opina, namířil jen ale jen do tyče a dorážku poslal Kroutil těsně vedle. Přesto MFK po velmi dobrém výkonu zaslouženě vedl 0:2.

Ve druhé půli však Moravany zabraly a dlouhými nakopávanými míči začaly dělat hostům problémy. V 61. minutě se po standardní situaci prosadil hlavou Poláček a vstřelil kontaktní gól. Domácí měli i nadále navrch a doslova zasypávali obranu Chrudimi centry. Hosté sice pozorně bránili, nicméně z tlaku se nemohli vymanit. Nakonec si Moravany vytvořily dvě tutovky, ale samostatný nájezd Poláčka gólman Vostradovský skvěle zneškodnil a o několik minut později si znovu připsal skvělý zákrok, opět proti nejnebezpečnějšímu muži soupeře. Zejména díky skvělým zásahům Vostradovského si tak rezerva MFK odvezla všechny body.

Fakta – branky: 61. Poláček – 4. Opina, 20. Kroutil. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Moravany: B. Branda – Sokol, J. Lukas, Záleský (55. Knotek), M. Lukas – Veselý (79. Hlaváček), Imramovský, Fidler – Kříž, Poláček. Chrudim B: Vostradovský – Linhart, Valda, Zeman, Tlapák – Bareš (69. Žalud), Opina (88. Kratochvíl), Meduna, Žalud – Andrle (85. Pejcha), Kroutil (78. Lacman).

Lanškroun – Třemošnice 2:1

Do prvního utkání sezony 2015/2016 vstoupili hosté dobře a aktivně. Již v 7. minutě se po krásné přihrávce J. Vančury zjevil v šanci Brom, zakončoval ale slabě. O osm minut později po další slibné akci tažené Menšíkem skončil míč na rohu. V 18. minutě však na druhé straně zastavila nepovedenou střelu Stasiowského vnější tyč brankové konstrukce. O chvíli později přerušil slibně se rozvíjející akci J. Vančury praporek pomezního, a mimochodem podobně špatně posouzených situací bylo na hostující straně v utkání hned několik. Odměna za dobrou práci celého třemošnického mužstva přišla krátce před přestávkou, kdy si nezištnou přihrávku J. Vančury zpracoval Menšík, obešel dva obránce a střelou ze šestnáctky překonal gólmana Wendliga.

Po přestávce ovšem vyběhla na trávník jiná mužstva. Domácí zagresivnili svůj projev a hosté, zřejmě ze strachu, aby nepřišli o vedení, hráli velmi ustrašeně. Ale i tak musel lanškrounský Wendlig s velkými problémy likvidovat v 57. minutě utěšenou střelu J. Vančury. Zápas se lámal v 75. minutě, kdy musel po druhé žluté kartě po faulu těsně před pokutovým územím předčasně do kabin Kunášek. Z následného přímého kopu a dorážky domácí srovnali na 1:1. Třemošničtí ovšem nesložili zbraně a takřka hned po rozehrání mohl jít sám na domácího gólman a Hejcman. Byl ale ve vyložené pozici tvrdě sražen Popelářem, ten ale uviděl pouze ŽK! Při zákroku se však lanškrounský obránce zranil a musel střídat. Jeho nástupce Karlík se v 77. minutě potkal asi podruhé s míčem, krásnou střelou z 20 metrů však nedal gólmanu Auersvaldovi šanci. Hosté pak již na vyrovnání v deseti neměli síly.

Fakta – branky: 76. Kolomý, 77. Karlík – 43. Menšík. Rozhodčí: Hořínek (Hradec n. S.). ŽK: 4:4. ČK: 0:1 (75. Kunášek). Diváci: 240. Poločas: 0:1. Lanškroun: Wendlig – Pavelka, Krejsar, Popelář (68. Karlík), Stasiowski – Jung (22. Fait, 89. Kristek), Novák, Richtr, Kolomý (90. Jaroš) – Knápek, Hostovský (46. Savych). Třemošnice: Auersvald – O. Vančura, Kunášek, Kalina, Culek – J. Vančura, Kvíčala, Brom (56. Petr), Šindelář (73. Krátký) – Menšík, Hejcman.

Pardubice B – Holice 3:1

Fakta – branky: 3., 82. a 83. Klátil – 32. T. Jedlička. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Pardubice B: Šmíd – Molek, Koblížek, Matějka, Mandutz – Uhlíř, Prokopec, Vencl (46. Kovář), Jirka (46. Buš) – Valenta (46. F. Pánek), Klátil. Holice: Hlavatý – Tláskal (90. Lát), Kopřiva, Ručka, Hanč – Krpata (78. Fotul), J. Jedlička, Chvála, Klouček (90. Stárek) – Musil (64. T. Velinský), T. Jedlička.

Žamberk – Choceň 1:1, penalty 5:4

Fakta – branky: 43. Hrubý – 26. Myšák. Rozhodčí: Jačisko (Lanš-kroun). ŽK: 1:0. Diváci: 180. Poločas: 1:1. Žamberk: Martinovský – Drapač, Franke, Hrabík (51. Trejtnar), J. Kotyza – J. Huška (82. Rudolecký), Jírů, Hrubý, Pavelka (46. Breda) – Trnka, P. Huška (46. Novák). Choceň: Gerčák – Baborák, Krejza (55. A. Kopecký), David, Fikejz – O. Kopecký, Smola, Šabata (79. Mikulecký), Smejkal – Myšák (69. Novotný), Zavřel.

Polička – M. Třebová 2:0

Fakta – branky: 12. a 90. Stejskal (obě z pen.). Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (12. Novotný). Diváci: 110. Poločas: 1:0. Polička: Slaný – Pavliš, Štěrba (79. Bureš), Jílek, Klein – Poul (90. V. Netolický), Švec (83. Vondra), Andrle (63. R. Netolický), Navrátil – Mužík, Stejskal. Moravská Třebová: Vykydal – Škranc, Novotný, Vančura, Novák – Polák (70. Linhart), Staněk, Dokoupil, Sedláček – Masopust, Štěpánek.

Svitavy – Č. Třebová 1:1, penalty 2:4

Fakta – branky: 8. Petrila – 22. Abt. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Svitavy: Cabal – Kala (63. Frolo), Petrila, Czehowský, Jukl – Novák, Čížek, Válek (85. Kubík), Veselský – Ovad (80. Kroulík), Filip (46. Juřík). Česká Třebová: Hotmar – Kubásek, Hašek, Novotný, Rataj – Müller (80. Bočkaj), Zahálka, Abt, Grepl – Pešek (46. Švec), Kukla.