Krajský přebor: Rezerva MFK bojovala

Chrudim – Třemošnice se dočkala prvního letošního vítězství.

21.5.2012

Ilustrační fotografie.Foto: Foto: Deník

Ve fotbalovém krajském přeboru se po 19ti zápasech bez výhry Třemošnice konečně dočkala tří bodů, ale stejně již sestupu neunikne. Rezerva MFK statečně vzdorovala na hřišti holického lídra, hlinecké Olšinky viděly okresní derby.

Třemošnice – Cerekvice 3:2 (1:1).

Domácí se po osmi měsících opět dočkali výhry, která jim ovšem už není nic platná. Již ve 2. minutě otevřel skóre hlavou Culek po centru Kutílka. Hosté srovnali gólem do šatny, když dlouhý výkop brankáře prošel mezi domácími stopéry a Fikejz se prosadil střelou z 20 metrů. Ve druhé půli přišly dvě gólové akce třemošnického Šebka. Nejprve se v 65. minutě trefil parádně do šibenice a o deset minut později si zřejmě vzpomněl do hokejové MS a vpravdě hokejovým blafákem obešel gólmana a zvýšil na 3:1. Poslední slovo měl v 82. minutě z pokutového kopu Fikejz – 3:2.

Fakta – branky: 65. a 75. Šebek, 2. Culek – 42. a 82. z pen. Fikejz. Rozhodčí: Lukášek (Kameničky). ŽK: 3:3. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Třemošnice: Benda – O. Rychnovský, Culek, Kalina, Holík – V. Rychnovský, Kutílek (64. Jelínek), J. Vančura (70. Lipenský), O. Vančura – Šebek (85. Petr), Lebduška. Cerekvice: Ehrenberger – Novák, Chleboun, Coufal, Adamský (28. Novák) – Souček, Tomášek, Zahálka, Horáček (60. Jandera) – Fikejz, Vondra (75. Dostál).

Holice – MFK Chrudim B 3:2 (1:1).

Lídr tabulky se sice ujal brzy vedení gólem Chvály již v 8. minutě, ale na povinné tři body se pořádně nadřel. Chrudimská rezerva totiž nesložila zbraně a ve 37. minutě Kroutil z pokutového kopu vyrovnal na poločasových 1:1. Hned v úvodu druhé půle Holice opět strhly vedení na svou stranu po trefě Berana – 2:1, ale o pět minut později svým druhým gólem opět vyrovnal Kroutil – 2:2. Tříbodovou pojistku zajistil holickému favoritovi v 77. minutě. Münzberger. Chrudimští se za svůj výkon ale rozhodně stydět nemusí.

Fakta – branky: 8. Chvála, 47. Beran, 77. Münzberger – 37. z pen. a 52. Kroutil. Rozhodčí: Jelínek (Č. Třebová). ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Holice: Branda – Žák, Pištora, Kopřiva (30. Jeřábek), Skalický – Krpata (85- Kučera), Beran, Jedlička, Münzberger . Ručka (55. Starý), Chvála. MFK Chrudim B: Vostradovský – Mervart, Dvořáček, Beneš, Klíma – Svoboda (82. Lacman), Vávra, Merkl (64. Zita), Vágner – Kroutil, Kopp.

Hlinsko – H. Městec 2:1 (0:0).

V první půli se toho moc zajímavého neudálo, pouze ve 43. minutě šel Salfický sám na brankáře Kopeckého, který šanci odvrátil nohou. Po přestávce týž hráč nastřelil v 58. minutě břevno a to se hostům stalo osudné. V 62. minutě po rohovém kopu otevřel skóre Volf a v pokračujícím náporu T. Bouška v 80. minutě hlavičkou zvýšil na 2:0. Krátce předtím hosté neproměnili penaltu, kterou Kopecký vyrazil. V 86. minutě byl vyloučen hostující brankář Raba za kritiku rozhodčího, ale přesto hosté v nastaveném čase korigovali vlastním gólem Hlinska po akci M. Svobody.

Fakta – branky: 62. Volf, 80. T. Bouška – 90. (+1) M. Svoboda. Rozhodčí: Cach (Chrudim). ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (86. Raba). Diváci: 250. Poločas: 0:0. Hlinsko: Kopecký – Holec, Volf (87. Janoušek), Nevole, Bříza – Novák, Cach, M. Bouška, Dostál – T. Bouška, Pavliš (65. Veselský). H. Městec: Raba – Radek Chudomel, Vašíček, Tiler, Volejník – Roman Chudomel, Rychtera, M. Svoboda, Hlaváč – Mach (80. Řehák), D. Salfický.

Litomyšl – V. Mýto 1:4

Fakta – branky: 80. Pavlák – 30. a 34. Podmajerský, 43. Sedlák, 47. Štancl. Rozhodčí: Vítek (Náchod). ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas: 0:3. Litomyšl: Kavalír – Štoudek, Macháček, Hašek, Němec – Kristek, Sršeň, Černý, Zeman (46. Malý) – P. Kundera, Pavlák. Vysoké Mýto: Černík – Pecháček, Krýda, Vostrčil, Kráčmer – Konečný (84. Chadima), Podmajerský, Kočí, Dvořák – Sedlák (48. Valášek), Štancl (66. Pospíšil).

Choceň – Žamberk 6:1

Fakta - branky: 20. z pen. L. Gerčák, 4. a 30. Šabata, 40. Krejza, 55. Lesák, 65. V. Smejkal – 30. Černík. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 1:0. Diváci: 25. Poločas: 4:1. Choceň: L. Gerčák – Baborák (70. P. Kratochvíl), Seidenglanz, Šrut, Lesák – Smejkal, Krejza, Šulc (78. D. Dostál), Šabata – J. Novotný (56. Konárek), A. Kaplan (82. J. Gerčák). Žamberk: Mareček – Bartoň (63. Pešek), Jírů, Šponar (25. Franke), Molnár – Čada (46. Dvořák), Ulvr (46. Rudolecký), Trejtnar, Pavelka – Černík, Hoška.

Polička – Lanškroun 1:0

Fakta – branka: 53. Jan Mužík. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Polička: Dobeš – Scheib, Pavliš, Jílek, Škoda – Jan Mužík, T. Švec, J. Petr (46. V. Klein), Jiří Mužík (67. Poul), Čípa – Stejskal (85. Kučera). Lanškroun: Jaroš – Stasiowski, Vaško, Popelář (46. Jukl), Šilar st. (80. Hrabáček) – Černušák, Novák, Savych, Šilar ml. (67. Vodák)– Komínek (70. Šišan), Kašpar.

Č. Třebová – Dobříkov 2:3

Fakta – branky: 13. a 24. Pešek – 49. Karela, 79. Ševčík, 91. Zahradník. Rozhodčí: Schejbal (Svitavy). ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Č. Třebová: Křivka – Kubásek, Švec, Borek, Stejskal – Morkes (49. Pešina), Čejka, P. Urbanec, Čikl (70. Abt) – Myšák, Pešek (77. R. Urbanec). Dobříkov: Novotný – Hořejší (46. Rouha), Karela, Horníček, Dostál – Barták, Klapal, Houžvička, Moník – Ševčík, Zahradník.

M. Třebová – Svitavy 1:0

Fakta – branka: 9. Staněk. Rozhodčí: Zerzán (Vysoké Mýto). ŽK: 3:1. Diváci: 311. Poločas: 1:0. Moravská Třebová: Spáčil – Marek, R. Šatník, Hányš, Švanda – Müller (60. Coufal), Staněk, Potáček, Sedláček (87. Polák) – Strouhal, Linhart. Svitavy: Lampárek – Zatočil, Valta, R. Ehrenberger, R. Jelínek – Seidler, Kroulík (66. Jukl), Brůna, Čížek (78. L. Urban) – Belej, Ovad.

21.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
Služebna v chrudimské Revoluční ulici ožívá především v noci.

Služebna v chrudimské Revoluční ulici ožívá především v noci

Muž měl onanovat na dětském hřišti

Poutník Standa pomáhá Vilémkovi

Mladoňovice, Mýtka – Sobotní nevlídný upršený den opravdu nelákal k procházkám, ale pokud někdo vystrčil nos z teplého domova, mohl na silničkách našeho regionu potkat mladého sympaťáka, který rázuje stále vpřed bez ohledu na počasí. Poutník Standa, jak jsme si ho pokřtili, má ale dobrý důvod.

Deník přiveze lídry stran za vámi!

Lázně Bohdaneč - Během posledního měsíce před volbami představí Deník lídry regionálních kandidátek stran, které po volbách mají největší naději, že budou rozhodovat o budoucnosti naší země. A odvezeme je za vámi do míst, kde se nežije nejlépe. Chceme ukázat místa, která potřebují pomoct.

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše.

Městský park patřil psí soutěži

Chrudim – Několik desítek majitelů psů dorazilo v sobotu 23. září i se svými čtyřnohými miláčky do Městského parku v Chrudimi, kde se konal jubilejní 10. ročník soutěží Chrudimského pejska.