Okresní přebor: Krouna završila pivní slavnosti

Chrudim – Okresní přebor v kopané přinesl pořádnou brankovou úrodu ve Rváčově a v Krouné.

19.8.2013

FOTBAL - ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Jaroslav Zeman

Rváčov – Proseč 2:9

Branky: Kadlec, Mošner – Jar. Marek 3, M. Marek 3, Michal Jeřábek 2, Martin Jeřábek. Rváčov: Vašák – Novotný, Slonský, Michal Šírek, Mošner, D. Tichý, Červinka, Martin Šírek, Kadlec, Doležal, Chlada (M. Tichý, O. Tichý, Uher). Proseč: J. Lampárek – Z. Marek, Šplíchal, Michal Jeřábek, Menc, D. Lampárek, M. Marek, Jiří Marek, Jar. Marek, Hromádka, Martin Jeřábek (Dvořák, Macháček, Kiričenko, Kunhart, Loskot). Jednoznačně lepší hosté od počátku prokazovali své fotbalové umění a hráči Rváčova jim přes veškerou snahu nebyli schopni konkurovat. Nakonec mohli být rádi, že neinkasovali potupnou „desítku".

Svratouch – Rozhovice

Branky O. Popelka 2, Pavlík, F. Kyncl, Kuchta. Svratouch: Kampů – Kučera, Kuchta, Janušinský, O. Popelka, P. Popelka, Kapitán, Vojta, F. Kyncl, Šustr, Pavlík (J. Kaplan, F. Kaplan, Bureš, Lédl. Rozhovice: Ježek – Tamchyna, Popílek, Voženílek, Hůlka, Pleskot, Suchý, Skyva, Kubeš, Mráz, Kopecký. První poločas se hrál vyrovnaný zápas, kdy domácí využili šanci ke vstřelení branky, po přestávce už hosté nehrozili. A domácí zaslouženě vyhráli 5:0.

Svídnice – Stolany 2:3

Branky: nehlášeno – T. Novák z pen., Hluchnik z pen., D. Bakeš. Svídnice: nehlášeno. Stolany: Tomáš – Chvojka, Starý, Hluchnik, Vávra – Jenka, P. Motyčka, Fríbl, Ceral – T. Novák, D. Bakeš (Wasserbauer, Turek). Hosté se celkem v pohodě dostali do tříbrankového náskoku, v závěru zápasu však zbytečně polevili a nakonec se báli o nejtěsnější vítězství.

Krouna – Prachovice 10:0

Branky: 2., 7., 25., 38. Charous, 12. J. Bárta, 60. Skala, 73. Tušla, 75. Bodlák, 77. Macháček, 90. L. Bárta. ČK: 0:1. Krouna: L. Bárta – J. Bárta (55. Bodlák), Bečička, Kulhavý (75. Pilař), Ducheček – Skala, Vaňák, Černý, Stodola – Charous (67. Tušla), Bělský (46. Macháček). Prachovice: Luňáček – Ptáčník, Hrdlička (46. M. Hájek), T. Hájek, Jerusalém (67. Navrátil) – Mrázek, Jan Bohatý, Jakub Bohatý, Harant – Klepetko (46. Vojáček), Budinský. Krounští fotbalisté oslavili závěr pivních slavnosti o pouťové neděli ve velkém stylu a Prachovicím nadělili „desítku". Domácí vlétli na svého soupeře od úvodních minut a po dvanácti minutách už to bylo 3:0. Prachovicím dělal problémy zejména rychlonohý Charous, který stihl za 38 minut čtyři branky. Hosté hráli navíc od 30. minuty o deseti, jelikož T. Hájek viděl po tvrdém zákroku na Bělského zaslouženou červenou kartu. Diváky vytouženou „desítku" dovršil v 90. minutě z penalty brankář L. Bárta.

Skuteč – Vítanov 6:1(4:0).

Branky: 76. Jos. Novák – 21. Rahimič, 28. Naď, 31. Bačkovský, 42. L. Merkl PK, 47. Geguš, 67. L. Merkl. Utkání hrané ve Skutči sledovalo 270 platících diváků. Vítanov: Bednář – T. Neuwirth, Novotný, Picek, Stehno, Němec, Kučera, Ondráček, Doležal, Alinče, Jos. Novák (Daniel, P. Neuwirth). Skuteč: Vočadlo – Bačák, Paulu, L. Merkl, Rahimič – O. Merkl, Horáček, Naď, Bačkovský – Geguš, Vít (Málek, Janeček, Odehnal, Sysel). V začátku oboustranně nevyužité šance až do 21. minuty, kdy po rohovém kopu otevřel skóre Rahimič. Poté to už Skutči začalo do sítě soupeře padat až do skóre 0:6. Vítanov v závěru vstřelil alespoň čestný úspěch.

Tuněchody – Ronov 2:1

Branky: 22. V. Hýl, 57. P. Kudyn – 62. Svoboda. Tuněchody: M. Kudyn – Kučera (62. Durilla), P. Kudyn, Bořil, D. Slezák – J. Hýl, Mattuš, Pokorný, . Horák (87. Radouš) – V. Hýl, Adámek. Ronov: Spěvák – O. Staněk, Šmíd, Sedlák, Daru, J. Klug (71. Petržílka), Filka, V. Klug (74. Varga), Ondrášek, Pavlík, Svoboda. Domácí nevyužili řadu svých šancí a proto se v závěru strachovali o výsledek.

Miřetice – Chrast 1:1

Branky: T. Řezníček – Málek. Miřetice: Starý – Zdražil, Kopecký, Bureš, Doležal, Hájek, P. Řezníček, Procházka, Horník, Polívka, T. Řezníček (Dejnožka, Slanina, Hladký). Chrast: Pavlík – Fabián, Málek, Štursa, Bouška, Plosza, Motyčka, Tejnecký, Lankaš, Drahoš, Hromádko (Kadavý, Vágner, Mikan). Hra byla vyrovnaná s řadou šancí. Domácí měli nepřesná mířidla, hosté naopak několikrát vybídli brankáře Starého k výborným zákrokům.

Tabulka okresního přeboru ve fotbale po 2. kole.

PETR NOVÁK, PAVLA JANOUŠKOVÁ, JAROMÍR DOLEŽAL

19.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
Trenér Marcel Vít.

Marcel Vít: Prosetínský fotbal do kraje patří!

Malá Verunka hledá zkušené pěstouny. Pomůže veřejnost?

Špatný vzor: Rodiče žijí z dávek, jsou negramotní

Chrudim – Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování.

Pitná voda má být dostupnější

Bojanov – Městys Bojanov v současné době administrativně finišuje s realizaci zdrojů pitné vody pro obce Kovářov a Hrbokov.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.