Hlinsko - Krajský přebor přivedl do Hlinska vedoucí tým soutěže Lanškroun.

5.9.2017

Ilustrační foto.Foto: Jiří Novák

Hlinsko- Lanškroun 2:4 (2:0).

Utkání domácího Hlinska s vedoucím celkem soutěže začalo zajímavě. Akce se střídaly na obou stranách. V jedné z nich hlinecký Cach vnikl do vápna, vystřelil a míč tečovaný brankářem Ehrenbergerem skončil v síti.

Domácí snajpr Dostál dostal ve 29. minutě příležitost prokázat svoje kvality při trestném kopu z ideální pozice. Trefil parádně do růžku na 2:0.

V tu chvíli se hrál fotbal nejvyšší jakosti a divákům se líbil.

Změna a obrat v utkání začaly v 56. minutě, kdy domácí Křivka vyrobil velkou chybu. Vyslal do brejku špatnou přihrávkou hostujícího šutéra Savycha a ten se nemýlil.

Hosté se tak dostali do hry a tento gól se ukázal doslova kontaktním.

V 64. minutě se nedohodli domácí stopeři a brankáři Petru Jindřichovskému nezbylo než vyběhnout do předem ztraceného souboje, protože Ptáček pohodlně vedle něj vyrovnal na 2:2.

Jenže tahle černé čtvrthodina domácích ještě neskončila. Hned v 67. minutě ji dovršil Skalický, když bombou z blízka otočil skóre na 3:2 ve prospěch Lanškrouna.

A ještě nebyl konec. V třiaosmdesáté minutě zatáhl v pokutovém území domácích za záchrannou brzdu Ali Hussein a z penalty Ptáček dovršil skóre na 4:2 pro potvrzený vedoucí celek krajského přeboru. Lanškroun zatím neztratil ani bod.

Daniel Sigan, trenér Hlinska: „V prvním poločase jsme ukázali hostům z Lanškrouna jak se hraje fotbal u nás v Hlinsku… Dovolím si říct, že jsme podali excelentní výkon a dali krásné branky. Jak se ale ukázalo později, bohužel jen dvě a to bylo málo. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že když neuděláme sami chybu tak hosté branku ze hry nedají. Ale chybu jsme udělali a ne jednu vlastně jsme darovali soupeři hned tři branky po našich vlastních chybách. Ve druhém poločase jsme nebyli na míči, přestali jsme běhat a chvílemi mně připadalo, že někteří hráči by už byli nejraději v kabině nebo v místním hostinci. Jedním slovem ostuda. Jsem ale nakonec rád, že jsme dostali pořádnou facku a doufám, že si uvědomíme, že bez bojovnosti a nasazení se fotbalové zápasy nevyhrávají. Soupeři gratuluji k výhře.“ (kem)

OKRESNÍ PŘEBOR

FK Junior Skuteč - SK Ronov n. D. 2:0 (1:0).

První poločas byl jasně v režii domácích a pouze jejich neschopnost nenavýšila vedení. Druhý poločas byl herně rozháraný a vítězství domácích bylo na vážkách až do 89. min., kdy Lukáš Krátký parádně trefil TK. Branky : 28. Felkl, 89. Krátký. Rozhodčí : Kostka Navrátil, Starý. Diváci : 180.

Skuteč: Pavlík Koliska, Sršeň, Vymetal, Odehnal (46.Krátký) Pavliš V. (68.Mikan), Horáček, Talácko, Polanský (68. Bačkovský) Čermák, Felkl (Pavliš M.). Ronov: Ruml Staněk, Široký (60.Spěvák J.), Urbánek, Daru Klug, Budinský, Žitek, Průša (46. Klepetko) Spěvák J., Svoboda (46. Ondrášek). (jun)