V rámci dohrávky 14. kola a s jistotou konečného celkově překvapivého třetího místa v tabulce, přivítali mladší dorostenci chrudimského MFK poslední celek Čáslavy a už od začátku utkání byl patrný rozdíl v kvalitě obou mužstev. Domácí si vytvořili tlak a už po šesti úvodních minutách byli odměněni v podobě vedoucí branky, když se trefil Bašek – 1:0.

O dvacet minut později a nějaké ty drobné se trefili dorostenci Chrudimi znovu a to nádherným způsobem. Kopecký našel přesným centrem Brychnáče a ten si namísto předchozí asistence připsal rovnou branku – 2:0. Další tutovky v prvním poločase Chrudimáci neproměnili, a do kabin se tak šlo za stavu 2:0. V druhé půli už se jednalo z pohledu domácích o koncert a Čáslav, jako by chvílemi nevěděla, kde ji hlava stojí. Gólový účet druhé pětačtiřicetiminutovky otevřel Holub a když se po něm trefil podruhé Bašek a dvěma dalšími zásahy navázal na předchozí gólové zdary Holeček, bylo jasné, že už jde pouze o konečné skore. Naštěstí pro hosty už Chrudimští další své šance v gól nepřetavili a Čáslav si tedy odvezla „pouze“ šestigólový příděl. MFKáči tedy opravu nejsou žádní sr***, jak často slýcháme burcující pokřik, ať už z úst fanoušků, či samotných fotbalistů.

Dokazuje to i fakt, že před posledním domácím utkáním, si hráči MFK smlsli Baníku Sokolov (skončil celkově šestý) a ještě větší radost udělala všem příznivcům chrudimského fotbalu domácí výhra 5:2 nad celkovým vítězem soutěže! Svoji letošní premiéíovou trenérskou sezonu v dorostu Chrudimi hodnotí Miroslav Teplý s nadšením: „Nadmíru se nám povedla podzimní část. Prakticky celý podzim jsme předváděli hru, kterou jsem si představoval, že bychom hrát měli. Kluci mi přišli dobře připravení z žákovské kategorie, takže jsme se věnovali především taktice a pro některé bylo možná ve výsledku překvapivé, jak kvalitním fotbalem jsme se prezentovali. Po podzimní části jsme byli de facto v bojích o medailová umístění, potažmo celkové vítězství a je trochu škoda, že se nám na úspěšný podzim nepodařilo navázat i v jarní části. Možná se projevil fakt, že nás někteří soupeři dokázali dobře přečíst, připravit se na nás a rozhodně nás nepodcenit.

Závěr jara se nám ale povedl velmi. Je to tím, že jsme se na jednotlivá utkání skvěle připravili a jsem rád, že sami hráči vidí, že to má smysl.“ Panu Teplému není trenérská lavička cizí, vždyť ještě před rokem zakončoval fotbalovou sezonu s týmem krajského přeboru na pozici asistenta trenéra chrudimské rezervy. Jak ale sám říká, dorostenecká kategorie, to je úplně jiné kafe a prim zde hrají naprosto odlišné věci. „U dospělých je trénování víceméně věc kompromisu. U mládeže je to hodně o psychologii. V mládeži hráči dospívají, odcházejí na různé střední školy a v podstatě se rozhodují, co bude dál, zatímco u dospělých hráčů tuto otázku neřešíte. Ti vědí, že fotbal hrát chtějí, už mají jasno v tom, co fotbal obnáší a co mu musí obětovat. Jsou ustálení a jejich charakter už se nijak příliš nemění. No, a v mládeži to máte přesně naopak, takže jak jsem už říkal, je to často velká psychologie.“

Za povšimnutí stojí také určitě spolupráce mezi jednotlivými mančafty MFK Chrudim. Vždyť poslední roky loví Pavel Jirousek především ve vlastních řadách a zdá se, že fotbalová výchova mládeže šlape jako švýcarské hodinky. „Pro mě je sice letošní sezona u mládeže na první pohled premiérovou, ale většina lidí ví, že jsem u mladých kluků začínal. Po šestnácti letech se tak jedná o takový menší návrat ke kořenům, ale rozhodně mám co porovnávat a musím říct, že spolupráce je perfektní. Mám z ní velmi dobrý pocit. Martin Tlapák (sportovní manažer Chrudimi), trenéři, správa stadionu, i moji kolegové odvádějí skvělou práci a já z toho všeho mám jen ty nejpozitivnější pocity a dojmy,“ vysvětluje spolupráci s ostatními chrudimskými týmy z trenérského pohledu Miroslav Teplý.

Po reorganizaci jednotlivých fotbalových soutěží bude mít Chrudim boje o medailová umístěna o poznání těžší. Od příští sezony totiž přijedou i celky zvučných jmen, jakými jsou dorost Sparty, Jablonce či Dukly. Máme se tedy na co těšit, ale je to jeden z mnoha dalších důvodů, proč nesedět doma na gauči a jít se na dorostence MFK podívat osobně.

MFK Chrudim U16 – FK Čáslav U16 6:0

Fakta – branky: 6. a 56. Bašek, 27. Brychnáč, 50. Holub, 68. a 73. Holeček. Rozhodčí: Stieber – Pešek, Bleša. ŽK: 0:1. Diváci: 30. Poločas: 2:0.
MFK Chrudim U16: Adámek, Javůrek (48. Růžička), Šindelář, Procházka, Plíva (42. Mašek), Vosyka, Slavík (46 Holeček), Holub, Kopecký, Brychnáč, Bašek. FK Čáslav U16: Beran, Čermák, Suchý (48 Machka), Kosprd, Oliva, Černý, Pytlík, Klepal, Chvalovský, Sladkovský, Rapan.

Miroslav Teplý, trenér mladšího dorostu a dorostu MFK: „Do utkání jsme vstoupili aktivně, dobře jsme kombinovali a tlačili se do zakončení. Z našeho tlaku vzešla i první branka v 6. minutě po rohovém kopu Brychnáče, když výborného pohybu hráčů před brankou využil ke skórování Bašek. Na 2:0 zvýšil Brychnáč po milimetrové kolmici Kopeckého a tím jsme si i přes velké množství šancí (přesně osm!) v první půli vystřileli prach. Po změně stran jsme prostřídali a naše sestava byla ještě více ofenzivní, což přineslo další šance a další branky. Holub zvyšoval v 50. minutě po akci Brychnáče na 3:0 a v 56 minutě opět z rohového kopu, tentokráte Maška, přidal čtvrtý zápis Bašek. Další dvě branky vstřelil Holeček, když nejprve zužitkoval centr Brychnáče nohou a poté i centr Maška pro změnu hlavou. Hosté využili našich ofenzivních manévrů za rozhodnutého stavu a dostali se do zakončení, ovšem Adámek byl v naší brance bezchybný. Celkově (až na počasí) to bylo povedené loučení s povedenou sezónou, ve které jsme skončili v tabulce třetí s 55 body při skóre 67:27. Rád bych poděkoval především hráčům, vedení a mým kolegům za velmi dobrou spolupráci.“