VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nějaká fotbalová vyšší moc jej žene do dalšího dobrodružství

Skuteč - Petr Beneš trénoval Stolany, Hlinsko a teď bude jeho srdeční záležitostí tonoucí Skuteč

1.12.2008 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Čtyřiačtyřicetiletý trenér PETR BENEŠ se po svém zářijovém odchodu z FC Hlinsko věnoval vlastním firemním aktivitám a týden strávil na trenérské stáži u mužstva ČFL. Samozřejmě nelze zapomenout na rodinu, kde s manželkou Marcelou vychovali 21letého syna Ondřeje a 19letou dceru Krystýnu.

Jmenovaný se v roli brankáře dvakrát radoval z postupu Skutče, kam se nyní vrací jako trenér. V roce 1999 vybojoval se Skutčí I. A třídu a v roce 2002 krajský přebor. Ve 38 letech odmítl post brankáře, a proto se dal na trenérskou dráhu: 3 roky v Dolním Újezdu, 1 rok ve Stolanech a 1 rok a „fous“ v Hlinsku.

Lituje, že neodešel v nejlepším

Po pěti porážkách v řadě se tak s týmem musel rozloučit tehdejší trenér Petr Beneš, dočetli jsme se v článku „Podzim přinesl Hlineckým spíše zklamání“. Souhlasí?
„V sezoně 2007/8 mužstvo FC dosáhlo pod mým vedením 2. místo, a to už mně nikdo nevezme. Rád se podívám na umístění Hlinska v dalších sezonách. Po odchodu Františka Jůna z postu jednatele klubu, který mě angažoval, jsem věděl, že nebudu mít na růžích ustláno. To se plně projevilo již v letní přípravě a na začátku sezony. Již v červenci jsem svému tehdejšímu asistentovi Martinu Slavíkovi říkal, že nemám šanci sezonu dokončit, což se nakonec stalo. Silácká vyjádření o mém odvolání mě pobavila, neboť jestli mě moje dobrá paměť neklame, tak jsem rezignoval po podzimní porážce v Pardubicích s FKAS (0:4) a odešel sám. Budu-li lehce parafrázovat citát Jerzyho Lece, nemohu se zlobit na trpaslíky, že mě okopávali kotníky, protože výš nedosáhli. Nejvíce si vyčítám, že jsem po minulé úspěšné sezoně a zisku druhého místa neodešel, protože odcházet se má v nejlepším.“

Scházel adrenalin

A proč vzal právě tonoucí Skuteč? „Předně jsem dostal nabídku a nevidím důvod, proč nejít trénovat mužstvo krajského přeboru, byť je v tabulce poslední. Rozhodně jsem nikam nevolal, Skuteč mě oslovila sama. Již 6. prosince bude zvolen nový výbor, do činnosti se zapojí noví lidé a zejména u Michala Kysely ve funkci manažera mám garance pracovitosti a zaujatosti pro fotbal. A jsem také trochu alibista: horší to být po sportovní stránce ani nemůže, vždyť Skuteč uhrála na podzim jediný bod, takže nemáme co ztratit. V neposlední řadě mně ty dva volné měsíce scházel trenérský adrenalin.“

Výhled na jaro

„Doufám, že se nám podaří torzo mužstva a již vyhlédnuté nové tváře sezvat do konce roku, abychom si nastínili další činnost. Přípravu zahájíme 9. ledna 2009 s čistým štítem, bez myšlenek, co bylo na podzim. Budeme se připravovat tak, abychom byli rovnocennými soupeři ostatním mužstvům. Karty jsou rozdány jasně: díváme se pouze na tým Stolan, který má před námi jen šestibodový náskok. Hráčům mohu v této fázi slíbit jen dřinu, nic víc.

Připravovat se budeme v domácím prostředí, kde se zaměříme na všechny složky přípravy. V plánu je sehrání pěti až šesti utkání. Máme osloveno dostatek hráčů, předpokládám, že se objeví čtyři až pět posil. Na jaře musí skutečská fotbalová veřejnost vidět na hřišti mužstvo, které bude vystupovat jako jedno tělo – jedna duše, bojovné, disciplinované, hrající na doraz a zároveň tým, který bude mít v sobě dostatek pokory k soupeřům, rozhodčím a divákům. Závěrem chci zopakovat, co jsem v poslední době několikrát prohlásil: pokud se týká fotbalu, nevěřím nikdy nikomu a ničemu a vidíte, opět mě nějaká vyšší moc žene do dalších fotbalových dobrodružství.“

Jaromír Doležal

1.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Z pokládání "kamenů zmizelých" v chrudimské Široké ulici.
3

Kameny teď v Chrudimi oživují vzpomínky na oběti holokaustu

Na kolo jen s přilbou
1 15

Malí cyklisté si zopakovali základy bezpečné jízdy na kole

Muž se popálil, když mu začala hořet propan butanová lahev

Heřmanův Městec – Ve středu krátce před třetí odpoledne přijela hasičská auta před jeden z domů v Heřmanově Městci. Hořela tu propanbutanová láhev. Jeden muž utrpěl popáleniny.

Betlém nabízí pohled do života řemeslníků

Hlinsko – V památkové rezervaci Betlém v Hlinsku teď můžete až do 5. listopadu navštívit další zajímavou výstavu z cyklu Střípky z historie s podtitulem Na cukr, na kafe.

Příspěvkem do sbírky pomůžete lidem v krizových situacích

Chrudim – Poslední týden v září můžete potkat v ulicích Chrudimi dobrovolníky v oranžových tričkách. Jsou to studenti SOU a SOŠ obchodu a služeb Chrudim, kteří pomáhají Centru J. J. Pestalozziho při sbírce Knoflíkový týden.

Alex Hurskyj, sportovec tělem i duší

Třemošnice, Smrkův Týnec – Alex Hurskyj je 19letý mladík, který se narodil na Ukrajině. Před deseti lety se přestěhoval do České republiky, konkrétně do Smrkova Týnce. V současné době studuje na SOŠ a SOU technickém v Třemošnici poslední ročník maturitního oboru Operátor dřevařské a nábytkářské výroby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení