Miřetice „uloupily" bod v Chrasti. Prosečský lídr si poradil se Rváčovem

Chrudim -  Lídr III. třídy z Křižanovic potvrdil roli favorita vysokou výhrou nad posledním Městcem.

31.3.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

OKRESNÍ PŘEBOR

Stolany Svídnice 4:1 (2:1). Branky: Vácha 2, Motyčka, Starý Sokol z pen. Jednoznačná výhra favorizovaných domácích, kteří zahazovali „šance jako na běžícím pásu", tudíž mohlo být skóre utkání ještě mnohem vyšší. Stolany: Tomáš Frýbl, Hluchník, Starý, Přibyl, Ždímal, Vávra, Motyčka, Jenka, Bakeš, Vácha (Růžička, Ceral, Turek). Svídnice: R. Kubašta st. Sokol, T. Šustr, Kaška, V. Šustr, Kašpar, Dušek, Bláha, Zelenka, Ficek, R. Kubašta ml., (Starý, Jonáš, Drahý).

Ronov Tuněchody 0:4 (0:2). Branky: Radouš, Bažant, Kudyn, Hýl. Hosté měli po celou dobu více ze hry a zaslouženě si odvezli 3 body. Ronov: T. Žítek Staněk, Šmíd, Průša, Daru, Antoš, M. Spěvák, J. Žítek, Ondrášek, Varga, Kadlec (Vejdělek, J. Spěvák, Samek). Tuněchody: L. Slezák, Radouš, Bažant, Bořil, Kudyn, Pokorný, Adámek, Mattuš, Kučera, D. Slezák, Hýl (Fišer).

Chrast Miřetice 1:1 (0:1). Branky: 80. Hromádko 35. Vrbecký. Domácí měli většinu zápasu herní převahu, ale hosté v prvním poločase využili jeden únik a to jim nakonec stačilo na bod stačilo. Zápasu přihlížela rovná stovka diváků. Chrast: Pavlík Fabián, Tesař, Štursa (Drahoš), Bouška, M. Plosza, Motyčka, J. Plosza, Lankaš, Gregor (Mikan), Hromádko. Miřetice: Alinče Sokol (Slatina), Doležal, Kopecký, Řezníček, Hájek, Polívka, Janeček (Bureš), Kouba, Polívka, Douška (Vrbecký).

Prachovice Krouna 2:2. Branky: Karvai, Vydra Svatoň, Charous. V Prachovicích se hrálo vyrovnané utkání. Stovku diváků tak místo fotbalu asi nejvíce zaujala policejní honička mladého jezdce na mopedu kolem hřiště. Prachovice: Janáček Hrdlička, Vydra, Machač, Horyna, Bohatý, Karvai, Štěpánek, Ptáčník, Klepetko, Hájek (Navrátil). Krouna: Bárta Ducheček, Drahoš, Kulhavý, Stodola, Bečička, Vaňák, Charous, Bělský, Svatoň, Tušla, (Pražan).

Rozhovice Svratouch 1:2 (0:1). Branky: Tamchyna Kapitán, Kyncl. Hned z první vážnější akce dali hosté gól. Rozhovičtí se sice snažili o vyrovnání, ale v jejich hře bylo mnoho nepřesností a vázla jim i kombinace. S nakopávanými míči si obrana Svratouchu dokázala poradit. Domácí byli asi myšlenkami ještě v kabině a hosté prakticky v totožné době jako při prvním gólu zvýšili na 0:2. Po rozehrání sice Tamchyna snížil na 1:2, ale to bylo z pohledu domácích vše. Rozhovice: L. Pleskot Hůlka, M. Pleskot, Hanko, Nagele, Sýkora, Suchý, Tamchyna, Popílek, Mráz, Kopecký (Chmelík, Bondor, Kadeřábek). Svratouch: Kampu Kučera, Kaplan, Popelka, Kapitán, Vojta, Kyncl, Macháček, Kaštánek, Pavlík, Bureš (Jelínek, J, Kaplan, F. Kaplan).

Vítanov Skuteč 1:3 (1:2). Branky: Doležal Bačák z pen., O. Merkl, Bačkovský. ČK: 0:1 (85. Naď). Domácí do zápasu nastoupili bez pěti hráčů, přesto se v zápase ujali vedení. Hosté do poločasu výsledek otočili z pokutového kopu a parádní střele do rohu domácí branky. O výsledku se rozhodlo v 85. minutě. Nejprve Kučera postupoval sám na bránu, ale byl faulován, hosté obdrželi ČK. Přesto z následné akce po chybě domácí obrany hosté vstřelili třetí branku. Vítanov: Bednár T. Neuwirth, Novotný, Černý, Jůn, P. Neuwirth, Novák, Šírek, Stehno, Kučera, Doležal (Uher, Marek, Nosál). Skuteč: Flídr Koliska, Vít, L. Merkl, Bačák, O. Merkl, Horáček, Naď, Filipi, Cink, Polanský (Bačkovský, Loučka, Urban).

Proseč Rváčov 6:2 (3:0). Branky: Jar. Marek 2, Jiří Marek, M. Marek, Hromádka, Macháček Da Silva Negreiros Douglas, Max Weber Prates. Hosté se dostavili k utkání se třemi hráči futsalového Era Packu Chrudim a tak se dal očekávat technický fotbal. Utkání toto splnilo, protože i domácí hráči se chtěli soupeři v tomto vyrovnat. Proseči se vydařil začátek utkání, když mezi 5. a 20. minutou bratři Markové v pořadí Jiří Marek, Jar. Marek a M. Marek zařídili vedení domácích 3:0. Za stavu 1:0 se zaskvěl dvěma zákroky domácí brankář Lampárek a podržel tak své mužstvo.Ve 47. minutě byl ve vápně faulován M. Marek a Hromádka z penalty zvýšil na 4:0. Závěr utkání patřil brazilským hráčům, když v 80. minutě nejprve Douglas snížil na 4:1 a v 84. minutě Max přidal druhou branku hostí. Brankostroj domácích uzavřel na konečných 6:2 Macháček, když z dálky překvapil Vášáka v brance hostí. Proseč: J. Lampárek - Z. Marek, Jeřábek, Macháček, Šplíchal (Kunhart) Volf (D. Lampárek), M. Marek, Jar. Marek, Jiří Marek (Loskot), Hromádka (Kiričenko), Mareš. Rváčov: Vašák Tichý, Popelka, Vodička, Švec De Freitas Felipe Deyvisson, Max Weber Prates, Da Silva Negreitos Douglas, Odstrčil (Záhorka), Kadidlo (Kadlec), Kuchta.

III. TŘÍDA

Hrochův Týnec Rosice 0:4 (Kysilko, Teplý, Stupavský, Michler.) Sestava vítězů: Zrůst Kysilko, Žalud, Procházka, Dvořák (Sádecký), Christel, Marel (Linha), Stupavský (Kadavý), Teplý, Zahálka, Tesař (Laštůvka). Domácí se už o poločase ujali jednogólového vedení a ve druhé půli ho ještě navýšili.

Holetín Horní Bradlo 3:0 (Filipi, Zdražil, Wasserbauer. Sestava vítězů: Halamka P. Vondráček, Černý, O. Vondráček, V. Vondráček (Zeman) Kučera, Beneš, Filipi, Zárybnický Wasserbauer, Zdražil (Doležal). 110 diváků sledovalo zajímavé utkání s jednoznačným výsledkem pro domácí.

Orel Dřenice 2:2 (Mádlo, Doležal Koblížek, Kratochvíl). Ve vyrovnaném utkání šli hosté po bezbrankovém poločase do vedení, ale domácí dokázali srovnat.

Křižanovice Městec 4:0 (Kozel, O. Pilař, M. Žák, Smetánka). Sestava vítězů: Matějka F. Pecina, Čížek (L. Pilař), Bejr, O. Pecina (Smetánka) M. Žák, Štěpán, Kozel, Prokop O. Pilař (Michal Pecina), Milan Pecina (J. Žák). Zasloužené vítězství domácích. Hosté se drtivou většinu utkání bránili a jedinou otázkou bylo, kolik si domů odvezou gólů.

Zaječice H. Městec B 3:4 (D. Pejcha, Fousek, Vohradník Večeřa 2, Blažek, Svoboda). Sestava vítězů: Pošík Tlapák. Hamsa, Blažek, Bareš, Svoboda, Kápička, Večeřa, Spilko, Řehák, (Celunda, Diessl). ČK: 1:0 (Geguš). Zaslouženou výhrou hostujícího celku sledovalo přes 150 diváků.

Ctětín Bítovany 2:0 (Konrád, Janoušek Málek z pen.) Sestava vítězů: Adámek Konrád, P. Tomek, Čáp, Dubský, Školoud, Koreček, Malina, Janoušek, Dvořáček, Chrbolka (Meduna, M. Tomek. Domácí rychle vedli, ale nakonec se museli strachovat o výsledek.

Slatiňany B T. Kamenice 1:1 (Beneš Kábele). Kvalitativně podprůměrný zápas skončil zaslouženou remízou.

IV. TŘÍDA

Nasavrky B Žl. Chvalovice 0:4 (K. Mašíček 2, J. Spěvák, J. Zita).

Míčov Načešice B 1:3 (Tomčík M. Jirásek 3).

Miřetice B Jenišovice 4:0 (Slavíček 2, Horník, Hrubý, nulu vychytal Starý.)

Bořice Kameničky B 2:3 (Valášek, F. Halatka Chmelík 2, Hromádko).

Vítanov B Krouna B 0:1 ( Bělský).

Luže B Kočí 0:4 (Fantl 2, Šára, Bukač).

Ronov B Bojanov 2:0 (Varga, J. Spěvák). (spa)

Autor: Pavla Janoušková

31.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda na silnici mezi Rohoznou a Trhovou Kamenicí.

Mazda nabourala do stromu, řidička utrpěla vážná zranění

NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Chrudim - Je tomu sotva pár týdnů, co vedení futsalového celku Chrudimi prodloužilo s trenérem Felipem Condem spolupráci o další dvě sezony a nelení ani se stavbou kádru pro nadcházející ročník.

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.