Okresní přebor: Bitvu o čelo tabulky ovládla Skuteč

Chrudimsko - 10. kolo nejvyšší okresní soutěže svedlo za soupeře dva neporažené týmy. Před 160 diváky se z přesvědčivé výhry radoval Junior Skuteč.

20.10.2014

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Ronov - Prachovice 2:0

Branky: 3. Žítek, 85. Svoboda.

Než si hosté stačili zvyknout na těžký terén, již inkasovali. Poté se hrálo převážně na středu hřiště. Po přestávce přišla snaha Prachovic o vyrovnání, až krátce před koncem vše vyřešil pojišťující gól Ronova.

Sestavy SK Ronov: Klepač Sedlák, Forman, Spěvák st., Daru, Kadlec, Filka, Žítek, Ondrášek, Antoš, Spěvák ml. (Svoboda, Staněk, Varga). Holcim Prachovice: Jandáček Jan Bohatý, Hrdlička, Karvai, Machač, Jakub Bohatý, Macháček, Štěpánek, Ptáčník, Červeňák, Vojáček (Brožek).

Zaječice - Miřetice 2:3

Branky: 34, Pavlačič pen., 60. Kubelka - 30. Kouba, 32. Beran, 70. T. Řezníček

Za krásného počasí se odehrálo vyrovnané utkání, ve kterém brankáři hasili chyby obran. Přesto padlo pět branek, přičemž jich více vstřelili hosté. Zápas sledovalo 205 diváků.

Sestava FC Zaječice: Tatíček Dejdar, Hromádko, Zvolánek, Bleha, Pavlačič, Z. Pejcha, Kulhánek, Bednář, D. Pejcha, Kubelka (Konrád, Nejtek, Fousek). Tatran Miřetice: Alinče Hron, Hájek, Najman, Bureš, J. Polívka, O. Polívka, P. Řezníček, Kouba, Beran, Hrubý (T. Řezníček, Vrbecký, Horník).

Křižanovice - Stolany 1:4

Branky: Milan Pecina - Kuchta, Dostál, Vácha, Jirásek.

Domácí drželi s favoritem dlouho krok. Za stavu 1:2 dokonce vyrovnali, ale kvůli ofsajdu nebyl gól uznán. Pak už se projevila převaha hostů, kteří ji potrestali (jenom) dvěma góly. 160 diváků.

Sestavy SK Křižanovice: Bejr O. Pecina, Štěpán, Čížek, L. Pilař Milan Pecina, M. Žák, Novák O. Pilař, Motyčka (64. Kozel), J. Žák (46. Ždímal). SK Stolany: Tomáš Růžička, Hluchník, Starý, Ceral Kučera, Kuchta, Vácha, Vávra Bakeš (Jirásek), Dostál (Rak, Novotný, Turek).

Krouna - Rozhovice 0:1

Branka: 85. Rybišár

Velmi tvrdé a bojovné utkání příliš pohledný fotbal nepřineslo. Domácí měli převahu, ale v 80. minutě v jejich největší šanci otřel Vaňák přímý kop pouze o břevno. Hostě hrající tvrdou defenzívu udeřili o pět minut později, kdy se hlavou prosadil Rybišár.

Sestavy Sokol Krouna: Janoušek - Z. Ducheček, M. Ducheček, Bečička, Bárta (75. Bouška) P. Bělský (58. Kiričenko), Vaňák, Svatoň, Černý (50. Vávra) D. Bělský (55. Kulhavý). SK Rozhovice: Pleskot Bondor (75. Čopák), Sýkora, Voženílek (40. Čermák), Vohralík Rybišár, Popílek (50. Macicha), Kadeřábek, Nägele Mráz, Kopecký.

Skuteč - Tuněchody 5:2

Branky: 26. Horáček, 39. z pen. a 47. Polívka, 59. vlastní Adámek, 68. vlastní Šilhánek - 29. P. Kudyn (pen), 56. Kučera.

V zápase dvou neporažených celků jasně zvítězili o tři branky domácí, i když dvě si dali hosté sami. Ve zpočátku vyrovnaném utkání byli domácí fotbalovější, Tuněchody vše nahrazovaly velkou bojovností. Ve druhém poločase už ale dominovalo pouze jedno mužstvo.

Sestavy Junior Skuteč: Flídr Kovář, Polívka, Naď, Vít (89. Šmaha)- Holík (75. Odehnal), O. Merkl, Horáček, Rosůlek Polanský, L. Merkl. SK Tuněchody: M. Kudyn Bažant, Jána (62. Faltejsek), P. Kudyn, Šilhánek Pokorný, Adámek, Mattuš, Kučera (78. Fišer), Hanko, Slezák.

Kameničky - Svídnice 3:0

Branky: 50. Valla, 58. M. Netolický, 87. Horák.

V prvním vyrovnaném poločase zahodili domácí dvě šance, hosté jednu. Po přestávce už hra probíhala jasně v režii domácích , kteří vstřelili tři krásné góly.

Sestavy FK Kameničky: Kampů J. Sádovský, V. Zavřel, M. Netolický, P. Adámek, Sadílek, J. Adámek, Pešek, Valla, M. Pérko, Horák (Boučka, J. Chmelík, M. Hromádko). TJ Svídnice: Kubašta st. Sokol, T. Šustr, M. Zelenka, Pospíšil, Kašpar, Dušek, Jonáš, V. Šustr, J. Zelenka, Kaška (Dibelka, Starý, Bláha).

Holetín - Chrast 2:6

Branky: 14. Beneš, 71. Wasserbauer (pen) - 47., 77. a 81. Hromádko, 5. Lacman, 37. Gregor, 58. Mihulka.

Před 150 diváky se v prvním poločase hrála vyrovnaná partie. Ve 4. minutě domácí neproměnili čistou gólovku, a naopak z protiútoky šli do vedení hosté. Holetín vyrovnal ve 14. minutě Benešem, ale soupeř dokázal Gregorem do přestávky upravit na 1:2. Po změně stran vyrobili domácí v obranné činnosti včetně brankaře řadu chyb, čímž kanonýr Hromádko třemi góly pohřbil jejich naděje na solidní výsledek. Dobrý výkon podal rozhodčí Horák.

Sestavy Sokol Holetín: Halamka Pecina, Černý, Beneš, Zdražil Filipi, Ceral, Pilař, Zárybnický (Zeman) Novák, Wasserbauer. SK Chrast: Pavlík Mikan, Rázek, Mareš, Bouška Drahoš, Novotný, Plosza, Gregor Lacman, Hromádko (Mihulka).

Vítanov - Svratouch 0:7

Branky: Macháček 3, Adámek, Popelka, Pavlík, Stodola.

Tragický výkon domácích přinesl zasloužené body pro hostující mužstvo.

Sestavy SK Vítanov: Bednár Novák, Novotný, Slonský, Jůn, Neuwirth, Kučera, Picek, Šmatlán, Kadidlo, Doležal (Daniel, Stehno, Sedlák, Ondráček). Sokol Svratouch: Severýn Adámek, Janušinský, Kaplan, Popelka, Kapitán, Kyncl, Macháček, Pavlík, Stodola, Bureš (Kučera, Drahoš, Bidmon, Kaštan). (rp, dne)

20.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
Robota pohání program s celou škálou cviků. Vláček se ovládá pohybem ruky.

Pacientům pomáhá se cvičením robot. Chybí mu ale jméno

Celostátně hledané děti našli strážníci

Lidé nechtějí přijít o nádherný výhled

Chrudim – Někteří lidé z domů č.p. 1292-4 na chrudimském sídlišti Větrník odmítají radnicí chystanou dílčí změnu regulačního plánu města, která se má dotknout pásu pozemků pod okny jejich bytů. Nechtějí přijít o nádherný výhled na chrudimské panoráma.

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

V závodě o pohár Třemošnice zvítězil Petr Harnoš

Třemošnice - Ve středu večer odstartoval jeden z dvojzávodu o pohár města Třemošnice. Letošní krosový běh byl již devatenáctým v pořadí a nenechaly si ho ujít na dvě desítky běžců.