Okresní přebor: První čtyři týmy tabulky nezaváhaly a zvítězily

Chrudimsko - Přinášíme výsledky z víkendového kola okresního přeboru.

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Holetín – Rváčov 1:4 (1:2)

Branky: 35. Zeman – 31. a 40. Krbálek, 71. Bečička, 90. Záhorka.
Rozhodčí: Syrůček. ŽK: 0:2. Diváků: 150.

Podle průběhu kvalitního utkání je porážka domácích příliš krutá. Na řadu brankových příležitostí to byl oboustranně vyrovnaný zápas. Rváčov byl v útočné fázi kombinačně lepší a střelecky se prosadil. Za stavu 1:2 měl Holetín několik gólovém a mohl utkání otočit, ale naopak branku dostal.

Holetín: Žejdlík – Prášek, Černý, Zdražil (70. Šmok), Chmelík, Ceral, Pilař, Zavřel, Beneš, Filipi, Zeman.

Rváčov: Kyncl – Novotný (86. Dalecký), Sláma, Nevole, Pulpán (78. Mrázek), Krbálek, Novák, Bečička, Záhorka, Jeníček, Odstrčil.

Miřetice – Kočí 1:5 (0:3)

Branky: 74. Kašpar – 12. a 35. Mašek, 47. a 72. Janko, 2. Bukač.
Rozhodčí: Kykal. ŽK: 3:1. Diváků: 60.

Utkání se odehrálo na hřišti v Kočí. Na rychlou branku „hostů" mohl soupeř odpovědět v 8. minutě z pokutového kopu, ale brankář Dostál ji vyrazil na rohový kop. Naopak z následné akce „hostů" padla další branka. Výborný nástup měli hráči Kočí i do druhého poločasu, kdy znovu vstřelili branku po dvou minutách.

Kočí: Dostál – Škaryd, Koreček, D. Kudrnka, Pilař (46. Kaločaj), Slanař (70. K. Kudrnka), Havránek, Mašek, Blažek (46. Šára), Janko (89. Dvořáček), Bukač.

Miřetice: Alinč – Bureš, Hron, Najman (65. Kašpar), Kopecký, Kouba., O. Polívka, Řezníček, Sokol (52. J. Polívka), Řezníček, Beran.

Vítanov – Skuteč 1:5 (0:1)

Branky: 89. Vodička – 66. a 76. Pavliš, 36. Stehno (vl.), 62. Bačkovský, 88. Cink.
Rozhodčí: Vašek. ŽK: 1:1. Diváků: 40.

Zápas mezi Vítanovem a Skutčí nabídl podívanou na vyrovnanou hru. To však vydrželo pouze do 36. minuty, kdy zaznamenal vlastní gól Ondřej Stehno. Domácí se po této brance takzvaně rozložili a Skutečtí ovládli hru, vstřelili další čtyři branky a zaslouženě vyhráli.

Vítanov: Bednár – Josef Jůn, Novotný, Stehno, Jan Jůn, Neuwirth, Doležal, V. Myška, Kučera, Holec, Pekař. Střídali: Vodička, Uher, Budinský, M. Myška.

Skuteč: Vamberský – Mikan, Cink, Odehnal, Talácko, Horáček, V. Pavliš, Janeček, M. Pavliš, Sršeň, Felkl. Střídali: Bačkovský, Urban, Sysel.

Křižanovice – Zaječice 0:0

Rozhodčí: Kišš. ŽK: 0:1. Diváků: 50.

Utkání mělo od začátku do konce jasný průběh, kdy domácí svého soupeře místy až drtivě tlačili, ale pevnou obranu v čele s výborně chytajícím Nejtkem překonat nedokázali. Hosté si přijeli pro bod a ten si díky pečlivému bránění i odvážejí.

Křižanovice: Matějka – Rulík (82. Bakeš), Hnízdil, Štěpán – M. Žák, F. Pecina, J. Pilař, M. Pecina, Novák – O. Pilař, Blažek (55. Janeček)

Zaječice: Nejtek – Kulhánek, Jeřábek, Hromádko, Schinagl – Fousek, Z. Pejcha, J. Kubelka, Mikan (46. Křivka) – Křičenský, T. Kubelka

Ronov – H. Městec B 3:2 (3:0)

Branky: 20. a 31. Klepetko, 27. Svoboda – 50. Hlaváč, 79. Synek.
Rozhodčí: Šťourač. ŽK: 3:3. Diváků: 50.

Ronov: T. Žítek – Klepetko, Filka (83. Samek), Svoboda, Urbánek, Spěvák st., Budínský, Ondráček, Spěvák ml. (79. Zumr), J. Žítek, Šmíd.

H. Městec: Vašíček – Mach, Bareš (67. Večeřa), Hlaváč, Řehák, Vytlačil, Synek, Peter (80. Kučera), Levínský, Dostál, Kosina.

Chroustovice – Svídnice 3:3 (1:1)

Branky: 29. a 90. Derka, 87. Bečička – 22., 49. a 51. Kubašta ml.
Rozhodčí: Prokop. ŽK: 3:5. Diváků: 100.

Tým Chroustovických během zápasu prohrával už 1:3, přesto se v závěru vypnul k velkému výkonu a v posledních třech minutách dokázal stav srovnat na 3:3. Při troše štěstí přitom mohl přidat i čtvrtý gól. Ten však nevstřelil, a tak se se svým soupeřem po remíze o body rozdělil.

Chroustovice: Rolínek – Daněk, Derka, Doubravský, Demeter, Dostál (82. Pospíšil), Mazánek (58. Matucha), Koreček, Bečička, Hořčička, Rejman (73. Krejbich).

Svídnice: Kubašta st. – Švadlenka (31. Fuxa), Kudyn, Sokol, Zelenka, Hůlka (73. Bláha), Dušek, Kratochvíl, Kubašta ml., Louvar (82. Mrkvička), Dibelka (65. Dubský).

Prosetín – Kameničky 1:0 (0:0)

Branka: 51. F. Šafránek.
Rozhodčí: Rajs. ŽK: 1:1. Diváků: 120.

Vyrovnané utkání, domácí nastřelili břevno (Vodvárka). Druhý poločas už se odehrával v režii domácích a ti zaslouženě zvítězili po brance Filipa Šafránka. Hosté v druhé půli prakticky neohrozili branku. Osmou nulu vychytal brankář Radek Hlouš.

Prosetín: Hlouš – Vamberský, Slavík, Kulháň, Vodvárka, A. Šafránek, Haman, Ročňák, Novotný, F. Šafránek, Marek, Střídali: Bouška, Voňka, Spilko.

Kameničky: Severýn – Hromádko, Hrabčuk, Pešek, Čermák, Horák, Jehlička, Pérko, Mitáček, Janušinský, Sádovský. Střídali: Adámek, Lukášek.

Svratouch – Slatiňany 2:1 (1:0)

Branky: 45. Bodlák, 57. Bureš – 65. Kopecký (pen.). Rozhodčí: Gála. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (45. J. Marek). Diváků: 150.

Na těžkém terénu pokrytým sněhem domácí nevyužili tři brankové příležitosti. Vstřelit gól se jim podařilo až ve 45. minutě. Po poločase hrál soupeř i o deseti vyrovnanou partii, ale domácí mírnou převahu využili ve svůj prospěch.

Svratouch: Kampů – Jelínek, Fiala, Bodlák, J. Kaplan, Michal Černý, Kyncl, Kašpar, Lampárek (84. Dobrovský), Bureš (82. Macháček), Pavlík (90. F. Kaplan).

Slatiňany: Opočenský – Zdražil, Kudrnka, M. Slavík (46. Jandík), Řeháček, Marzak (63. Sotona), Sýkora, Ficek, J. Slavík, Polák, Kopecký.

14.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.