Okresní přebor: Stolany berou roli lídra vážně, smetly Chrast

Chrudimsko - Na fotbalisty Stolan má zřejmě vedoucí příčka blahodárný vliv. Přesvědčily o tom silnou Chrast, a to na jejím trávníku, když jí nasázely i díky čtyřem brankám Váchy šest fíků. Z vedoucího kvarteta naopak ztratily Kameničky, které nezvládly před vynikající návštěvou derby v Holetíně. Na dně tabulky se „přikovaly" Prachovice, které neměly ve Skutči příliš šancí. Ztratil ale i jejich nejbližší konkurent Svratouch.

13.4.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Skuteč - Prachovice 5:0

Branky: 2. a 65. Polanský, 39. Rosůlek, 51. a 54. Talácko.

Zápas měl jednoznačný průběh, trvalou převahu domácích s neproměňováním vyložených šancí. Domácí nastřelili v průběhu utkání ještě tři tyče, takže jasné vítězství mohlo být i vyšší.

Sestavy Junior Skuteč: Vočadlo Cink (46. Talácko), Kučera, Bačák, Bačkovský Felkl (75. Šmaha), Rosůlek, Naď, Polanský (72. Sysel) Filipi (62. Kubík), Kolíska. Holcim Prachovice: Benda Bohatý (62. Vojáček), Hrdlička, Mrázek, Machač, Karvai, Ptáčník, Štěpánek, Macháček, Jerusalém, Klepetko.

Krouna - Vítanov 3:0

Branky: 9. a 23. Bečička, 30. Svatoň.

Všechno podstatné rozhodla úvodní půlhodina, pak již se zápas pouze dohrával. Nutno dodat, že brankář Krouny vychytal Vítanovu tři jisté góly.

Sestavy Sokol Krouna: Kulhavý Z. Ducheček, Drahoš, Bárta, Bečička, Vaňák, Černý, Svatoň, D. Bělský, Stodola, Macháček (J. Ducheček, Obrovský, Bouška). SK Vítanov: Bednár Novotný, Cestr, Němec, L. Jůn J. Jůn, Picek, Stehno, Kučera Neuwirth, Doležal (Pilař, Uher).

Holetín - Kameničky 2:0

Branky: 47. Novák, 90. Pilař.

Utkání v derby atmosféře sledovalo 210 diváků. Hosté byli úvodních 15 minut herně lepší, ale gólově se neprosadili. Poté se hra vyrovnala. Krátce po přestávce se Holetín ujal vedení a začal mít více ze hry, herně i kombinačně byl lepší. Zaslouženou výhru pak pojistil v samém závěru Pilař.

Sestavy Sokol Holetín: Žejdlík Šmok (Zeman), Černý, Beneš, V. Vondráček Filipi (Zárybnický), Ceral (Marek), Pilař, Zdražil Wasserbauer, Novák (Starý). FK Kameničky: Kampů Hromádko (D. Adámek), Netolický, P. Adámek, Pešek Chmelík, Jehlička (Horák), Sádovský, Pérko Valla, Janáček (Čermák).

Křižanovice Svídnice 1:2

Branky: vlastní Kubašta ml., Sokol.

Hosté začali skvěle, když již v 1. minutě trefil parádně přímý kop Kubašta mladší. Domácí byli jako opaření a nepomohla jim ani studená sprcha v podobě deště, který přišel. Navíc Sokol zvýšil na 0:2. Po přestávce domácí svého soupeře tlačili, fotbalově ho přehráli, ale vyprodukovali pouhé dvě střely na branku. Derby sledovalo 200 diváků.

Sestavy SK Křižanovice: Matějka O. Pecina, Štěpán, F. Pecina, L. Pilař Novák (65. Gregor), M. Žák, Rulík (79. Čížek) O. Pilař, Kozel, J. Žák. TJ Svídnice: Fuxa V. Šustr, T. Šustr, Dušek, Pospíšil Sokol, Opavský, Zelenka, R. Kubašta st., Kašpar R. Kubašta ml. (Dubský, J. Zelenka, Bláha, Dibelka).

Svratouch - Zaječice 1:2

Branky: Černý (pen) Zvolánek, D. Pejcha.

ČK: 1:3 (J. Kaplan Konrád, Stružinský, Z. Pejcha). První poločas se hrálo vyrovnané utkání bez branek. Po změně stran se hosté ujali vedení, navíc poté přidal přesnou tečí druhý gól Zaječic Dušan Pejcha. Hra se pak přiostřila a po druhé žluté putoval do kabin hostující Konrád. Chvíli poté jej následoval po ruce v pokutovém území Stružínský, aby následnou penaltou Svratouch snížil na 1:2. V závěru došlo k velké strkanici, do níž se chtěli zapojit i fanoušci obou týmů! Stav se ale již nezměnil.

Sokol Svratouch: Šmahel Marek, Chaloupka, J. Kaplan, Popelka, Kapitán, Kyncl, Černý, Pavlík, Bodlák, Bureš (Janušínský, Jelínek, F. Kaplan). FC Zaječice: Sýs D. Kulhánek, Hromádko, Zvolánek, Stružinský, Konrád, Z. Pejcha, Dejdar, Spilka, D. Pejcha, Kubelka (Nejtek, Fousek, T. Kulhánek).

Ronov - Tuněchody 1:2

Branky: 30. Staněk 70. a 86. D. Mattuš.

Domácí ustáli úvodní tlak hostí a po půl hodiny hry se ve vápně prosadil Staněk. Po změně stran Tuněchody hrozily z trestných kopů. V 70. vymetl vingl D. Mattuš , který v 86. minutě po dalším přímém kopu zajistil hlavou hostům všechny body.

Sestavy SK Ronov: T. Žítek Staněk, Spěvák st., Daru, Sedlák, Průša, J. Žítek, Ondrášek, Spěvák ml., Hronek, Svoboda (Šmíd). SK Tuněchody: M. Kudyn L. Slezák, Bažant, Šilhánek, Pokorný, Radouš, Adámek, D. Mattuš, Hudeček, Hanko, D. Slezák (P. Kudyn, M. Mattuš, Kučera).

Miřetice - Rozhovice 1:1

Branky: 71. P. Řezníček (pen) 18. Kopp.

Vyrovnaný zápas se zaslouženou remízou. Tomáš Řezníček neproměnil dvě loženky, které mohly rozhodnout zápas. Hráči Rozhovic vytěžili z minima maximu.

Sestavy Tatran Miřetice: Alinče Sokol, O. Najman, Kopecký, Slanina Doležal, P. Řezníček, J. Polívka, Kouba T. Řezníček, O, Polívka (T. Najman, Hájek, Pecina, Bureš). SK Rozhovice: L. Pleskot M. Pleskot, Mojdl, Voženílek, Mráz, Suchý, Kadeřávek, Stejskal, Popílek, Kubeš, Kopp (Kopecký, Hůlka, Čopák).

Chrast - Stolany 1:6

Branky: 5. Lacman 12., 17., 60. a 78. Vácha, 65. Vávra, 75. Růžička.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a již v 5. minutě šli do vedení pěkným gólem Lacmana. Nedlouho poté ale dvěma prudkými střelami Váchy hosté skóre otočili, a když jim ve druhém poločasu začal foukat vítr do zad, přidali ještě další čtyři góly.

Sestavy SK Chrast: Pavlík Mihulka, P. Vohradník (Petras), Kadavý, Bouška, Drahoš (Petras), Tichý, Lacman (Sluka), Gregor, Fabián, Šprongl. SK Stolany: Tomáš Ceral, Hluchník, Starý, Hýl, Vávra, Kučera (Růžička), Dostál (Rak), Bakeš, Kuchta, Vácha (Jirásek). (rp, dom)