Pardubický útočný uragán vystřílel stříbrnou pozici

Pardubice - ČFL: Útočník Schubert rozdrtil Chrudim. Jeden gól dal, ve třech dalších měl prsty.

10.6.2012

Martin SvědíkFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

První místo Chrudim, druhé Pardubice. Kolo před koncem třetí fotbalové ligy je jasno, že východočeský dvojblok už na špici nikdo nenaruší.

Pardubice – Roudnice 4:0

Domácí přitloukli Roudnici před vápno a ofenzivním fotbalem ji zničili. Možná nejkrásnější gól sezony vstřelil pardubický útočník Petrus, když ve 36. minutě zvyšoval parádními nůžkami na 2:0. Domácí nakonec zvítězili 4:0, a to ještě Jeřábek neproměnil v první půli penaltu.
Fakta – branky: 36. a 69. Petrus, 28. Javůrek, 67. Tischler. ŽK: 0:3. Rozhodčí: Moník (Trutnov). Diváci: 250. Poločas: 2:0. FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Prorok, Norek – Rešetár, Řezníček, Jeřábek (75. Kudrna), Javůrek (70. Hundák) – Petrus, Dittrich (82. Brychta). SK Roudnice nad Labem: Lipš – Novák, Brhlík, Vaněk (40. Macháček), Pícha (67. Kala) – Medek, Kučera, Vobořil, Brandejs – Hrdlička (46. Potočný), Brožík.
Martin Svědík, trenér Pardubic: „Sice jsme měli problémy v koncovce, ale začali jsme dobře. Soupeř se dostával za polovinu jenom sporadicky. Měl jsem jenom strach, abychom nějak neotevřeli prostor a nedali Roudnici šanci k brejku. Vycházely nám nádherné akce, dali jsme krásné góly. Sice jsem pak zvyšoval hlas, ale to bylo jenom proto, abychom nedostali nějaký zbytečný gól." (ry)

Ml. Boleslav B – Chrudim 4:2

Ve 32. minutě Honc utekl z půlky hřiště, udělal kličku i Mrázkovi a „zívala" na něj prázdná brána 1:0. V nastaveném čase I. půle se z voleje nechytatelně trefil Horák 2:0. Hned po změně stran propadl centr mezi brankářem Knoblochem a obráncem Šimkem a nehlídaný Kesner upravil na 2:1. Ovšem hned za dvě minuty Schubert utekl více než z půlky hřiště a přidal třetí gól. Po vyloučení Rozsívala tlak Chrudimi narůstal. V 76. minutě byl faulován Kroutil a Holub snížil z penalty na 3:2. Pokutový kop se zahrával i na druhé straně. Schubert obešel tři hráče a zastavil ho nedovoleně až Štěpánek. Sedláček sice z penalty neskóroval, ale odražený míč přece jen poslal do sítě 4:2.

Fakta - branky: 32. Honc, 45. (+2) Horák, 49. Schubert, 84. Sedláček - 47. Kesner, 76. Holub z pen. Rozhodčí: Grimm (Rokycany). ŽK: 3:0, ČK: 1:0 (61. Rozsíval). Diváci: 80. Poločas: 2:0. FK Mladá Boleslav B: Knobloch Šimek, Charuza, Šťastný, Borovička Honc (90. Mičič), Láncz, Rozsíval, Boček (86. Mach) Horák (64. Sedláček), Schubert. MFK Chrudim: Mrázek Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek Luptovský, Kesner, Vodrážka, Hauf (75. Kroutil), Dostálek (46. Vladyka) Holub.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Dnes podal dobrý výkon jen Kesner, zbytek týmu neměl potřebnou připravenost a podle toho vypadala naše defenziva. Soupeř prokázal mnohem větší efektivitu. Skoro z každé vážnější akce nám vstřelil gól." (pn)

K. Vary – Letohrad 3:2

Hlavní rozhodčí Dobrý nařídil proti Letohradu dvě penalty a utkání ukončil dvě minuty před koncem hrací doby. Letohrad tak neměl mnoho možností pokusit se o získání tří bodů.

Fakta branky: 18. Nerad z pen., 52. Nerad, 75. Jankovský z pen. 72. a 82. z pen. Brendl. Rozhodčí: Dobrý (Praha 10). ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (87. Nadrchal). Diváci: 87. Poločas: 1:0. 1. FC Karlovy Vary: Horňáček Hrubý, Tichota, Tůma, Staněk Vu (46. Jankovský), Bereczký, Šmrha, Němec (62. Turek) Nerad, Šturm (34. Kouba). FK OEZ Letohrad: Kykal Kail, Macek, Niessner, Šponar (46. Štěpán) Kulhánek, Novotný, Bíro, Nadrchal Faltus, Brendl.

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „Myslím si, že jsme v tomto zápase nemohli uhrát ani bod. Musím říci, že jsme byli doslova popraveni trojicí rozhodčích. Kluci určitě odehráli to, co jim bylo umožněno, ale proti všem okolnostem, které proti nám v tomto utkání byly, se nedalo uhrát víc. Blahopřeji Kladnu k záchraně." (hah)

Další výsledky – 31. kolo:

Chomutov – Domažlice 1:0 (0:0), Králův Dvůr – Česká Lípa 4:1 (2:0), Kunice – Kladno 2:1 (1:1), Plzeň B – Hlavice 4:2 (2:1). Předehráno: Ovčáry – Liberec B 0:1, Písek – Vltavín 3:2.

10.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
Pět stovek mladých hasičů závodilo v Chrudimi.
8

Pět stovek mladých hasičů závodilo v Chrudimi

Robota pohání program s celou škálou cviků. Vláček se ovládá pohybem ruky.

Pacientům pomáhá se cvičením robot. Chybí mu ale jméno

Celostátně hledané děti našli strážníci

Chrudim – Ve čtvrtek po půl osmé ráno zdrželi strážníci v ulici Na Rozhledně chlapce a dívku, kteří zde podle oznamovatele rámusili. Jak se ukázalo, byli to chovanci Dětského domova se školou Chrudim (DDŠ), momentálně na útěku. Hlídka je předala policistům.

Lidé nechtějí přijít o nádherný výhled

Chrudim – Někteří lidé z domů č.p. 1292-4 na chrudimském sídlišti Větrník odmítají radnicí chystanou dílčí změnu regulačního plánu města, která se má dotknout pásu pozemků pod okny jejich bytů. Nechtějí přijít o nádherný výhled na chrudimské panoráma.

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

V závodě o pohár Třemošnice zvítězil Petr Harnoš

Třemošnice - Ve středu večer odstartoval jeden z dvojzávodu o pohár města Třemošnice. Letošní krosový běh byl již devatenáctým v pořadí a nenechaly si ho ujít na dvě desítky běžců.