Pardubický útočný uragán vystřílel stříbrnou pozici

Pardubice - ČFL: Útočník Schubert rozdrtil Chrudim. Jeden gól dal, ve třech dalších měl prsty.

10.6.2012

Martin SvědíkFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

První místo Chrudim, druhé Pardubice. Kolo před koncem třetí fotbalové ligy je jasno, že východočeský dvojblok už na špici nikdo nenaruší.

Pardubice – Roudnice 4:0

Domácí přitloukli Roudnici před vápno a ofenzivním fotbalem ji zničili. Možná nejkrásnější gól sezony vstřelil pardubický útočník Petrus, když ve 36. minutě zvyšoval parádními nůžkami na 2:0. Domácí nakonec zvítězili 4:0, a to ještě Jeřábek neproměnil v první půli penaltu.
Fakta – branky: 36. a 69. Petrus, 28. Javůrek, 67. Tischler. ŽK: 0:3. Rozhodčí: Moník (Trutnov). Diváci: 250. Poločas: 2:0. FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Prorok, Norek – Rešetár, Řezníček, Jeřábek (75. Kudrna), Javůrek (70. Hundák) – Petrus, Dittrich (82. Brychta). SK Roudnice nad Labem: Lipš – Novák, Brhlík, Vaněk (40. Macháček), Pícha (67. Kala) – Medek, Kučera, Vobořil, Brandejs – Hrdlička (46. Potočný), Brožík.
Martin Svědík, trenér Pardubic: „Sice jsme měli problémy v koncovce, ale začali jsme dobře. Soupeř se dostával za polovinu jenom sporadicky. Měl jsem jenom strach, abychom nějak neotevřeli prostor a nedali Roudnici šanci k brejku. Vycházely nám nádherné akce, dali jsme krásné góly. Sice jsem pak zvyšoval hlas, ale to bylo jenom proto, abychom nedostali nějaký zbytečný gól." (ry)

Ml. Boleslav B – Chrudim 4:2

Ve 32. minutě Honc utekl z půlky hřiště, udělal kličku i Mrázkovi a „zívala" na něj prázdná brána 1:0. V nastaveném čase I. půle se z voleje nechytatelně trefil Horák 2:0. Hned po změně stran propadl centr mezi brankářem Knoblochem a obráncem Šimkem a nehlídaný Kesner upravil na 2:1. Ovšem hned za dvě minuty Schubert utekl více než z půlky hřiště a přidal třetí gól. Po vyloučení Rozsívala tlak Chrudimi narůstal. V 76. minutě byl faulován Kroutil a Holub snížil z penalty na 3:2. Pokutový kop se zahrával i na druhé straně. Schubert obešel tři hráče a zastavil ho nedovoleně až Štěpánek. Sedláček sice z penalty neskóroval, ale odražený míč přece jen poslal do sítě 4:2.

Fakta - branky: 32. Honc, 45. (+2) Horák, 49. Schubert, 84. Sedláček - 47. Kesner, 76. Holub z pen. Rozhodčí: Grimm (Rokycany). ŽK: 3:0, ČK: 1:0 (61. Rozsíval). Diváci: 80. Poločas: 2:0. FK Mladá Boleslav B: Knobloch Šimek, Charuza, Šťastný, Borovička Honc (90. Mičič), Láncz, Rozsíval, Boček (86. Mach) Horák (64. Sedláček), Schubert. MFK Chrudim: Mrázek Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek Luptovský, Kesner, Vodrážka, Hauf (75. Kroutil), Dostálek (46. Vladyka) Holub.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Dnes podal dobrý výkon jen Kesner, zbytek týmu neměl potřebnou připravenost a podle toho vypadala naše defenziva. Soupeř prokázal mnohem větší efektivitu. Skoro z každé vážnější akce nám vstřelil gól." (pn)

K. Vary – Letohrad 3:2

Hlavní rozhodčí Dobrý nařídil proti Letohradu dvě penalty a utkání ukončil dvě minuty před koncem hrací doby. Letohrad tak neměl mnoho možností pokusit se o získání tří bodů.

Fakta branky: 18. Nerad z pen., 52. Nerad, 75. Jankovský z pen. 72. a 82. z pen. Brendl. Rozhodčí: Dobrý (Praha 10). ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (87. Nadrchal). Diváci: 87. Poločas: 1:0. 1. FC Karlovy Vary: Horňáček Hrubý, Tichota, Tůma, Staněk Vu (46. Jankovský), Bereczký, Šmrha, Němec (62. Turek) Nerad, Šturm (34. Kouba). FK OEZ Letohrad: Kykal Kail, Macek, Niessner, Šponar (46. Štěpán) Kulhánek, Novotný, Bíro, Nadrchal Faltus, Brendl.

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „Myslím si, že jsme v tomto zápase nemohli uhrát ani bod. Musím říci, že jsme byli doslova popraveni trojicí rozhodčích. Kluci určitě odehráli to, co jim bylo umožněno, ale proti všem okolnostem, které proti nám v tomto utkání byly, se nedalo uhrát víc. Blahopřeji Kladnu k záchraně." (hah)

Další výsledky – 31. kolo:

Chomutov – Domažlice 1:0 (0:0), Králův Dvůr – Česká Lípa 4:1 (2:0), Kunice – Kladno 2:1 (1:1), Plzeň B – Hlavice 4:2 (2:1). Předehráno: Ovčáry – Liberec B 0:1, Písek – Vltavín 3:2.

Zaplacená lednice stále nedorazila

Hlinsko – Policisté prověřují možný podvod na internetu, informoval o tom včera tiskový mluvčí Policie České republiky Jiří Tesař.

Sobotní program v hlineckém Betlémě patří dřevu a medu

Chrudim – V hlinecké památkové rezervaci Betlém se koná v sobotu 29. července od 10 do 17 hodin Den dřeva a medu. V programu pro dospělé i děti budou moci návštěvníci zhlédnout třeba vyřezávání dřevěných soch motorovou pilou.

Hostina pro pedofily. Školka vystavila na webu fotogalerii nahatých dětí

S neuvěřitelným případem se setkal Deník na Litomyšlsku. Jedna tamní mateřská školka umístila na svůj web do fotogalerie sérii skupinových fotografií zcela nahatých dětí při radovánkách na koupališti. Šťavnatější sousto by si pedofilové nemohli přát. Nad rozdováděnými skupinkami zcela obnažených dětí by srdce „úchyláků“ vysloveně zaplesalo.

DOTYK.CZ

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.