Příprava na ČFL ve stínu tragédie

Chrudim - Při příchodu na Letní stadion upoutal ve středu 27. července v podvečer pozornost přítomných diváků pohled na visící černou vlajku. Navíc, domácí hráči v přípravném utkání s týmem FK Kunice nastupovali s černými páskami, aby tak symbolicky uctili čerstvou tragédii – úmrtí dorostence MFK Lukáše Kašpárka.

29.7.2011

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

MFK Chrudim – FK Kunice 0:1 (0:1).
Čtvrtý tým minulého ročníku ČFL potvrdil svoje ambice a kvality i vzhledem k tomu, že se stal farmářským týmem prvoligového nováčka Dukly Praha. Do Chrudimě přivezl celkem jednadvacet hráčů včetně dvou (Přeučila a Jirouše) z Dukly.

Už v 11. minutě zamířil přesně Marek, naštěstí Mrázek byl připraven a míč vytěsnil na rohový kop. Po jeho rozehrání balón prolétl obranou, naštěstí šel mimo. Ve 14. se Dostálek dostal do brankové příležitosti, brankář Šilhavý vyběhl, útočícího domácího záložníka zfauloval a také mu snížil střelecký úhel. Kuničtí vyslali na branku Mrázka několik ošemetných střel, ale její ochránce byl vždy připraven. Hosté měli více ze hry, chrudimská obrana pracovala zatím bezchybně. Ve 33. Dostálek nepříliš ostrou střelou zamířil na gólmana soupeře. Ve 41. zahrávali Kuničtí několikátý rohový kop za sebou, míč prošel až k Havlíčkovi a ten otevřel skóre – 0:1. Krátce poté rozhodčí pustili několikametrový ofsajd, naštěstí L. Dvořák ve své šanci zaváhal.

V 59. Adámek „výletem“ zaměstnal zadní řady soupeře, vybojoval roh, ale gólman Chadima si po jeho rozehrání s míčem s jistotou poradil. Kunice měly častěji míč pod kontrolou domácím téměř žádnou gólovku nedovolily, rozdíl ve výkonnosti byl znát. Až přišla 75. minuta, kdy Luptovský našel Michalce, jenž z „loženky“ zamířil mimo tři tyče! V 83. po chybě Adámka se dostal do šance Koubek, ale opět to byl Mrázek, který se přičinil o to, že se již skóre nezměnilo.

Fakta – branka: 41. Havlíček. Rozhodčí: Vodrážka – Smitka, Bouz. Sestava MFK – I. poločas: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Kopecký, Vodrážka, Kesner, Dostálek – Vladyka, R. Holub. II. poločas: Mrázek – Klíma, Linhart, Radouš, Adámek – Luptovský, Mastík, Kesner, Dostálek – Vávra, Kroutil. V 75. minutě ještě odešli Linhart, Kesner, Dostálek a přišli Kopecký, Michalec a znovu Štěpánek.

Pavel Křečan, asistent trenéra MFK Chrudim: „Byla to dobrá příprava se soupeřem, se kterým budeme bojovat o mistrovské body v ČFL. V utkání jsme vystřídali šestnáct hráčů, abychom zjistili, jak jsou kluci připraveni, hlavně pak ti mladí. Samozřejmě se z této přípravy vyvodí nějaké závěry, neboť někteří nesplnili to, co se od nich očekávalo. Nutno však dodat, že hlavně pro naše mladíky to byl těžký soupeř. Ale porážka 0:1 není nic tragického. Na druhé straně neodpískaná penalta na Dostálka a šance Michalce, to proměnit, tak by byl výsledek zase jiný. Nutno ale přiznat, že nám soupeř mnoho nepovolil. Byl důraznější, rychlejší. Ještě však máme více jak čtrnáct dní před startem, takže stále je co zlepšovat. Hlavně se musíme důkladně připravit na sobotní pohárové utkání do Náchoda, kde chceme už kvůli divákům vybojovat postup do 2. kola Ondrášovka Cupu, v němž bychom přivítali obhájce této trofeje Mladou Boleslav.“

(Jaromír Doležal)

29.7.2011 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Nehoda u Přestavlk
1

Po srážce zůstala honda nadranc

Letní kino ustoupilo počasí i stížnostem

Chrudimsko, Pardubicko – „Počasí stojí za prd,“ stýskají si někteří provozovatelé letních kin i oslovení diváci. Ostatně, jsou to právě atmosferické jevy, které mají poslední slovo, zda se bude promítat, či nikoli. A větru ani dešti se porušit nedá.

Barokní serenaty hrané nyní v Chrudimi mnoho uší neslyšelo

Chrudim – Muzeum barokních soch v Chrudimi se na tři dny proměnilo v operní sál. Před oltářem vyrostlo pestrobarevné jeviště, na němž hudební soubor Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka uvedl nebo ještě uvede celkem čtyři hudební kousky staré minimálně dvě století.