Oba sestupující z krajského přeboru jen remizovali

CHRUDIM -Fotbalové přípravy vrcholí, přinášíme vám tedybližší informace o pěti z nich. Kromě víkendové premiéry v krajském přeboru se hraje řada přípravných utkání mužstev nižších soutěží.

5.8.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Šimr

Jiskra Litomyšl - FC Hlinsko 2:2 (1:0).

Domácí sestoupili z KP, jejich soupeř zase z divize. Rozdíl tířdy nebyl znát, protože Hlinečtí sehráli tento duel velmi špatně, generálka před mistrákem v Letohradě se jim prostě nevydařila. Doufat mohou jen v lepší mistrovskou premiéru. Branky: Uchytil, Boháč. Sestava FC: Tomáš - R. Novák, Pešek, Hrubý, Jar. Bříza - Uchytil, Netolický, Boháč, L. Cach - Charouz, Slováček. Střídali Jan Bříza, Z. Cach a Šusták.

Spartak Slatiňany - Sokol Moravany 1:1 (1:0).

Druhý sestoupivší tým z KP zavítal na hřiště účastníka I. B třídy. Absence Slatiňanských Moravce, Hanuše a Dostála způsobila, že ani tentokrát se Spartak nepředstavil v kompletním složení. Naopak novic Chaloupka (výměna za Širůčka s Prachovicemi) si rozhodně nevedl špatně. Domácí šli do vedení již v páté minutě, když centr Hrocha proměnil Ficek.Ve 20. přišla šance hostí, ale Dvořák reflexívně vytlačil míč na roh. O dvě minuty později střelu Opavského gólman vyrazil, dorážka Šulce letěla nad tři tyče. Poté se do několika šancí dostaly Moravany, naštěstí měly vychýlenou mušku. Ve 34. z nařízené penalty brankář Dvořák nastřelil jen břevno. Po obrátce vinou několika střídání hra upadla do průměru. V 51. hosté po rohovém kopu vyrovnali. V 80. mohl o výsledku rozhodnout Myška, ale z trestného kopu střelou přes zeď trefil jen břevno. V 85. naopak moravanský útočník v „ložence“ měl vychýlenou mušku a jen díky tomu nepotrestal dříve neproměněné šance Slatiňan.

SK Stolany - FK Přelouč 7:2 (2:1).

Narychlo sjednané utkání s účastníkem I. B třídy splnilo dle slov manažera SK M. Hebkého účel generálkové přípravy na sobotní zápas s Teslou Pardubice B, byť scházelo v týmu vítězů sedm hráčů a k dispozici byla pouhá jedenáctka: Málek - Turek, Starý, Novotný, Dušek - Záveský, Eis, Chvojka, Kořínek - Ročín, Vodička. Branky: Vodička a Eis po 2, Ročín, Chvojka, Starý.

Slavoj Čáslav B - SK Třemošnice 3:1 (2:1).

„Konečně jsme narazili na kvalitního soupeře. Přesto, že jsme nebyli kompletní, dobře se s domácí silnou rezervou naši hoši vyrovnali. Minimálně v důrazu a rychlosti. Bohužel jsme nezvládli standardní situace, ze kterých padly všechny tři góly. Jeden z penalty, další dva po centrech. Na 1:1 vyrovnával Šebek,“ poznamenal k tomuto duelu trenér třemošnických fotbalistů Libor Petříček. Sestava SK: Žďánský - O. Rychnovský, Kalina, Spěvák, Janek - J. a O. Vančurové, Kutílek, V. Rychnovský - Šebek, Smutný. Dále do hry zasáhli: brankář Vojáček, do pole Schneiderwind, Vašíček, Bohatý, Kořínek a Zbořil.

SK Chrudim - FKAS Pardubice 1:5 (0:1).

Po úspěchu na turnaji v Zámrsku „Evona“ tentokrát v okleštěné sestavě (zranění + dovolené) sehrála s favorizovaným soupeřem v první půli vyrovnanou partii. Poté jí však odešly síly a kvalita týmu FKAS, který aspiruje opět na přední příčky v krajském přeboru, se projevila v posledních dvaceti minutách, kdy se mu podařilo docílit vysokého vítězství. Na 1:3 snížoval Hromádko. Sestava SK: Vrbka - Škaryd, Šebek, Pudil, Hudeček - Konečný, Tesař, Muller, Fousek - Smělý, Mrkva (Koky).

Letohrad B – Hlinsko 2:1

Hlinečtí se přesvědčili, že to ani o soutěž níž nebudou mít lehké. Vždyť jejich soupeř se na jaře zachránil v krajském přeboru až na poslední chvíli. Celý zápas byli domácí jasně lepší a hosté mimo pokutového kopu na letohradskou bránu prakticky nevystřelili. Letohradští začali náporem, jenom Gerža měl v průběhu prvního poločasu tři stoprocentní šance, které však neproměnil. V 16. minutě domácí skórovali, ale sudí pro ofsajd branku neuznal. Ve 37. minutě nastřelil po rohovém kopu Strasmeier tyč. O tři minuty později po dlouhém autu a Strasmeierově prodloužení otevřel bombou pod břevno skóre Kempf - 1:0. V 53. minutě rozhodčí odpískal proti Letohradu přísnou penaltu, z níž vyrovnal Řezníček. Za další čtyři minuty Kočí po samostatné akci nastřelil tyč. V 71. minutě pálil Gerža ve stoprocentní šanci nad. V 77. minutě našel Kočí nádhernou přihrávkou Jirouška, jenž pečetil výsledek na konečných 2:1. Dle průběhu utkání je pro tým z Vysočiny ještě vcelku milosrdný.

5.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Pod hradbami se už neprojde

Myší díra v Chrudimi je uzavřena

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Převaha, ale drama až do konce

Chrudim - Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů pokračovala druhým kolem. Chrudim jasně přehrála Zápy, i když druhý gól coby pojistku přidala až v úplném závěru domácího duelu.

K sobotní kávě: 404 seskoků trenéra hokejistů

Chrudim - Martin Gondek žije sportem a žil jím od malička. Vyrostl ve Velkých Bílovicích u Břeclavi a zkoušel hrát fotbal. Nezaujal ho. Vymyslel si judo. Nikdo ani on neví, proč právě tenhle sport. A pak ho od sedmi let provázelo prakticky celým životem.

Chrudimští výsadkáři pořádají charitativní běh

Chrudim – Příští sobotu (26. srpna) se ve městě poběží Charitativní běh pro Vojenský fond solidarity, který organizuje 43. výsadkový prapor Chrudim pro širokou veřejnost již třetím rokem.