Přípravné kopačky: Rezerva v přípravě vítězná

Chrudim - Rezerva místního MFK absolvovala o uplynulém víkendu dvě přípravná utkání. V sobotu v Tuněchodech hostila Choceň a v neděli na stejném hřišti Pardubičky.

30.7.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

MFK Chrudim B - Agria Choceň 3:2 (1:1)

Branky domácích: Valenta 2, Netušil

Hosté druhý tým loňského ročníku Oblastního přeboru začali lépe a zejména v úvodu využívali nezkušenosti a nesehranosti chrudimských hráčů. Zaslouženě se také dostali do vedení a mohli skóre ještě i navýšit, ale rezerva odolala a postupně převzala otěže utkání do svých rukou. Ve druhé půli se otočilo skóre až na 3:1 a jen zbytečná chyba v poslední minutě utkání povolila soupeři korekci výsledku, který má svou cenu, protože tým domácích byl poskládán především z hráčů ročníku 1997 doplněný zkušenou osou z mužstva dospělých. Po utkání došlo na pokutové kopy, v nichž byli úspěšnější hosté v poměru 5:4.

Sestava MFK Chrudim B: Kudláček Cimburek, Šprongl, Valda, Dušek, Malínský, Hauf, Kozák, Jelínek, Kroutil, Netušil (D. Kopecký, Jindrák, Grulich, Valenta)

MFK Chrudim B - SK Pardubičky 5:1 (4:1)

Branky vítězů: Žalud 2, Zrůst, Meduna, Havránek

Utkání mělo od počátku solidní tempo i úroveň, ale první branka padla až ve 20. min., když soupeř využil po standardní situaci zaváhání chrudimské obrany. Nutno podotknout, že to bylo naposled, co Pardubičky ohrozily svatyni rezervy, protože defenzíva domácích byla od této chvíle bezchybná. Chrudimští po solidním výkonu otočili do poločasu skóre až na 4:1 a soupeři téměř nic nedovolovali. Po změně stran se hrálo podle stejných not, ale branku přidali hráči MFK už pouze jednu. I v tomto utkání došlo na pokutové kopy a domácí tentokrát z tohoto souboje vyšli při skóre 5:4 vítězně.

Sestava MFK Chrudim B: Trojan Tlapák, Svoboda, Trnka, Malý, Meduna, Holub, Opina, Kratochvíl, Zrůst, Žalud (Kopp, Strnad, Schejbal, Havránek, Bureš, Kudláček).

Branka v poslední minutě

Přátelské utkání dvou „našich" účastníků 1.A třídy bylo k vidění v pátek na místním stadionu. Domácí Spartakovci poprvé v letošním přípravném období prohráli, a to brankou v poslední minutě.

Slatiňany - Načešice 1:2 (1:0)

Branky: 19. Louvar 64. Levinský, 90. R. Novák

První čtvrthodinku se hrál oboustranně opatrný a nezáživný fotbal bez šancí. Úvodní střelu mezi tři tyče vyslal až v 16. minutě Louvar, ale byla to jen propagační plašmuška. První rozruch přišel o chvíli později po rohovém kopu, ale hlavičku Tesaře z malého vápna brankář Načešic Lédl vyrazil. Hra však pokračovala a po podobné akci se míč zjevil u Louvara, kterému stačilo jen uklidit jej do branky. Ve 23. minutě se poprvé vážněji osmělili i hosté, ale Levinský v jasné pozici vysoko přestřelil. O chvíli později zas dal o sobě vědět na druhé straně Tesař a jeho rána ze 23 metrů zabubnovala na levou tyč načešické svatyně. Do poločasu ještě domácí po pěkných kombinacích několikrát zahrozili, ale selhali v koncovce.

I po změně stran měly první velkou šanci Slatiňany. V 55. minutě po pohotové střele bez přípravy však Koráb opět orazítkoval jen tyč. V 64. minutě se zrodilo vyrovnání. Mihulka zpětnou přihrávkou nechtěně našel Levinského, ten nabídkou nepohrdl a pohotovou ranou z 20 metrů prostřelil Opočenského 1:1. O čtvrthodinu později si Spartak mohl vzít vedení zpět. Koráb vybojoval zdánlivě ztracený míč, nezištně uvolnil dorostence Jeníčka, ale ten nedokázal zamířil přesně do prakticky odkryté klece. Když už se zdálo, že zápas spěje k nerozhodnému výsledku sehráli hosté pěknou kombinaci a v 90. minutě R. Novákem rozhodli o své výhře.

Sestavy Slatiňany: Opočenský Kovařík (46. Marzak), Málek (46. Jeřábek), Beneš, Kudrnka (75. Málek) Pokorný (55. Kudyn), Tesař (46. Mikan), Hanuš (75. Haizl), Trňák (65. Jeníček), Louvar (46. Koráb) Mihulka. Načešice: Lédl M. Chmelík, R. Chmelík, Mládek, Bříza Tomčík, Nevečeřal, Dobrovolný, Marek F. Jirásek, Levinský (D. Jirásek, Svoboda, R. Novák).

Souboj nováčků

Zajímavý výsledek přípravy před nadcházející sezonou se k nám dostal z tohoto klubu. Místní nováček 3. třídy přivítal nováčka OP.

Kočí - Zaječice 2:3 (1:1)

Branky: Fantl, Škaryd Z. Pejcha, Bednář, T. Kubelka.

Celkem pohledné utkání, ve kterém domácí neproměnili Blažkem v 1. poločase pokutový kop.

Sestavy Kočí: Bukač Vávra, Janko, Havránek, Harenčák Šára, Kudrnka, Škaryd, Blažek Fantl, Smetana (Dvořáček, Němec, Pavlas, Štursa). Zaječice: Sýs Nejtek, Musil, Hromádko, Stružinský Křičenský, Z. Pejcha, Konrád, T. Kulhánek T. Kubelka, J. Kulhánek (Bednář). (rp)

30.7.2014 VSTUP DO DISKUSE

Firma JASOBAL bude platit už třetí pokutu

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Den zdraví v Bojanově byl skvělý

Bojanov – Když se v úterý rozezněl Bojanovem typický zvuk sanitního vozu, možná se i někdo lekl, pro koho ze sousedů jedou. Tentokrát si všichni mohli oddychnout, houkání bylo součástí projektu v Základní škole Bojanov.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Geopark Železné hory se nestane součástí UNESCO

Chrudimsko - Geopark spravují Vodní zdroje Chrudim, ředitele této společnosti Daniela Smutka jsme se proto v rozhovoru zeptali na důvody odmítnutí žádosti a jaké má plány do budoucna.

Studenti prošli Zeleným peklem se ctí

Chrudim – V rámci výuky přírodovědných a technických předmětů na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi se během pondělí uskutečnila soutěž pětičlenných týmů zvaná Zelené peklo.