Prosetín i Chroustovice vyhrály a teď čekají

Chrudim - Poslední kolo 1.B třídy se neslo hlavně bojem dvou našich bezprostředně sestupem ohrožených celků o záchranu v soutěži. Oba také vyhrály, ale musely čekat na nedělní zápas Sezemic, který skončil až po uzávěrce této stránky.

22.6.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Chroustovice – Rosice n. L. 3:2

Branky: 63. a 73. J. Uhlíř, 61. Komárek – 25. a 29. Bartoš.

Šlo o utkání dvou naprosto rozdílných poločasů. V prvním diktovali tempo hry hosté a svoji převahu dokázali vyjádřit dvěma brankami Bartoše. V tom druhém se karta naprosto obrátila. Chroustovice jasně převzaly iniciativu a v 61. minutě Komárek a hned dvě minuty nato Jakub Uhlíř srovnali stav na 2:2. Tři body, které dávají domácím naději, pak vystřelil v 73. minutě opět J. Dostál.

Sestava SK Chroustovice: Tuček – Matucha, Horčička (22. F. Uhlíř), Derka, Tomášek, Dvořák, Havlíček, Mazánek, Komárek, J. Uhlíř, Dostál.

Prosetín – Mnětice 4:1

Branky: 11. a 51. Haman, 13. A. Šafránek, 89. vlastní Eliáš – 22. Neugebauer.

Hosté přijeli ke své derniéře v kraji pouze v deseti lidech a bylo na nich vidět, že se zaměřili pouze na to, aby nedostali příliš gólů. Prosetín potřeboval nutně zvítězit a také začal zápas velkým náporem. Od počátku si vytvářel šance, urodilo se ale „až" v 11. minutě, kdy vstřelil vedoucí branku jako správný kapitán Martin Haman. Když za dvě minuty přidal druhý gól Aleš Šafránek, čekal se brankostroj. Jenže pak z ojedinělého útoku, který skončil faulem domácích před velkým vápnem, dal nádhernou branku Neugebauer a na domácí padla deka. Vůbec se nedařilo, přihrávky nenacházely příjemce. O výsledku tak rozhodl až začátek druhého poločasu, kdy vstřelil svůj druhý gól Haman. Hosté se potom již jenom bránili. Prosetín ale bohužel žádnou ze svých šancí nevyužil, až těsně před koncem si Mnětice daly Eliášem vlastní gól.

Sestava Sokola Prosetín: Hlouš – Tichý (Slavík), Šikl, Černý (Novotný), Vodvárka (Kulháň), A. Šafránek, Haman, J. Ročňák, Kovář, F. Šafránek, Remeš (D. Ročňák)

Proseč – Dobříkov 2:1

Branky: 11. a 61. Hromádka – 74. Ševčík (pen).

Prosečští nastoupili k utkání s odhodláním napravit poslední domácí neúspěchy a hned v první minutě spálil vyloženou šanci Mareš. V 11. minutě už se ale vedoucí branky dočkali. Míč si k trestnému kopu postavil Hromádka a gólman Rychtařík na jeho střelu k tyči nedosáhl. V dalším průběhu prvního poločasu měly navrch obrany, a tak gólmani příliš práce neměli. Začátek druhé půle již byl svižnější a v 56. a 58. minutě zvonily tyče obou branek. V 61. minutě již ,,uhodilo", po přihrávce od M. Marka se prosadil znovu Hromádka (2:0). Dobříkovem ale druhý gól neotřásl a v 74. minutě se mu podařilo utkání zdramatizovat, k čemuž mu „dopomohl" faulem v pokutovém území Dvořák. Ševčík následně vstřelil z penalty kontaktní gól. V dramatické koncovce měl největší šanci pojistit vítězství Proseče Jaroslav Marek, ale sám před brankářem poslal míč vedle. Ale protože se hosté k větší příležitosti nedostali, odcházeli do kabin spokojenější domácí.

Sestava FK Proseč: J. Lampárek – Dvořák, Jeřábek (Šplíchal), Macháček, Z. Marek – Hromádka, M. Marek (D. Lampárek), J. Marek, Koutný – Menc (Vopařil), Mareš (Loskot).

Libišany – Nasavrky 4:1

Branky: 3. Hron, 28. Brož, 32. vlastní, 65. Vokáček – 69. F. Dostál.

Utkání začalo se 23minutovým zpožděním, protože v zápise domácích byl v základní sestavě napsaný hráč bez registračního průkazu (Šimon). Libišany ale tato komplikace nerozhodila a již ve 3. minutě se ujaly po rychlé akci zavánějící ofsajdem vedení Hronem. Hosté mohli odpovědět o osm minut později, po pěkné akci zneškodnil šanci Vojíře brankář Rybka. Po půl hodině hry předvedli domácí pěknou kombinaci, po níž zvýšil na 2:0 Brož. Navíc hned za čtyři minuty si srazil míč do vlastní sítě R. Michek. Trapasy Libišan, které vůbec nepatří k týmu, který postupuje do 1.A třídy, pokračovaly i na konci prvního poločasu, který se hrál 48 minut, protože domácí včas nespustili časomíru…

Druhá půle začala další komickou situací. Zřejmě únavou padl rohový praporek a několik minut se řešilo jeho nové upevnění. „Heineken arena" je zřejmě i arénou divadelní, protože pak utkání neustále narušoval běháním po hrací ploše pes. V 65. minutě zvýšil na 4:0 Vokáček, když dorazil prudkou střelu, kterou brankář Drášil jen vyrazil. Za čtyři minuty se dočkaly i Nasavrky, rychlý brejk zakončil do prázdné branky Filip Dostál. V 82. minutě pak ještě tentýž hráč nastřelil tyč, skóre se ale již nezměnilo. V zápase byly Libišany herně jednoznačně lepší, jejich arogantní urážky a projevy však k vítěznému celku 1.B třídy rozhodně nepatří…

Sestava FK Nasavrky: Drášil – T. Michek, R. Michek, M. Dostálek, Boháč – J. Dostál, Soudek, Krejčí, T. Dostálek – F. Dostál, Vojíř (Pešek, Starý).

(rp)

22.6.2015 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda v Heřmanově Městci

Šofér chtěl přeparkovat a skončil zaklíněný v plotu

NICOLASE SLONKA (3,47 kg a 51 cm) si k 3leté Patricii pořídili 15.8. v 8:15 Dagmar a David z Vlčnova.
16

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 19. srpna

Lidé zachránili život tonoucí potápěčce

Hlinecko - Nebýt pohotovosti přítomných lidí, v lomu na Hlinecku by vyhasl lidský život. V sobotu krátce před dvanáctou se zde topila potápěčka středních let.

Jiří Kajínek nazul kopačky a hrál fotbal za rodné Prachovice

Třemošnice – Páteční přátelské utkání prachovických fotbalistů s třemošnickým týmem recesistů vzbudilo rozruch. Proč? V prachovickém dresu nastoupil na stadion asi nejznámější rodák této obce – Jiří Kajínek.

I podruhé Chrudim doma bodovala naplno

Chrudim - Chrudim dostala díky losu výhodu domácího prostředí podruhé. A využila ji parádně. Nebezpečné Zápy nepustila do souvislého tlaku a vytvářela si dost šancí ke skórování. Brankář  Záp Straka byl výborný a týmu hodně pomohl.

Na mistrovství republiky budou také hasiči z Chrudimska

Chrudimsko – Hasičský záchranný sbor (HZS) hl. m. Prahy a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska pořádají v Praze ve dnech 25. – 27. srpna Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu.