1. A třída

Nasavrky – Pomezí 1:3 (0:1)

První střela na branku se urodila až v 17. minutě z kopačky domácího Čechlovského. Ve 26. minutě fauluje domácí brankář útočníka hostí a z penalty se trefil kapitán Mička. V 55. minutě po zahraném rohovém kopu ze skrumáže v malém vápně zvyšuje na 2:0 dorážkou Leinweber.

V 78. minutě na 3:0 zvyšuje po sólovém úniku střelou mezi nohy domácího brankáře střídající Pořízka. V 86. minutě na 1:3 snižuje z první podařené akce střelou po zemi Dostál. Hosté byli po celý zápas lepší a zaslouženě si odvezli tři body. (nov)

TJ Mezilesí Načešice – TJ Sokol Kunčina 3:1 (1:1)

Hned od první minuty bylo vidět, že elán z postupu hostům nevyprchal. Byli o poznání rychlejší aktivnější, prvních dvacet minut jich měli domácí plnou hlavu. Vysvobození domácích z pasivity přišlo až v podobě první branky, kdy šikovně Hladina prostrčil na Tamchynu a ten otevřel skóre zápasu 1:0. Za pět minut posadil hosty zpátky do sedla Šafránek, kdy o čisté konto připravil novou akvizi v domácí brance Bejra vlastní brankou 1:1.

Domácí obrana byla pod tlakem i na počátku druhé půle. Náznak brankové příležitosti Načešic byla hlavička Levinského, ale ta mezi tyče nemířila. V 65. minutě přišel na hřiště Svoboda a domácí hra se přeci jen zpřesnila a odměnou byla 70. minuta, kdy Šafránek po zaváhání brankaře Hutira poslal domácí do vedení 2:1. Od té doby už vsadili hosté na hru vabank – vše dopředu. Toho využívali domácí hráči k přečíslení vysunuté obrany a definitivu mohl přinést Mládek v 87. minutě, ale sám na brankaře nevyzrál.

V poslední minutě dvojice F. Jirásek a D. Jirásek dostala míč až do prázdné branky na 3:1. Aréna U lesa bodovala. (gaza)

1. B třída

Sokol Prosetín – SK Tuněchody 0:2 (0:2)

Již ve druhé minutě otevřel hostující Jiří Adámek skóre po tečované střele. Domácí mohli odpovědět Hamanem, když jeho střelu vytěsnil brankář na roh. v 17.minutě neproměnil domácí Martin Remeš největší šanci, když po samostatném úníku neprostřelil golmana hostí.

Naopak hostům se povedlo změnit skóre v 19. minutě, kdy precizně provedeným kopem Pokorný zvyšoval na 2:0. Druhý poločas se odehrával za mírné převahy domácího mužstva, ale kromě několika závarů se skore již neměnilo. (hav)

OKRESNÍ SOUTĚŽ III. TŘÍDA

Tatran Ctětín – Sokol Krouna 2:3 (2:1)

Hřiště: Ctětínek, 50 diváků. Rozhodčí: Vašek Josef. ŽK: 4:2. Branky: 5. Čechlovský Radek, 35. Malina Tomáš – 14. Vávra Petr, 63. Pražan Ondřej, 88. Svatoň Pavel .

Sokol Žlebské Chvalovice – FC Zaječice 1:1 (0:1)

Hřiště: Žlebské Chvalovice, 50 diváků. Rozhodčí: Ďuriš Milan. ŽK 5:4. Branky: 76. Němec Zbyněk – 4. Simon Petr.

První kolo s loňským účastníkem OP bylo poměrně vyhecované a tvrdé. Dělba bodů je ale zasloužená
a to i proto, že domácí Veselý neproměnil v 89.min samostatný únik na hostujícího brankaře. Hosté zase v 91. minutě neproměnili nepřímý kop z patnáctimetrové vzdálenosti.

Sokol Bořice – SK Chrast 2:1 (1:0)

Hřiště: Bořice, 20 diváků. Rozhodčí: Pecina Zdeněk. ŽK: 2:1. Branky: 36. Průcha Tomáš, 73. Havlíček Radek – 53. Mihulka Lukáš.

SK Tuněchody „B“ – SK Dřenice 4:0 (3:0)

Hřiště: Tuněchody, 50 diváků. Rozhodčí: Šmaha Martin. ŽK: bez karet. Branky: 11. Vrzal Zdeněk, 38. Doucha Roman, 40. Douděra David, 78. Kudyn Petr.

Nebýt nepřesné koncovky, mohlo býti vítězství domácí rezervy i výraznější. Hosté zahrozili jen sporadicky a bez efektu.

TJ Horní Bradlo – TJ Bítovany 4:2 (0:0)

Hřiště: Horní Bradlo. Rozhodčí: Šeps Martin. ŽK: bez karet.

Branky: 54. Nepovím Martin, 55. Dostál Tomáš, 74. Dostál Tomáš, 82. Pecina Tadeaš – 19. Dvořák Michal, 77. Novotný Tomáš.

TJ Orel – Tatran Hrochův Týnec 2:6 (1:4)

Hřiště: Orel, 50 diváků. Rozhodčí: Kopecký Martin. ŽK: 1:1. Branky: 45. Machač Martin, 71. Vojtěch Patrik (pen.) – 30. Friček Martin, 37. Spilka František, 40. Šedivý Jakub, 43. Friček Martin, 53. Kadeřábek Jaroslav, 75. Spilka František.

SK Vítanov – SK Prachovice 1:2 (0:1)

Hřiště: Vítanov, 60 diváků. Rozhodčí: Kykal Martin. ŽK: 1:0. Branky: 86. Ondráček Roman – 13. Luňáček Karel, 64. Syrovec Milan.

OKRESNÍ SOUTĚŽ IV. TŘÍDA

SK Ronov n. D. „B“ – FC Nasavrky „B“ 7:1 (3:0)

Hřiště: Ronov, 80 diváků. Rozhodčí: Kopecký Martin. ŽK: 0:1.  Branky: 8. Spěvák Jiří, 20. Žítek Jan, 30. Samek Sergej, 61. Klug Václav, 71. Klug Václav, 75. Zumr David, 80. Budínský Petr – 52. Křapka Tomáš.

Sokol Vraclav – TJ Mezilesí Načešice „B“ 2:4 (1:3)

Hřiště: Vraclav, 24 diváků. Rozhodčí: Kadeřávek Josef. ŽK: 1:0. Branky: 14. Klofanda Tomáš, 57. Fikejz Tomáš – 23. Levinský Ladislav (pen.), 37. Levinský Ladislav, 43. Levinský Ladislav, 61. Vacek Josef.

Tatran Míčov – Tatran Miřetice 1:0 (0:0)

Hřiště: Míčov, 30 diváků. Rozhodčí: Kostka Martin. ŽK: 1:1. Branky: 80. Tomčík Jan. Vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro domácí.

Junior Skuteč „B“ – TJ Luže „B“ 1:4 (1:4)

Hřiště: Skuteč, 50 diváků. Rozhodčí: Vařejčko Ondřej. ŽK: bez karet. Branky: 29. Částek Jan – 9. Novák Ladislav, 23. Novák Ladislav, 37. Novák Ladislav, 44. Klenor Daniel.

Nekompletní celek domácích neměl proti favoritovi šanci na úspěch.

FC Bojanov – Sokol Jenišovice 1:0 (0:0)

Hřiště: Bojanov, 50 diváků. Rozhodčí: Šebek Miroslav. ŽK: 1:1. Branky: 68. Velehradský Petr.

Sokol Krouna „B“ – TJ Městec 3:1 (1:1)

Hřiště: Krouna, 50 diváků. Rozhodčí: Prokop Lukáš. ŽK: 1:2. Branky: 38. Stodola Jan, 83. Kulhavý Michal, 89. Pospíšil Jan – 29. Půlpán Bohuslav.