První mistrovská radost děvčat

Hlinsko - Tým žen, který letos hraje svoji první mistrovskou sezonu, a to v divizi C, se v neděli prvně představil vlastním fanouškům v soutěžním zápase. A premiéra to byla náramná, vítězná a navíc okořeněná pěti góly.

17.9.2014

Ženská divize C: Hlinsko - Zámrsk 5:1.Foto: Radek Pavlík

Ženy divize C: Hlinsko - Zámrsk 5:1

Branky domácích: Závišková, Pešavová, A. Jehličková, Záplatová, Menclová.

Domácí hráčky měly po celé utkání převahu, přestože podmínky pro fotbal byly velmi nepříznivé (skoro celý zápas pršelo) a podle toho vypadal i trávník. Hlinsko se dostalo do vedení ve 21. minutě z trestného kopu a o deset minut později vedlo již 2:0. Zámrsku se ale ještě do přestávky podařilo po chybě obrany vsítit kontaktní gól, a tak bylo vše otevřené. Jenže po změně stran už na hřišti kralovaly pouze Hlinecké, které svůj dobrý výkon okořenily dalšími třemi brankami. Vítězství však mohlo být daleko vyšší, řada dalších příležitostí ale zůstala nevyužita. Střetnutí se hrálo před minimálně 100 diváky jako předzápas A týmu mužů, takže konec už sledoval možná dvojnásobný počet. Jediným stínem jinak vydařeného mače je zranění Homoláčové, která musela být s podezřením na otřes mozku odvezena do nemocnice.

Sestava FC Hlinsko: Paulusová A. Jehličková, M. Jehličková, Jůnová, Adámková Závišková, Menclová, Kubíčková, Záplatová Homoláčová, Talácková (Kadlecová, Pešavová, Pospíšilová, Ježková, Boušková).

Zdeněk Volf, trenér FC Hlinsko: „Chtěl bych holkám za předvedený výkon poděkovat. Před velmi slušnou návštěvou ukázaly, že se fotbal dobře učí."

V sobotu zajíždí hlinecké hráčky k zápasu 3. kola divize C do Třebeše. (rp)

17.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda v Heřmanově Městci

Šofér chtěl přeparkovat a skončil zaklíněný v plotu

NICOLASE SLONKA (3,47 kg a 51 cm) si k 3leté Patricii pořídili 15.8. v 8:15 Dagmar a David z Vlčnova.
16

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 19. srpna

Lidé zachránili život tonoucí potápěčce

Hlinecko - Nebýt pohotovosti přítomných lidí, v lomu na Hlinecku by vyhasl lidský život. V sobotu krátce před dvanáctou se zde topila potápěčka středních let.

Jiří Kajínek nazul kopačky a hrál fotbal za rodné Prachovice

Třemošnice – Páteční přátelské utkání prachovických fotbalistů s třemošnickým týmem recesistů vzbudilo rozruch. Proč? V prachovickém dresu nastoupil na stadion asi nejznámější rodák této obce – Jiří Kajínek.

I podruhé Chrudim doma bodovala naplno

Chrudim - Chrudim dostala díky losu výhodu domácího prostředí podruhé. A využila ji parádně. Nebezpečné Zápy nepustila do souvislého tlaku a vytvářela si dost šancí ke skórování. Brankář  Záp Straka byl výborný a týmu hodně pomohl.

Na mistrovství republiky budou také hasiči z Chrudimska

Chrudimsko – Hasičský záchranný sbor (HZS) hl. m. Prahy a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska pořádají v Praze ve dnech 25. – 27. srpna Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu.