Krajský přebor: Rezerva MFK se postarala o smysluplný finiš soutěže

Chrudim - V předposledním kole fotbalového krajského přeboru oba vedoucí týmy soutěže zvítězily a zůstává mezi nimi na špici tříbodový rozdíl. Příští neděli se tak bude u chrudimského Vodojemu rozhodovat, kdo si vybojuje celkový primát. Domácí, kteří na podzim vyhráli ve Vysokém Mýtě, potřebují zvítězit i tentokrát, v jiném případě se bude radovat soupeř.

10.6.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Dobříkov - MFK Chrudim B 0:1 (0:1). Hosté přijeli s cílem odvézt si všechny body a od začátku utkání byli pohyblivějším a důraznějším týmem. Aktivní byli zejména Mastík s Havránkem, ale obrana domácích pracovala spolehlivě. Dobříkovští zahrozili v 16. minutě z přímého kopu, střela Ševčíka však mířila nad Mrázkovu branku. Ve 34. minutě ještě hostující Langr krásnými nůžkami netrefil branku. O chvíli později se již skóre měnilo. Domácí rozehrávali přímý kop, ale nezakončili. Hosté se dostali do rychlého protiútoku, Malinský přihrál rozběhnutému Mastíkovi, který odcentroval přesně na hlavu osamoceného Havránka, jenž nedal Novotnému šanci 0:1. Chrudimští byli od této chvíle ještě aktivnější než předtím a dělali obraně Dobříkova velké problémy. Trochu více emocí přinesla 43. minuta, kdy byli po vzájemné potyčce vyloučeni Rychtařík s hostujícím Malým.

Do druhé půle nastoupili domácí se snahou o vyrovnání, ale do velkých šancí se moc nedostávali a hosté neustále hrozili z nebezpečných brejků. V 68. minutě mohl po akci Malinského s Mastíkem zvýšit Langr, ale jeho střela mířila nad branku. V rozmezí mezi 70. a 80. minutou měli dobříkovští fotbalisté několik velmi slibných šancí, ale soupeře podržel výborný brankář Mrázek. A protože se skóre nezměnilo ani po výborném zákroku Novotného proti střele hostujícího Malinského, skončilo utkání vítězstvím hostí.

Fakta - branka: 38. Havránek. Rozhodčí: Lukes (Lanš-kroun). ŽK: 3:7. ČK: 1:1 (43. L. Rychtařík 43. Malý). Diváci: 150. Poločas: 0:1. Dobříkov: Novotný Barták, Malý, P. Horníček, Dostál Marek (80. Karela), Klapal, Houžvička, L. Rychtařík Ševčík, J. Horníček. Chrudim B: Mrázek Malý, Krystl, Valda, Řezníček Malinský (80. Lacman), Andrle (91. Meduna), Langr (70. Kopp), Mastík, Luptovský Havránek (75. Beneš).

Vysoké Mýto - FC Hlinsko 3:0 (3:0). Zápas týmů ze špice tabulky začali domácí skvěle. Hned v první minutě centroval ze strany Konečný a Valášek hlavou skóroval 1:0. Tento moment Hlinsko zcela opařil a Mýtští hru ovládli. V 5. minutě přišel další gólový moment. Krýda poslal dlouhý pas za obranu, stoper hostí zahrál „malou domů" a k údivu a potěše všech fanoušků prošel balón gólmanovi pod nohou až do branky 2:0. Poté se hra zklidnila. Vysokomýtští s vědomím svého vedení hru kontrolovali, a tak i Hlinsko se osmělilo a podniklo pár akcí většinou ze strany, ale s jejich centry si obrana poradila nebo byl na místě „nastávající ženáč" Vojta Černík. Pět minut před koncem poločasu „rychlonožka" Žák opět ukázal své přednosti. Prošel obranou hostí jako nůž máslem a střelou k tyči o utkání prakticky rozhodl 3:0.

Druhý poločas se dohrával víceméně z povinnosti, tempo hry rapidně opadlo a šance prakticky nebyly. Za zmínku stojí pouze sólo Bendy, který ale brankáře nepřelstil. Zápas tak zaslouženě vyhrál domácí favorit a příští týden ho čeká zajímavé vyvrcholení v Chrudimi.

Fakta - branky: 1. Valášek, 5. vlastní, 40. Žák. Rozhodčí: Fojtík (Pardubice). ŽK: 1:2. Diváci: 160. Poločas: 3:0. Vysoké Mýto: Černík Dvořák, Kráčmer, Kopřiva, Žák Valášek (65. Pecháček), Krýda, Podmajerský, Konečný (75. Šmeral) Sedlák (85. Fišer), Sklenář (62. Benda). Hlinsko: Kopecký J. Novák, Nevole, Škvrňák (79. Jůn), P. Novák M. Bouška, T. Bouška, Kovařík, Holec Odstrčil, Vácha.

Přelouč - Litomyšl 0:0

Fakta rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 0:1. Diváci: 110. Přelouč: Poříz Kačírek, Táborský, Ulrych, Dušek (46. Hladík) Mareček (46. Novák), Paukovič, Machačný, Rokyta Semelka, Cichra (46. Vančura). Litomyšl: Lampárek J. Hašek, Štoudek, M. Hašek, Macháček Zeman (62. Vaníček), Sršeň, Urban, Košín Kristek, Abid.

Choceň - Žamberk 3:1

Fakta branky: 16. a 45. Fikejz, 19. Hrubý 52. Čada. Rozhodčí: Lukášek (Kameničky). ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Choceň: Gerčák (46. Trkal) Baborák, Eisner (75. Kaplan), Chleboun, Hrubý Kopecký (83. Gyömber), Šabata, Smejkal, Smola Fikejz, Souček (83. Beznoska). Žamberk: Pěnička P. Huška, Kos, Bartoň, Krejčí (46. Kašpar) Franke, Molnár, V. Huška (55. Breda), Pavelka (50. Trejtnar) Čada, Dvořák.

Č. Třebová - Cerekvice 1:0

Fakta branky: 69. Abt. Rozhodčí: Průcha (Nový Bydžov). ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Česká Třebová: J. Bárta Kubásek, Švec, Štěpán, Šafář P. Urbanec (85. Morkes), Nágl, Zahálka, Abt (90. L. Bárta) Borek, Pešek (89. Pachl). Cerekvice nad Loučnou: Till Adamský (60. Drahoš), Coufal, David, Šeda Lorenc (71. Lím), Jandera, Motl, Šebrle Lebeda (85. Jetmar), Novotný (65. Schauer).

Moravany - Pardubice C 2:1

Fakta branky: 5. Bakeš, 48. Lukas 35. Rydval. Rozhodčí: Jelínek (Lanškroun). ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (78. Záleský). Diváci: 180. Poločas: 1:1. Moravany: B. Branda Kubík, Záleský, Bakeš, Hurta Formánek, Imramovský, Lukas, Zahrádka (90. Petráň) Erber (88. J. Branda), Kříž (86. Štech). Pardubice C: Truhlář Jan Růžička (62. Vágner), Křivka, Čáp, Hanč Fidler, Sůra, Prokopec, Knotek Rydval, Hovorka (86. Novotný).

Lanškroun - Živanice 0:2

Fakta branky: 49. a 74. Kořínek. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 3:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Lanškroun: Jaroš Marek, Vaško, Popelář, Stasiowski Savych, Novák (46. Karlík), Skalický, Černušák Komínek, Šilar. Živanice: Hlouš D. Černík, Michal, Ferčák, Trupl, Jeřábek, J. Černík, Klouda, Vrážel Pecivál, Kořínek.

Mor. Třebová Polička 0:1

Fakta branka: 4. Nekvinda. Rozhodčí: Vaško (Hlinsko). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Moravská Třebová: Vykydal Sedláček, O. Jelínek, Marek, R. Jelínek Strouhal, Vančura, Skřebský (72. Kalus), Švanda Kučerňák, David (46. Polák). Polička: Slaný Pavliš, Ehrenberger, Špatka, Škoda Poul (80. Jan Mužík), Jiří Mužík, T. Švec, Nekvinda (70. Bureš) Stejskal, Leinweber (55. Bednář).

Vejvanovičtí oslavili jubileum obce

Vejvanovice - Mažoretky, slavnostní projevy, svěcení praporu, bohatý kulturní program. To vše obsahovala sobotní oslava 850. výročí první písemné zmínky o obci Vejvanovice.

Žárlivec rozšlapal dívce mobil

Skuteč – Večerní spor partnerské dvojice museli v jednom ze skutečských domů šetřit policisté. Dvaadvacetiletou dívku podezíral z nevěry její o pět let starší přítel.

Kajínek už se krátce objevil i v rodných Prachovicích

Chrudim - V sobotu okolo čtvrté odpoledne se nejznámější český vězeň Jiří Kajínek na čtvrt hodiny objevil u své dlouholeté kamarádky v rodných Prachovicích. Během setkání mu Marta Látalová poděkovala, že se u ní zastavil a krátce spolu pohovořili.

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 27. května

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Každý týden náš fotograf navštěvuje porodnici a fotí nově narozená miminka.