VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škrha: Prioritou je spokojenost klubů a fanoušků

Chrudim - /ROZHOVOR/ Od nové sezony povede fotbal v regionu Martin Škrha.

20.7.2010
SDÍLEJ:

Z přípravné schůzky kvůli mezinárodnímu turnaji fotbalových přípravek. Na snímku zleva místopředseda SK Chrudim Martin Škrha, manažer pořádajícího oddílu František Lankaš, místostarosta Petr Řezníček a trenér AFK Chrudim Ludvík Zajíc.Foto: Karel Dvořák

V rámci nového letního seriálu nahlížíme „pod pokličku“ těch sportů, které jsou pod „křídly“ Sportovní Unie Chrudimska. Vybíráme ty „malé“, o kterých se málo píše, ale vzhledem k události, kterou přinesla volební Valná hromada OFS, dáváme prostor i fotbalovému svazu.

Z příspěvku vydaném v sobotu 10. července, týkajícího se volební Valné hromady Okresního fotbalového svazu Chrudim, se veřejnost dozvěděla o změně na postu jeho šéfa. V přímém souboji rozhodl jediný hlas o tom, že po osmi letech (dvě funkční období) se s funkcí předsedy rozloučil Vojtěch Čižinský, kterého nahradil MARTIN ŠKRHA (na snímku). Jemu tedy patří následující otázky.

Předsedo, čekal jste, že jako protikandidát na místo předsedy OFS získáte na svoji stranu většinu, byť jen o jediný hlas?
Do voleb jsem šel s tím, že bych mohl získat nějaké hlasy a chtěl jsem i v případě neúspěchu pracovat ve výkonném výboru. Jinak by nemělo význam kandidovat. Pan Čižinský byl silný protikandidát, ale i já jsem cítil podporu oddílů, které toužily po určité změně, což se ve výsledku ukázalo rozhodující. Výsledek byl pro mě překvapením a zároveň velkou výzvou a závazkem.

S jakým předsevzetím k této čestné funkci přistupujete a jak chcete spojit veškeré funkce, které už zastáváte v mateřském SK Chrudim?

OFS stejně jako SK Chrudim není o jedné osobě. Musíme pracovat jako celek, všechny komise musí fungovat nezávisle bez vnějších tlaků. Máme určité vize, které chceme dostat do praxe. Zatím se rozkoukáváme, ale jsem přesvědčen, že to zvládneme. Na SK Chrudim zastávám funkci sekretáře a vedoucího družstva dospělých. S podporou VV SK Chrudim bych asi kandidovat nemohl, ale vše je v organizaci. Rozdělení zodpovědnosti a práce. Proto nemám obavy, že bychom i toto nezvládli.

Pro určitou skupinu fotbalových příznivců je tato změna ve funkci předsedy OFS značným překvapením, když k práci vašeho předchůdce nebyly slyšet negativní připomínky. Naopak, jak se ukázalo při tajném hlasování, více delegátů – zástupců klubů, vyjádřilo potřebu ve změně. Máte nasazenou vysokou laťku po svém předchůdci….
Delegáti oddílů na valné hromadě rozhodli tak, jak rozhodli a já jejich rozhodnutí plně respektuji. Říkáte, že negativní připomínky nebyly slyšet. Kdo chtěl tak naslouchal, kdo neposlouchal, tak neslyšel. Proto se asi také hlasovalo pro změnu.

Co jste si řekli zásadního na úvodní schůzce nového Výkonného výboru OFS, který doznal rovněž částečnou obměnu? Lze očekávat nějaké výrazné změny, které chcete učinit proti minulému vedení svazu?
Na úvodní schůzce ihned po skončení valné hromady a losovacího aktivu byli zvolení členové pověření sestavením komisí. Sekretář svazu pan Chvojka připravil pro tisk Rozpis soutěží. Čeká nás schůzka s KR OFS Pardubice, kde chceme pokračovat ve výměně delegací. 6. 8. 2010 máme naplánovaný seminář rozhodčích. Máme ještě další představy jak zvýšit úroveň chrudimské kopané. Výhledově bychom chtěli udělat i seminář pro oddíly zaměřený na první pomoc. Vše musí ale schválit VV, takže zatím je to jen ve fázi návrhů. Každý předseda komise má vlastní vizi, kterou bude chtít naplnit a dostane k tomu prostor. Čeká nás dost práce, ale věřím, že se nám vše podaří vyřešit ke spokojenosti oddílů a fanoušků fotbalu.-

Nakonec otázka – kam na dovolenou, předsedo?
Dovolenou již mám za sebou. Byl jsem v Itálii s partou z „eskáčka“ a ve Francii na poznávacím zájezdě. Teď jsem opět plný sil připraven vrhnout se do práce a fotbalu.

JAROMÍR DOLEŽAL

20.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Trpělivost s nepořádníky došla, kontejnery hlídá kamera

Ilustrační snímek

Agora pořádá besedu o rybaření

Vzpomínka i mše za vypálené Ležáky

Ležáky - Výročí vyvraždění osady Ležáky, která byla vypálena odvetou za pomoc paraskupině Silver A si v neděli připomněli domácí i světoví představitelé. Mrtvé i přeživští vzpomenula mše i pietní obřad.

Policisté lapili čtyři opilé jezdce během jediného dne

Chrudimsko – Během jediného dne policisté načapali tři opilé šoféry a jednoho cyklistu.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 24. června

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Každý týden náš fotograf navštěvuje porodnici a fotí nově narozená miminka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies