I. A třída: Skvělý obrat Načešic přinesl první body, Luže dobyla Celtic

Chrudim - Sobotní zápasy 1.A třídy skončily celkem překvapivými výhrami hostů, i když ta načešická se zrodila až po penaltách. Luže přikovala Celtik na dno tabulky.

31.8.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

St. Hradiště - Načešice 4:4, na penalty 1:3

Branky: 40. a 47. Oulický (1x pen), 31. Shejbal, 55. Šlégr 32. M. Svoboda, 37. F. Jirásek, 87. Mládek, 90. Levinský.

Hosté začali výborně, byli aktivní, skvěle napadali a vytvářeli si brankové příležitosti Levinskému a Svobodovi je ale brankář Bílek zlikvidoval. Hradiště se dostávalo do hry pomalu, přesto mohlo jít ve 20. minutě do vedení, tutovku Lipavského zneškodnil Lédl. Po půlhodině hry se už skóre měnilo, po pravé straně unikl Kučera a jeho centr zužitkoval Shejbal. Ihned z protiútoku ale bylo vyrovnáno, když se Michal Svoboda obtočil kolem obránce a zamířil přesně k tyči. Za další čtyři minuty již Mezilesí vedlo, drze středem obrany prošel Filip Jirásek (1:2). Netrvalo však dlouho a stav byl znovu srovnán, penaltu proměnil Oulický. Jak první půle končila, tak druhá začala. Krátce po rozehrání zahrávalo Staré Hradiště trestný kop z 22 metrů, který nasměřoval přesně k tyči Oulický. A v 55. minutě to již bylo 4:2, z dorážky se prosadil Šlégr. Jenže hosté nesložili zbraně a nejprve v 87. minutě vsítil Mládek hlavou kontaktní gól, aby o chvíli později Levinský po pěkném průniku vyrovnal. Následoval penaltový rozstřel, v němž hned trojice fotbalistů Starého Hradiště selhala, a tak si první cenné dva body odvezlo domů Mezilesí.

Sestava Mezilesí Načešice: Lédl Bříza (72. R. Novák), M. Chmelík, A. Jirásek, R. Jošt Marek, M. Svoboda, Mládek, F. Jirásek (82. Tomčík) D. Levinský, D. Svoboda

MFK Chrudim C - Luže 1:2

Branky: 22. Šprongl 20. Kopecký, 53. Roubínek.

Vedení se ujali hosté ve 20. minutě, kdy se excelentně prosadil Kopecký, který si zpracoval míč do protisměru obránce, obešel druhého a chytrou umístěnou střelou k tyči nedal brankáři Jandovi šanci. Celtik se dočkal vyrovnání za pouhé dvě minuty, ve skrumáži po standardce se nejlépe orientoval Šprongl. Pak se domácí vytvořili několik možností ke skórování, ale Havránek úspěšný nebyl a s ostatními šancemi si zadáci Luže poradili. Po změně stran měli navrch domácí mladíci, neboť hostům začali ubývat síly. Jenže hráči MFK často zbytečně zbrkle volili řešení, nebo jim nevycházel první dotek s míčem. Luže tak udeřila v 53. minutě, když Roubínek vymetl „životní" střelou z rohu vápna šibenici Jandovi svatyně. Domácí se pak snažili opět vyrovnat, ale selhali v koncovce.

Sestavy MFK Chrudim C: Janda Dušek (21. Zelinka), Šprongl (63. Bareš), Pejcha (57. Meduna), Jindrák Andrle Pilař (66. Pekař), Kulhavý, Holub, Švec Havránek (71. Zjevík). TJ Luže: Schmeiser Roubínek, Stoklasa, Kopecký, Terer Harenčák (46. Mužíček), Mašek, O. Merkl, Naď (87. Karal), Horáček L. Merkl.

Heřmanův Městec - Vysoké Mýto B 2:2, na penalty 2:4

Branky: 42. Salfický, 44. Hlaváč 15. a 16. Krátký.

Před krásnou návštěvou 485 diváků začali domácí neplodným náporem a v 15. minutě pykali za nedůslednost v obraně, když skóre otevřel vysokomýtský Krátký. Tentýž hráč prakticky hned po rozehrávce přidal i druhý gól hostů, na který mu doslova nahrál M. Jablečník. Stav 0:2 byl pro domácí studenou sprchou a chvíli trvalo, než se z tohoto šoku probrali. Naštěstí se jim ale podařilo ještě do poločasu vyrovnat. Nejprve se ve 42. minutě prosadil pohotovou střelou D. Salfický a hned za dvě minuty srovnal na 2:2 Hlaváč.

Po změně stran byla na trávníku k vidění úporná bitva o každou píď hřiště, ale pouze s minimem šancí, takže střetnutí dospělo k penaltovému rozstřelu, v němž byli úspěšnější střelci soupeře. Za domácí proměnili Tiler a Čáp, selhali Mach a Dědič.

Sestava Jiskry Heřmanův Městec: Zrůst st. Zrůst ml. (71. Krátký), Čáp, Třešňák (78. Dědič), M. Jablečník Hlaváč, Mach, D. Jablečník, Straka (78. Tlapák) Salfický, Ilko (46. Tiler). (rp)

Další výsledky

Libišany – Pomezí 8:1 (4:1). Branky: Brož 3, Vích, Kaufman, Svatoň, Horyna, vlastní – Mička. Litomyšl – Zámrsk 3:1 (2:1). Branky: Kundera 3 (1 z pen.) – Csernyanszký. H. Městec – V. Mýto B 2:2 (2:2), pen. 2:4. Branky: D. Salfický, Hlaváč – Krátký 2. D. Újezd – Ústí B 4:4 (2:2), pen. 5:4. Branky: Vomáčka, Kabrhel, Kroulík, Štarman – Fater 2, Ráb, Kopecký. H. Jelení – Pardubičky 0:2 (0:2). Branky: Kříž, Krejčí.

Šofér chtěl přeparkovat a skončil zaklíněný v plotu

NICOLASE SLONKA (3,47 kg a 51 cm) si k 3leté Patricii pořídili 15.8. v 8:15 Dagmar a David z Vlčnova.
16

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 19. srpna

Lidé zachránili život tonoucí potápěčce

Hlinecko - Nebýt pohotovosti přítomných lidí, v lomu na Hlinecku by vyhasl lidský život. V sobotu krátce před dvanáctou se zde topila potápěčka středních let.

Jiří Kajínek nazul kopačky a hrál fotbal za rodné Prachovice

Třemošnice – Páteční přátelské utkání prachovických fotbalistů s třemošnickým týmem recesistů vzbudilo rozruch. Proč? V prachovickém dresu nastoupil na stadion asi nejznámější rodák této obce – Jiří Kajínek.

I podruhé Chrudim doma bodovala naplno

Chrudim - Chrudim dostala díky losu výhodu domácího prostředí podruhé. A využila ji parádně. Nebezpečné Zápy nepustila do souvislého tlaku a vytvářela si dost šancí ke skórování. Brankář  Záp Straka byl výborný a týmu hodně pomohl.

Na mistrovství republiky budou také hasiči z Chrudimska

Chrudimsko – Hasičský záchranný sbor (HZS) hl. m. Prahy a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska pořádají v Praze ve dnech 25. – 27. srpna Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu.