Chrudim – Jablonec 5:3

Branky Chrudimi: Vašulín 2, Linhart, Kopecký, Zikmunda.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, ale domácí se hned z první svojí akce ve třetí minutě ujali vedení, když se Klika uvolnil přes obránce a jeho prudkou přihrávku zužitkoval Vašulín. Ve 13. minutě se hosté se dostali v přečíslení do vápna a po faulu domácích se pískala penalta, ze které Jablonec vyrovnal – 1:1. Po čtvrthodině hry byl ve vyložené šanci Švec, ale jeho volej ze tří metrů trefil jen brankáře hostů. V 18. minutě kopali domácí přímý kop téměř ze 40 metrové vzdálenosti.

Linhart poslal míč do vápna a ten k překvapení všech skončil za zády brankáře – 2:1. Ve 28. minutě se ke střele dostal Vašulín, hostující obrana však vytěsnila projektil těsně nad branku a z následného rohu zakončoval opět Vašulín těsně mimo. Poté hlavičkoval osamocený Škeřík, hostující brankář ale opět vytáhl vynikající zákrok a vyrazil míč na roh. Povedený poločas domácích zakončil únikem Vašulín, ale protože mu míč na poslední chvíli utekl z nohy, odcházelo se do kabin za těsného vedení domácích.

Do druhého poločasu opět vstoupili lépe Chrudimští, když v 50. minutě golovou střelu Kliky vyrazil brankář špičkou kopačky na roh. O dvě minuty později přišel pro domácí šok. Z druhé své povedené akce hosté vyrovnali. Na střílený centr nedosáhl ani brankář, ani obránce a hostující útočník měl jednoduchou práci – 2:2. Domácím týmem tato branka neotřásla, spíše naopak a v 63. minutě se po Škeříkově přihrávce dostal k míči Vašulín a nekompromisně zakončil – 3:2.

O chvíli později v pokutovém území hostů došlo k faulu a Kopecký z penalty zvýšil již na 4:2. Poté završil super desetiminutovku Zikmunda, když po centru Švece upravil již na 5:2. Hosté ve snaze ještě se zápasem něco udělat zvýšili obrátky a odměnou jim byla branka po rohovém kopu na 5:3 v 80. minutě.

Závěr utkání se hrál nahoru dolu. Hosté se tlačili před branku ve větším počtu hráčů a domácí podnikali rychlé protiútoky, z nichž zejména Vašulín mohl v zvýšit, ale ve vyložené šanci netrefil dobře míč a ten skončil mimo branku. I tak se mohli domácí po utkání radovat z dalších překvapivých, ale jednoznačně zasloužených tří bodů.

Za trenérský štáb okomentoval utkání Milan Svoboda: „Dnes kluci posunuli zejména v útočné fázi svůj výkon oproti minulému týdnu o další level výš, protože vstřelit favoritovi soutěže pět branek, zaslouží pochvalu. Trošku můžeme mít výhrady k obranné hře a třem inkasovaným brankám, ale na druhou stranu hosté byli v tomto směru stoprocentní, jelikož mimo branek tam snad byla již jen jedna střela z dálky a i to trochu svědčí o zlepšené hře obrany oproti podzimní části soutěže. Vypadá to, že klukům začátkem soutěžních utkání trochu docvaklo v hlavě a zatím na hřišti plní bezezbytku to, co jsme se s kolegy snažili během zimní přípravy jim poradit a vštěpit oproti podzimní části soutěže, každopádně je to teprve začátek a až další zápasy ukážou, jestli jsme byli z dlouhodobého hlediska úspěšní."

Sestava Chrudimi: Vymazal – Linhart, Zikmunda, Matyáš, Škeřík – Kopecký, Hájek – Klika (60. Pekař), J. Švec (80. L. Švec), Hiller (85. Jányš) – Vašulín.

Další utkání odehrají chrudimští starší dorostenci už zítra na umělé trávě Všesportovního stadionu v Hradci Králové proti tamní Olympii od 15 hodin.