VYBERTE SI REGION

KLM: Tragédie chrudimského hokeje? Návštěvnost

Chrudim - Neděle, 29. prosince 2013. Na programu hokejové krajské ligy mužů je poslední letošní kolo, v pořadí dvacáté první. Avšak ne úplné, když šlágr tohoto dějství Chotěboř Moravská Třebová byl pro nemoc hostí odložen.

31.12.2013 3

Jiří Fibiger, trenér HC Chrudim.Foto: archiv

Chrudimští hokejisté si předehrávkou se Světlou (6:3) prodloužili vánoční přestávku, na Skuteč vyšel volný termín a z trojlístku zástupců našeho regionu zbývá zmínka o Hlinsku, které podstoupilo náročnou bitvu na ledě Poličky (viz. článek v podtisku). Již v sobotu Choceň rozdrtila poslední Ledeč 13:0. Do úplnosti: ZH Pardubice Lanškroun 6:4, Litomyšl Česká Třebová 3:2. Další z posledních pěti kol první části se bude hrát až o prvním lednovém víkendu. Pak už se lze těšit na zajímavé boje v rámci play off.

Předsilvestrovské rozjímání

Hokejisté HC Chrudim trénovali po vánoční přestávce denně (ČT 26. 12., SO 28. 12, NE 29. 12., PO 30. 12.), další dvě tréninkové jednotky je čekají v prvním týdnu nového roku. Poslední zápas o body sehráli Chrudimští 21. 12. v Pardubicích, kde zvítězili 6:1 a až 5. 1. nastoupí v dalším utkání na ledě České Třebové. Jejich trenérovi JIŘÍMU FIBIGEROVI jsme položili několik otázek.

Jak se projeví tak dlouhá přestávka?

Doufejme, že všichni kluci budou po vánocích k mání, to znamená že budou zdraví. Do dalších zápasů bychom chtěli nastoupit ve stejné sestavě, s jakou jsme končili boje ve starém roce konkrétně v Pardubicích, a to na čtyři pětky.

V tabulce jste zatím třetí a vaším přáním je jít do play off minimálně ze čtvrté pozice, která zaručí v případě tří zápasů dva odehrát doma…

Nám zbývají do konce základní části čtyři zápasy a je jasné, že Moravská Třebová a Chotěboř, které nám dýchají na záda, nemíní prodat kůži lacino. Myslím, že se rozhodne v posledním zápase doma, zda skončíme na čtvrtém nebo pátém místě, a to bude v utkání s Chotěboří.

Jak se mužstvo cítí na boje v play off?

Já se cítím dobře (smích). Ale fakt, klobouk dolů před klukama, co v letošní sezoně předvádí, protože když jsme se dávali tak nějak do kupy, musím říci, že jsme třeba ani nečekali takové výsledky (porazili jsme doma Choceň i Světlou), od čehož je dobré odrazit se dál.

Tragédie je co se týče návštěvnosti hokejových zápasů. Co s tím?

Kdybych věděl, jak tuto negativní stránku zlepšit, tak bych to řekl. My jsme třeba v loňské sezoně pořádali různé akce ke zlepšení návštěvnosti. Hrálo se dokonce o auto od firmy Hybeš, a i přesto jsme sem diváky nedostali v takovém počtu, za který bychom byli rádi. Doufejme, že na play off by se návštěvnost mohla zlepšit. Vždyť my jsme jeden z mála týmů v této soutěži, který nevyužívá bývalé hráče z ligových soutěží. Hrajeme se svými kluky, hodně dáváme příležitost juniorům a i přesto diváci na ně nechodí.

Hlineckým ujíždí šance na první osmičkuPolička - Hlinsko 4:3 (0:2, 2:1, 2:0).
Před tímto zápasem bylo pořadí na 7. 10. místě: 7. Litomyšl 25, 8. Č. Třebová 24, 9. Hlinsko 22, 10. Polička 20 bodů. Již v prvním vzájemném měření sil Hlinska a Poličky vyšli hosté z tohoto souboje vítězně (3:2). Tentokrát v roli domácích těsné vítězství územní sousedé zopakovali a odsunuli tak Hlinsko na desátou příčku, čímž se jeho naděje na play off rozplývají. Co ještě Hlinecké čeká a mají ještě nějakou naději na posun v tabulce? 5. 1. doma Skuteč, 8. 1. volný termín, 12. 1. v Ledči, 15. 1. doma Moravská Třebová a 18. 1. v Pardubicích se ZH. První třetina patřila hostům, kteří z mnoha šancí proměnili jen dvě: v sedmé minutě šli po gólu Volfa a asistenci Brebery do vedení 0:1. Ve 13. Bláha ve spolupráci se Šuvarou vedení pojistil na 0:2. Druhá třetina přinesla zcela jiný obraz. V jejím úvodu, ve 22. minutě Šimon snížil na 1:2, aby v polovině zápasu Szilva vyrovnal na 2:2. Ve 38. přišla opět radost do hlineckého týmu, když Bláha (Zadina, Štěpánek) strhl znovu vedení na 2:3. Poté ještě Bureš namířil puk jen do horní tyčky Šauerovy svatyně a pak už to bylo ze strany Hlinska bohužel všechno. Do závěrečného dějství nastoupila jako by zcela jiná Polička než tomu bylo v úvodní třetině. Ve 46. po faulu Koželuha nařídil rozhodčí Prchal trestné střílení a úspěšným exekutorem byl hráč Szilva, který srovnal stav tohoto klání na 3:3. O deset minut později Fúzik rozhodl o výsledku utkání čtvrtým domácím gólem 4:3. Hlinečtí již nestačili odpovědět, k očekávanému power play se neodhodlali, a tak odjížděli bez bodového zisku.

Fakta - branky: Szilva 2, Šimon, Fúzik Bláha 2, Volf. Sestava HC Hlinsko: Malý - Vondráček, Koželuh, Černý, Makovský, Sobotka, Wasserbauer Brebera, Volf, Pražan, Zadina, Štěpánek, Bláha, Šuvara, Bureš, Tulis.

Očima Antonína DaleckéhoTento velký hokejový fanoušek a bývalý hráč Hlinska byl přítomen nejprve sobotnímu extraligovému zápasu v Pardubicích, kde tipoval v derby východních Čech porážku domácích od Hradce Králové 1:3, nakonec výsledek jak známo byl 3:5. V neděli jel Antonín Dalecký povzbudit svůj tým k sousedům do Poličky na utkání krajské ligy mužů, kde mínil, že i tentokrát zvítězí hosté, kteří potřebují body jak sůl, aby se dostali do osmičky týmů pro play off. Bohužel se vracel domů zklamaný. Hovořit se mu moc nechtělo, přesto se k tomuto zápasu vyjádřil: „První třetina byla z naší strany lepší, Polička mně připadala, že hraje dost odevzdaně. Když domácí hned v nástupu do druhé třetiny po závaru snížili, začali být důraznější, měli hlad po vyrovnání, což jim přinesla dalekonosná střela do šibenice Malého svatyně. Nakonec jsme se mohli ještě radovat po závaru před domácí brankou, když Bláha svým druhým gólem navrátil opět vedení na naší stranu. V poslední třetině nás Polička zamkla, naši bojovali jen na dvě lajny a bylo vidět, že již nestačili se silami. Po minele a podražení domácí z trestného střílení vyrovnali a nakonec strhli vítězství na svoji stranu. Je to škoda, naděje na osmičku se nám hodně vzdálila."

Choceň při chuti, nastřílela 13 gólů

KHL Pardubicka 21. kolo:

Polička - Hlinsko 4:3 (0:2, 2:1, 2:0). Branky: Szilva 2, Šimon, Fúzik Bláha 2, Volf. Rozhodčí: Prchal Louda, Ježek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 450.

Choceň - Ledeč nad Sázavou 13:0 (3:0, 7:0, 3:0). Branky: T. Prachař 3, P. Prachař 2, Krejza 2, Florián, L. Pilař, Schejbal, Král, Fikejz, Sajdl. Rozhodčí: Barek Kratochvíl, Kleprlík. Vyloučení: 3:9. Využití: 3:0. Diváci: 324.

ZH Pardubice - Lanškroun 6:4 (2:1, 1:1, 3:2). Branky: Procházka 2, Čermák, Rejzek, Kubelka, Křečan Pilavka 2, Axman, Kocián. Rozhodčí: Čížek Mrázek, Kratochvíl. Vyloučení: 4:6.

Litomyšl - Česká Třebová 3:2 (0:0, 2:2, 1:0). Branky: Dospěl 2, Pavlák Hašek, Vlček. Rozhodčí: Padevět Plch, Kučera. Vyloučení: 2:4, navíc M. Švec (LIT) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 320.

Chrudim - Světlá nad Sázavou 6:3. Utkání bylo předehráno.

Chotěboř - Moravská Třebová. Zápas byl odložen.

Za hluk z letiště dostanou milion

Pardubice - Kompenzaci využijí obvody na opravu školek a hřišť.

Před 70 lety začal proces s prominenty Slovenského štátu

Pro umírněného ľuďáka, kněze a prezidenta Jozefa Tisa provaz, ale pro radikálního ministra vnitra Alexandera Macha pouhé vězení. Verdikt soudu s předáky Slovenského štátu, který byl zahájen 2. prosince 1946, byl ovlivněn mocenskými zájmy nastupujících komunistů.

Mikroregion myslí na běžkaře

Horní Bradlo – Lidé z mikroregionu Centrum Železných hor budou i v nadcházející zimě připraveni upravovat a udržovat několik desítek kilometrů běžkařských stop. Zatím je ale sněhu málo. Krajinu v okolí Horního Bradla, Nasavrk nebo Seče včera ráno pokrývala jen zhruba pěti až sedmicentimetrová vrstva sněhu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.