Načešice - Č. Třebová B 5:0

Branky: Svoboda 3, D. Levinský, F. Jirásek.

Domácí odehráli velmi dobré utkání a zaslouženě získali všechny body. Skóre otevřel již v 7. minutě Svoboda, aby pak do přestávky přidali další branky Levinský a znovu Svoboda. Druhý poločas se dohrával za mírné převahy Načešic, a v něm nejprve završil hattrick nejlepší hráč na hřišti Svoboda, aby brankový účet podtrhl z trestného kopu F. Jirásek. V závěru nastoupili i dorostenci R. Novák a Kodera, kteří domácím pomáhají v současné krizi způsobené velkou marodkou.

Sestava Mezilesí Načešice: J. Novák Bříza, Petřík, M. Chmelík, Mládek A. Jirásek, Dobrovolný, Svoboda, D. Jirásek D. Levinský, F. Jirásek (R. Chmelík, Mil. Jirásek, Jošt, R. Novák, Kodera).

Svitavy B - H. Městec 0:2

Branky: 66. M. Svoboda, 80. Šafránek.

V prvním poločase se nebylo prakticky na co dívat, sporadické pokusy v podání obou mužstev by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Po přestávce začali být hosté aktivnější, napadáním a důrazem si vytvořili převahu, dvě branky a tři body. Skóre otevřel v 66. minutě Michal Svoboda, když byl prakticky soupeřem nastřelen do hlavy, o čtvrt hodiny později využil (také hlavou) nedůraz svitavské obrany Šafránek. Závěrečná slibná šance domácí rezervy již skóre nezměnila.

Sestava Jiskry Heřmanův Městec: Zrůst st. Šafránek, Musil, Čáp, Hlaváč, M. Svoboda, M. Jablečník (73. V. Svoboda), Mach, D. Jablečník, Straka, Zrůst ml. (66. Salfický).

Slatiňany - Srch 5:0

Branky: 36. a 70. Koblasa, 4. Pokorný, 48. Kopecký, 72. Trňák

Domácí nastoupili do utkání s černými páskami na rukávu na počest v týdnu náhle zesnulého staršího žáka Tomáše Nováka. A začali potápět hostující Titanic hodně rychle, skóre otevřel již ve 4. minutě z dorážky Pokorný. Na druhý úspěch se pak muselo čekat přes půl hodiny, než po krásné kombinační akci zvýšil na 2:0 Koblasa. Hned po změně stran přidal třetí úspěch z brejku Kopecký a odstartoval tak drtivou převahu Spartakovců. V 58. minutě se navíc hostům zranil gólman Skalický, a jelikož neměli jiného, musel mezi tři tyče hráč z lavičky připravený do pole. V 67. minutě při něm stálo štěstí, když se po Trňákově ráně míč odrazil od ležícího hráče do břevna. Za tři minuty již kapituloval po střele Koblasy z voleje a hned v 72. minutě jej překonal i Trňák. Když se v závěru neprosadil střídající dorostenec Jeníček, zastavilo se skóre na pětce.

Sestava Slatiňan: Borek Slováček, Mihulka, Chvojka, Málek Pokorný (68. Kudrnka), Koudelka (79. Morávek), Vladyka, Koblasa (81. Jeníček) Koráb, Kopecký (60. Trňák). (rp)

Luže - Hlinsko B 2:0

Branky: 7. L. Merkl, 54. Stoklasa.

Luže začala utkání aktivně a již v 7. minutě otevřel skóre zápasu Lukáš Merkl. Kdo z domácích příznivců si však myslel, že půjde o pohodové utkání, byl záhy vyveden z omylu. Hosté byli v prvním poločase aktivní a vytvořili si několik šancí, které ale trestuhodně zahodili. Těsně před přestávkou uviděl v rozmezí tří minut dvě žluté karty Rogovik a Luže tak musela hrát celou druhou půli o deseti. Je otázkou, jestli to domácí fotbalisty více stmelilo, nebo jestli si hráči hlinecké rezervy podvědomě mysleli, že to „půjde samo", ale druhý poločas se odehrával v jasné režii oslabené Luže a v 54. minutě korunoval její zlepšení po rohovém kopu Stoklasa (2:0). Další branky již se diváci nedočkali, přesto ti domácí odcházeli domů spokojeni.

Sestavy TJ Luže: Klenor Roubínek, Karal (67. Lebeda), Mužíček, Terer, O. Merkl, Mašek, Kopecký, Stoklasa (85. J. Kapitola), L. Merkl (88. Harenčák). FC Hlinsko B: Jindřichovský Veselský, Volf, Hrubý, Krbálek, Bříza (60. Zach), Odstrčil, Zavřel, Slavík (82. Vamberský), Holec, Picek.

Pomezí - MFK Chrudim C 1:2

Branky: 13. Nespěšný - 6. Meduna, 52. Zrůst.

Pomezí se na domácím trávníku daří, přesto přišel v úvodu zápasu tlak Celtiku, který korunoval v 6. minutě po nahrávce od Tlapáka nadvakrát Meduna. Místo pojišťovacího gólu však ve 13. minutě zazmatkoval u rohového praporku hostující gólman Trojan, nechal se obehrát a Nespěšný do prázdné branky vyrovnal na 1:1. Chrudimští po laciném gólu zvýšili obrátky a ve 35. minutě trefil Malý po trestném kopu břevno domácí svatyně. Do druhé půle vstoupili lépe opět hosté a v 52. minutě po centru z pravé strany doklepl míč do prázdné klece Zrůst. Pomezí přestávalo s mladíky z MFK stíhat a spíše se bránilo. Naopak Celtik se snažil o pojištění náskoku, ale jeho kombinacím občas chyběla přesnost. V 79. minutě měl na kopačce definitivní pojistku Havránek, přestřelil však prázdnou domácí branku. Když pak v 90. minutě zastavilo střelu Opiny břevno, stav se již nezměnil.

Sestava MFK Chrudim C: Trojan Tlapák, Zeman, Mervart, Holík Meduna (86. Hlavatý), Andrle, Kratochvíl (65. Opina), Holub, Zrůst Malý (68. Havránek). (rp)

Další výsledky

Vysoké Mýto B - Přelouč 1:1 (0:1), pen. 4:2. Branky: Svoboda - Jakub Novák.

Dvě středeční dohrávky 1.A třídy

Ve středu bylo na programu několik dohrávek fotbalové 1.A třídy. Z našeho pohledu byly zajímavé dva zápasy, v nichž se pokaždé radovali po stejném výsledku domácí.

Přelouč - Heřmanův Městec 2:1

Jaroslav Holeček, trenér H. Městce: „Toto utkání jsme nezvládli a jsme tak bez bodu, i když zápasu by slušela remíza. Chyba byla, že sotva jsme se ujali Tilerem vedeni, soupeř hned za dvě minuty po naší chybě vyrovnal. Druhý poločas jsme začali aktivně a vypracovali si několik šancí, bohužel naše koncovka byla mizerná. Pak přišla naše druhá chyba, faul před vápnem, a z trestného kopu šla Přelouč do vedení. Vše jsme vsadili do útoku, ale vyrovnávací branku bohužel nedali. Pro nás se rozhodně jedná o smolné utkání."

Sestava Jiskry Heřmanův Městec: Zrůst st. M. Jablečník, Čáp, Tiler, Šafránek, Straka, D. Jablečník, Mach, Hlaváč, Salfický (Dědič), Svoboda.

Načešice - Kunčina 2:1

Branky: F. Jirásek, Mil. Jirásek (pen) Crha.

V prvním vyrovnaném poločase branka nepadla, přestože si domácí vytvořili dvě velké příležitosti. Po trestném kopu Martina Chmelíka ani po samostatném úniku Svobody se ale míč v síti nezatřepetal. Úvod druhé půle patřil Načešicím, které se také po brejku Svobody a následné dorážce F. Jiráska ujaly vedení. Herní převahu pak domácí podruhé zúročili po chvíli, když po faulu na Svobodu proměnil penaltu střídající „Pidla" Jirásek. Hosté ale utkání nezabalili a těsně před koncem vsítili Crhou čestný úspěch. Více jim už však Mezilesí nepovolilo. Pochvalu za dobrý výkon zaslouží celý kolektiv, ve kterém vynikl Marián Dobrovolný.

Sestava Mezilesí Načešice: J. Novák M. Chmelík, Bříza, Petřík, Mládek, A. Jirásek, Dobrovolný, Svoboda, F. Jirásek, D. Jirásek, Levinský (R. Novák, R. Chmelík, Jošt, Mil. Jirásek, Lédl).(rp)

1. Slatiňany 17 12 2 0 3 51:16 40

2. Přelouč 17 9 2 3 3 40:18 34

3. Chrudim C 17 9 2 1 5 33:23 32

4. V. Mýto B 17 8 2 2 5 29:23 30

5. H. Městec 17 8 1 2 6 33:32 28

6. Luže 17 7 2 2 6 30:24 27

7. Načešice 17 8 1 1 7 32:32 27