Nejprve se ještě se vracíme k přípravnému utkání, které se hrálo v sobotu na zdejším fotbalovém stadionu.

ŽSK Třemošnice - Chotěboř 2:0 (1:0). Branky: Štěpař, Kutílek. Od úvodního hvizdu domácí účastníka I. A třídy Vysočiny přitlačili, ale obraný val v devíti hráčích dlouho odolával. Největší zbraní bylo zrychlení hry do křídelních prostorů, kde vznikali šance, ale za první půli skóroval pouze Stěpař, protože Šebkovu branku neuznal sudí a další příležitosti domácí střelci zahodili. Hosté se prezentovali vynikajícím útočným duem, které dokázalo z nakopávaných míčů dvakrát domácí obranu přelstít, ale v koncovce to byla také mizérie. Druhý poločas se hrálo kvůli počasí jen necelých 20. minut. Poté hlavní rozhodčí usoudil, že by bouřka mohla ohrozit zdraví aktérů a tak Kutílkova branka z úvodu druhé půle byla i brankou poslední. Sestava vítězů: Vlček - O. Rychnovský, Hluchník. Škopek, Kalina - Štěpař, Tyle, J. Vančura, Culek - Lipenský, Šebek (Kutílek, Lebduška, O. Vančura, Smutný, Tichý, Kořínek, Kunášek). Trenér domácí Třemošnice Miroslav Teplý k utkání a výkonu svých svěřenců řekl: „Hosté se soustředili na obranu a snažili se využít dlouhých míčů za obranu, k čemuž jsme jim vlastními chybami v pokrývání prostorů trochu pomohli, ale jinak se hrálo víceméně na jednu branku, bohužel s nízkým brankovým efektem. V první půli byla naše sestava dost pozměněná oproti jaru i úvodním přípravným střetnutím a na projevu hry to bylo znát, ale myslím, že soupeře ze stejné skupiny jsme přehráli celkem jasně i přes tyto aspekty.“

Kameničky - Stolany 2:1 (1:0). Branky: J. Adámek, Horák – nehlášeno. Domácí ohlásili pouze svojí sestavu: Kampa - Jehlička, Vtípil, Netolický, Voj. Zavřel, A. Tichý, Fr. Sádovský, J. Adámek, Sadílek, Urbánek, Horák, V. Zavřel, P. Adámek, Paseka, M. Pérko. V prvním poločase měli Stolanští územní převahu, ale do vedení šli domácí. Chladnokrevně zakončil Adámek. V druhé půli se vyrovnala hra i skóre po krásné střele hostů (?) do šibenice. Domácí strhli vedení na svoji stranu po rychlé kolmé akci a přehození vyběhnuvšího golmana Horákem. V závěru domácí nastřelili Sadílkem a Jehličkou dalekonosnými střelami dvakrát tyč. Kameničky hledají na neděli 2. 8. soupeře. Volejte telefon 739 593 037.

Heřmanův Městec – Proseč 6:1 (2:1). Branky: D. Salfický a Tiler po 2, M. Volejník, Krejčík – Jar. Marek. Sestavy – H. Městec: Raba (Jandáček) – J. Uttendorfský, Veleba, O. Hamsa, Vojtěch – R. Chudomel, Krejčík, J. Hamsa, M. Volejník – D. Salfický, Hlaváč (Synek, Šafránek, Tiler, Bareš). Proseč: Lédl – Dvořák, Kysilko, Stodola, Zanina – Lampárek, Jaroslav, Jiří a Zdeněk Markovi – M. Marek, Kyričenko (Šplíchal, Doležal, Pospíšil). Snaživý soupeř dokázal v první půli s domácími držet krok. První tři góly do jeho sítě padly po hrubkách obrany včetně brankáře. Po změně stran soupeři došel dech, čehož Heřmanoměstečtí využili k vysokému vítězství.

Vítanov – Staré Ransko 0:4 (0:2). Hosté, hrající špičku OP Havlíčkobrodska se navíc pro nový ročník posílili několika fotbalisty ze Žďáru a na jejich kvalitní výkon nenašli domácí protizbraň. Představili se v sestavě: Hovorka – Novotný, Ondráček, Balek, Rakous – Dalecký, Vařečka, Stehno, Neslušan – Z. Daniel, Nosál. V průběhu utkání se vystřídali další hráči z lavičky.

Ještě doplňujeme výsledky Českého poháru na okrese: Orel Hlinsko – Bojanov 2:0 (1:0). Branky: Koros 2. Vítězná sestava: Vašák – Vávra, Kutil, S. Havel, Novák – Zdražil, Koros, Málek, P. Havel – Doležal, Šinkora. Nadšení domácích Orlů podpořené druhou pojistkou Korose (přelobováním brankáře ze 30 metrů) slavilo nečekaný, ale zasloužený postup do dalšího kola. Zaječice – Bořice 1:0 (0:0). Branka: Mihulka. TJ Svídnice – Orel 4:3 (2:1). Branky: Abouneama 2, Sokol, R. Kubašta – Kouba 2, Vostradovský. „Pouťový“ zápas přinesl přestřelku, po níž se nakonec radovali domácí.