Chrudim - Fotbalisté MFK dál válí a sobotní pohárová porážka s Hradcem Králové na tom nic nezměnila. Ve středečním vloženém 17. kole ČFL to prokázali na hřišti Štěchovic, když vítězný gól vstřelili v nastavení.

4.9.2015

Ilustrační snímekFoto: Deník

Štěchovice - MFK Chrudim 0:1

Branka: 90+4. Kroutil.

Hosté začali střetnutí aktivně, domácí zase hrozili nakopávanými balóny, obě obrany však pracovaly bezchybně. V 11. minutě poprvé vyzkoušel pozornost exligového gólmana Sňozíka Langr, zkušený brankář jeho pokus s přehledem kryl. Podobně dopadlo o tři minuty později i zakončení Kopeckého z trestného kopu. Pak začal hřiště zkrápět déšť a díky tomu přibylo na trávníku oboustranných nepřesností. V 16. minutě o sobě dali poprvé vážněji vědět Štěchovičtí, Kotlíkovu šanci ale v poklidu vyřešil brankář Mrázek. Časem oba týmy pochopily, že ohrozit soupeřovu klec půjde na mokrém terénu nejlépe střelou ze střední vzdálenosti, a tak se o to hráči začali pokoušet, jejich mířidla ale byla většinou dosti nepřesná. Ve 30. minutě se málem dostal k slibnému zakončení Sixta, na mokrém terénu však podklouzl a příležitost byla pryč. O pět minut později zahrával na druhé straně přímý volný kop z nadějné pozice Drobílek, míč skončil naštěstí nad. Ke konci poločasu si Štěchovice vytvořily mírnou územní převahu, ale bez vážnějšího zakončení.

Po změně stran vysvitlo nad stadionem slunce a terén se tak trochu vylepšil. První opravdu gólová příležitost zápasu přišla v 52. minutě, kdy po Drobílkově standardce vykopával míč z brankové čáry kapitán MFK Radouš. Ihned z protiútoku našel Holub volného Kesnera, Sňozík však byl připraven. Za další dvě minuty to zase hořelo před chrudimskou svatyní, hlavičku agilního Drobílka ale zneškodnil Mrázek parádní robinzonádou. Tlak Středočechů sílil a v 60. minutě střílel Hřebeček, Mrázek jeho dalekosáhlou ránu z pod břevna vyrazil a za pomoci obrany schoval míč do svých rukavic. Hosté odpověděli protiútokem a zblokovanou střelou Kopeckého. V 66. minutě prošel přes tři hráče Pavlík, do dalšího průniku jej už ale zadáci Chrudimi nepustili. A chvíli nato stálo při Východočeších veliké štěstí, když Prosek nastřelil v jasné pozici pouze tyč Mrázkovy svatyně. Tlak Štěchovic sílil, ale více než standardku a rohové kopy z něho domácí nevytěžili. Hosté se spíše bránili a pozornou hrou soupeře do šancí příliš nepouštěli. Když už všichni předpokládali, že po řadě střídání přijde na řadu penaltový rozstřel, předvedl v poslední minutě nastavení po pravé straně rychlou akci Luptovský, ustál i faul střídajícího Soukupa a nacentroval míč před branku. Zde ho sice domácí obrana odvrátila za hranici šestnáctky, naštěstí pro hosty přímo k nohám Mastíka. Ten neváhal, vystřelil a jeho pokus tečoval před Sňozíkem do sítě Kroutil. Radost fotbalistů MFK byla veliká.

Sestava MFK Chrudim: Mrázek Luptovský, Radouš, Krčál (83. Mastík), Adámek Langr Kesner (91. Kroutil), Sixta (87. Hauf), Drahoš, Kopecký (71. Malinský) Holub.

Další střetnutí čeká na Chrudimské hned zítra a tentokrát to bude opravdu zkouška prubířským kamenem. V 17:00 hodin se totiž představí na trávníku třetího Králova Dvora. (rp)

4.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Nehoda opilého a vybodovanéo řidiče

Muž řídil bez bodů, zato opilý, a naboural

Barokní drama začíná v osm večer

Chrudim – V Muzeu barokních soch již vyrostlo pestrobarevné jeviště, herci začínají zkoušet a ve čtvrtek od osmi večer zde hudební soubor Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka uvede Il natal di Giove. Tím začne třídenní Letní barokní scéna.

Cyklistický závod uzavře centrum Chrudimi

Chrudim – V sobotu 19. srpna projede Chrudimí 21. ročník cyklistického závodu Kolo pro život – Manitou Železné hory České spořitelny. Přihlášená už je téměř tisícovka jezdců. Atraktivní podívaná, zejména hromadný sjezd Širokých schodů hned na začátku závodu, však znamená také další dopravní uzavírky pro motoristy.

Jindřich Kučera: Kdo by nechtěl dostat šanci?

Chrudim – Chrudimský MFK ukázal v sobotní premiéře, jak přilákat diváky do hlediště. Samozřejmě, můžete namítnout, že přijdou těžší soupeři, přijdou utkání venku a spoustu jiných argumentů. Hráčům by to mělo být jedno – měli by chtít opakovat dobré výkony. To koneckonců chce i jejich trenér Pavel Jirousek. Dobrá série je předpoklad úspěchu.

První kolo okresních soutěží a ještě ohlédnutí za krajskými třídami

Chrudimsko - O víkendu začaly fotbalové soutěže. Nabízíme zbývající výsledky III. a IV. třídy. Utkání se hrála 12. a 13. srpna.