VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Ronovští hasiči zhodnotili rok

Ronov nad Doubravou – Členové Sboru dobrovolných hasičů v Ronově nad Doubravou absolvovali v sobotu večer 134. výroční valnou hromadu sboru.

11.12.2012
SDÍLEJ:

Ronovští hasiči bilancovali.Foto:

Výroční zprávu přednesl starosta SDH v Ronově nad Doubravou Josef Labuť starší. Ten přivítal zástupce sborů z okolních obcí a pozvané hosty a všichni společně pak minutou ticha uctili památku zesnulých bratrů a sester. Ve zprávě o činnosti sboru poté velmi podrobně a obsáhle zhodnotil pomalu končící rok. Zmínil se například o tom, že ronovská jednotka, která je zařazená do zásahové skupiny P3, vyjela kromě jiného k sedmi požárům rodinných domů, kde byl vzniklý oheň zapříčiněn nedbalostí nebo technickou závadou.
K tomu, aby hasiči vždy vyjeli a bezpečně zasáhli, museli také řádně připravovat a udržovat svou techniku. Nezbytná byla i školení řidičů a dalších členů sboru.

Josef Labuť hovořil rovněž o účasti ronovského sboru na mnoha společenských, sportovních a kulturních akcích. Hasiči se zúčastnili například oslav 140 výročí založení SDH v Chrudimi, v jejichž průběhu předvedli svou dobovou techniku a pochodovali městem v historických uniformách.

Starosta Josef Labuť hasiče seznámil také s plány a úkoly pro příští rok. Opět půjde o pořádnou porci dobrovolné, záslužné a nezištné práce. Zdůraznil například spoluúčast hasičů na akcích chystaných pro děti a mládež, jež mají za cíl popularizovat činnost sboru a lákat mladé do jeho řad. Velká pozornost připadne i přípravě na chystanou oslavu 135. výročí založení sboru v Ronově nad Doubravou.

Na závěr Josef Labuť poděkoval všem přítomným, ale také manželkám a přítelkyním hasičů a všem jejich příznivcům za toleranci. Úplně nakonec jim popřál krásné vánoční svátky spojené s velkou porcí zdraví v nastávajícím roce.

Pavel Kalina

Autor: Redakce

11.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Robota pohání program s celou škálou cviků. Vláček se ovládá pohybem ruky.

Pacientům pomáhá se cvičením robot. Chybí mu ale jméno

Ilustrační foto

Celostátně hledané děti našli strážníci

Lidé nechtějí přijít o nádherný výhled

Chrudim – Někteří lidé z domů č.p. 1292-4 na chrudimském sídlišti Větrník odmítají radnicí chystanou dílčí změnu regulačního plánu města, která se má dotknout pásu pozemků pod okny jejich bytů. Nechtějí přijít o nádherný výhled na chrudimské panoráma.

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

V závodě o pohár Třemošnice zvítězil Petr Harnoš

Třemošnice - Ve středu večer odstartoval jeden z dvojzávodu o pohár města Třemošnice. Letošní krosový běh byl již devatenáctým v pořadí a nenechaly si ho ujít na dvě desítky běžců. 

Otevřená herna začíná už dnes

Chrudim – Dnes od tří hodin odpoledne se v audioučebně chrudimské Základní školy Dr. J. Malíka otevře pravidelná herna deskových a karetních her Hrajeme si s Chrudimkou, kterou pořádá spolek Altus. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies