VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Ronovští hasiči zhodnotili rok

Ronov nad Doubravou – Členové Sboru dobrovolných hasičů v Ronově nad Doubravou absolvovali v sobotu večer 134. výroční valnou hromadu sboru.

11.12.2012
SDÍLEJ:

Ronovští hasiči bilancovali.Foto:

Výroční zprávu přednesl starosta SDH v Ronově nad Doubravou Josef Labuť starší. Ten přivítal zástupce sborů z okolních obcí a pozvané hosty a všichni společně pak minutou ticha uctili památku zesnulých bratrů a sester. Ve zprávě o činnosti sboru poté velmi podrobně a obsáhle zhodnotil pomalu končící rok. Zmínil se například o tom, že ronovská jednotka, která je zařazená do zásahové skupiny P3, vyjela kromě jiného k sedmi požárům rodinných domů, kde byl vzniklý oheň zapříčiněn nedbalostí nebo technickou závadou.
K tomu, aby hasiči vždy vyjeli a bezpečně zasáhli, museli také řádně připravovat a udržovat svou techniku. Nezbytná byla i školení řidičů a dalších členů sboru.

Josef Labuť hovořil rovněž o účasti ronovského sboru na mnoha společenských, sportovních a kulturních akcích. Hasiči se zúčastnili například oslav 140 výročí založení SDH v Chrudimi, v jejichž průběhu předvedli svou dobovou techniku a pochodovali městem v historických uniformách.

Starosta Josef Labuť hasiče seznámil také s plány a úkoly pro příští rok. Opět půjde o pořádnou porci dobrovolné, záslužné a nezištné práce. Zdůraznil například spoluúčast hasičů na akcích chystaných pro děti a mládež, jež mají za cíl popularizovat činnost sboru a lákat mladé do jeho řad. Velká pozornost připadne i přípravě na chystanou oslavu 135. výročí založení sboru v Ronově nad Doubravou.

Na závěr Josef Labuť poděkoval všem přítomným, ale také manželkám a přítelkyním hasičů a všem jejich příznivcům za toleranci. Úplně nakonec jim popřál krásné vánoční svátky spojené s velkou porcí zdraví v nastávajícím roce.

Pavel Kalina

Autor: Redakce

11.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na kolo jen s přilbou
15

Malí cyklisté si zopakovali základy bezpečné jízdy na kole

Ilustrační foto.

Muž se popálil, když mu začala hořet propan butanová lahev

Betlém nabízí pohled do života řemeslníků

Hlinsko – V památkové rezervaci Betlém v Hlinsku teď můžete až do 5. listopadu navštívit další zajímavou výstavu z cyklu Střípky z historie s podtitulem Na cukr, na kafe.

Příspěvkem do sbírky pomůžete lidem v krizových situacích

Chrudim – Poslední týden v září můžete potkat v ulicích Chrudimi dobrovolníky v oranžových tričkách. Jsou to studenti SOU a SOŠ obchodu a služeb Chrudim, kteří pomáhají Centru J. J. Pestalozziho při sbírce Knoflíkový týden.

Alex Hurskyj, sportovec tělem i duší

Třemošnice, Smrkův Týnec – Alex Hurskyj je 19letý mladík, který se narodil na Ukrajině. Před deseti lety se přestěhoval do České republiky, konkrétně do Smrkova Týnce. V současné době studuje na SOŠ a SOU technickém v Třemošnici poslední ročník maturitního oboru Operátor dřevařské a nábytkářské výroby.

Futsalisté vyhráli v Brně

Chrudim - První liga futsalu pokračovala pro Era-Pack pondělním utkáním v Brně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení