VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé svatého Floriána: SDH Lány

Lány - Sbor dobrovolných hasičů Lány byl založen před 123 lety, tedy v roce 1886.

29.7.2009
SDÍLEJ:

Sbor dobrovolných hasičů Lány. Foto: archiv sboru

Sbor přes svou dlouhou historii nebyl nikdy zrušen, ani v období, kdy obec Lány byla v područí střediskové obce Bylany. V současné době je v členské základně sboru registrováno 60 členů a pro soutěže jsou vycvičena tři sedmičlenná zásahová družstva. Hasičská technika, kterou sbor disponuje, je uložena v hasičské zbrojnici, která je v současné době v rekonstrukci. Starostou sdružení je pan Ladislav Dvořáček.

Hasiči svou činností vždy pomáhali, mimo své hlavní činnosti, kterou představuje prevence před požáry a jejich následné hašení, s organizováním společenského života v obci a při pomoci občanům při živelných pohromách. V obci to byly především lokální povodně, způsobené přívalovými dešti z polí, na nichž se dříve intenzivně pěstovala cukrová řepa. V dnešní době jsou pro obec větším nebezpečím větrné poryvy a s tím spojené vývraty starých stromů podél říčky Bylanky.

V oblasti kulturního života Sbor dobrovolných hasičů Lány pravidelně pořádá společenské plesy. Dříve se tyto oblíbené bály konaly v původním hostinci v Lánech, v současné době společně se sbory z Bylan a Třibřich se veselí hosté plesu v kulturním domě v Bylanech.

Autor: Romana Netolická

29.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ve Slatiňanech se překvapení nekonalo.
18

Ve Slatiňanech se překvapení nekonalo, v poháru postupuje MFK Chrudim

DUŠAN POLHOŠ (4,2 kg a 53 cm) je od 19.7. od 10:54 po tříleté Karolínce a dvouletém Gejzovi dalším štěstím Julie a Gejzy z Heřmanova Městce.
15

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 22. července

Marcel Vít: Prosetínský fotbal do kraje patří!

Prosetín - Fotbalový klub Sokola Prosetín bude v nadcházející sezóně zaslouženě reprezentovat Chrudimsko v kraji. Trenér Vít už ví, že jeho tým čeká těžká sezóna.

Malá Verunka hledá zkušené pěstouny. Pomůže veřejnost?

Chrudim - Téměř sedmiletá Verunka už toho za svůj krátký život zažila opravdu hodně. A bohužel ji čeká další změna. 

Češi jsou ukrutně psomilní a z řad ohařů rádi vybírají

Zalažany – V revíru lužského mysliveckého sdružení Hubert Luže se konaly zkoušky vloh různých plemen ohařů. Zúčastnilo se jich 46 psů z České republiky, Slovenska, Polska a Švýcarska. Využili jsme příležitosti a požádali o rozhovor Jiřího Drábka ze Zalažan, který ohaře již 20 let chová a ještě déle je cvičí. Je také členem Klubu krátkosrstý ohař ČR, který zkoušky pořádal. 

Špatný vzor: Rodiče žijí z dávek, jsou negramotní

Chrudim – Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení