VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prosečským hasičům pomůže německý vůz

Proseč - Neustále hrozba nejenom požáru, ale také přírodních katastrof, dopravních nehod a dalších neštěstí nutí města neustále obnovovat a udržovat vozový park zásahových vozidel. Město Proseč pořídilo pro potřeby ochrany zdraví a majetku svých občanů nové výjezdové vozidlo jako náhradu za již dosluhující automobil Avia.

3.12.2013
SDÍLEJ:

Vozový park prosečských dobrovolných hasičů se rozrostl o nový vůz značky Mercedes Benz.Foto: archiv SDH Proseč

Jednotka, kterou zřizuje město pro potřeby svých občanů, je tvořena dobrovolníky z řad Sboru dobrovolných hasičů Proseč, kteří jsou připraveni vyjet k dopravní nehodě, požáru nebo technické pomoci do deseti minut od nahlášení. Ročně prosečská jednotka takto vykoná asi 30 výjezdů.

„Již na konci minulého roku bylo rozhodnuto, že vozový park musí projít obměnou, aby mohla být tato nezbytná služba občanům zachována. Vzhledem k finanční náročnosti pořízení nového vozidla padlo rozhodnutí hledat vyhovující, avšak starší vozidlo v zahraničí, kde jsou hasičské vozy pravidelně obměňovány a především udržovány," uvedl prosečský starosta Jan Macháček.

Po dlouhém jednání se nakonec podařilo zakoupit vůz značky Mercedes Benz, který předtím sloužil u jednotky profesionálních hasičů v Německu v celkové hodnotě 620 tisíc korun, a to včetně nezbytných úprav. Nové výjezdové vozidlo, které uveze až devět hasičů by mělo prosečským hasičům sloužit minimálně dalších deset let. Do nákladového prostoru se vejde celá řada nezbytného vybavení, mezi než patří například motorová pila, přilba, lesnická lopatka, kombinovaný vyprošťovací nástroj sloužící v případě dopravních nehod a řada dalších.

„Na pořízení vozidla nám přispěl dotací 200 tisíc korun Pardubický kraj a nemalou částkou přispěly také místní firmy. Všem děkuji za pomoc," dodal Jan Macháček.

LUKÁŠ VANÍČEK

Autor: Redakce

3.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies