VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pohár okresních přeborníků do rukou chrudimských Želv

Chrudim – Poslední březnové úterý přivítala účastníky závěrečného hodnocení meziokresního hokejového přeboru už jen betonová plocha zimního stadionu, na které zanedlouho začnou soutěže in line hokeje.

6.4.2010
SDÍLEJ:

Záverečný aktiv po sezoně mezikoresního hokejového přeboru.Foto: Jakub Štěpánek

Ve zdejší restauraci se už jako tradičně sešli zástupci mužstev, která od 5. října 2009 do derniéry 15. března 2010 bojovala o body. Ze 22 družstev bylo přítomno 16 zástupců, omluvili se čtyři a nic o sobě nedaly vědět týmy Čankovic a Wignes Pardubice.

Sekretář okresního svazu ledního hokeje Jaromír Doležal otevřel svoji zprávu překládáním utkání, na které tentokrát doplatil dvěma odloženými zápasy soupeřů SDH Kostelec. Toto téma bylo předmětem diskuze. Co se týče propagace, tak byla hodnocena na slušné úrovni. Zvláště pilní v hlášení výsledků byli Zaječičtí prostřednictvím vedoucího Martina Koláře či Amat Pardubice díky Františku Tomiškovi. Horší to již bylo s hlášením výsledků od klubů, které měly domácí prostředí ve Skutči a Hlinsku.

Rovněž díky spolupráci s většinou rozhodčích (Vladislav Starý, Jaromír Říha) byly zápisy o utkání k dispozici do středy, kdy byla uzávěrka uplynulého kola. Články s tabulkami vycházely jak na webové stránce OSLH, tak každou sobotu v Chrudimském deníku. Připomínka byla k nástupům na utkání, když některá mužstva se trousila na ledovou plochu jako švábi na pivo. Nutno si uvědomit, že na zápas je vyčleněn a placen dvouhodinový pronájem, když na led už čekají další pronájemci. Výjimkou jsou pouze pozápasy po I. lize HC Chrudim. Poslední připomínka byla k zákazu kouření v areálu zimního stadionu, kterou zprvu někteří jednotlivci nedodržovali, postupně se i tato situace zlepšila.

Z jedenácti výsledků, kdy se hrálo s nulou, zaujaly: Torpedo – Jokerit Skuteč 16:0, Česká Bělá – Jokerit 11:0, Zaječice – Jiskra Skuteč 0:18, Jiskra Skuteč – Wignes 11:0, Kostelec – Zaječice 10:0. Nejvíce branek padlo v zápasech: Tu – Jezbořice 6:17, Torpedo – Tuněchody 16:3, Česká Bělá – Vysmátý zmije 15:4, Devils – Telmont 6:17, Telmont – Amat 10:11 SN. Samostatné nájezdy se jely ve 24 případech. Čtyřikrát si to zkusily Čankovice s úspěšnosti 2:2, Vysmátý zmije (0:3), Jiskra Skuteč (3:0), Kostelec (3:1), Rosice (2:1), TPS „A“ (1:2), Amat a Telmont shodně (1:3).

První místo už popáté vybojovala Česká Bělá. Vedoucí Jiří Jakeš kromě poháru a diplomu odjel s odměnou čtyř tisíc korun. Petr Pekárek za Želvy Chrudim – okresní přeborník, převzal kromě poháru a diplomu finanční částku tři tisíce korun. Ze třetího místa se radoval vedoucí týmu Holomci Jezbořice, Miloš Štěpánek, na kterého kromě diplomu a poháru zbyly dva tisíce korun.

Diskuzi řídil předseda svazu Bohuslav Souček, který uvedl, že se musí zvážit, zda se ledy v Chrudimi budou platit obdobně jako v uplynulé sezoně, t. j. na účet svazu nebo přímo vedle na bazénu. Na přihlášce do nového ročníku bude uveden statutární zástupce, který jako jediný bude smět jednat za klub. Pokud se týče změny termínu, od příště pouze za poplatek 500 Kč. Nepředpokládalo se odstoupení ze soutěže. Bohužel se tak stalo u Hrochova Týnce. Pokud tento klub nevyrovná finanční požadavky, nelze s ním počítat v příštím ročníku. Od příště bude zakotveno ve směrnicích – za odhlášení v průběhu soutěže náhrada 5 000 korun.

Hodně se hovořilo na téma rozhodčí. Miloš Klemša, kapitán Želv, poukazoval na průběh a řízení utkání v Chrudimi – výborné, ve Skutči – slušné, zato v Hlinsku je to stále špatné. Zde však je pouze Říha, který píská kraj a ostatní jsou mládežníci, kteří se zřejmě učí. Příští sezonu má v Hlinsku doplnit zkušený sudí Jan Ježek. Co se týče úrovně, na Chrudimsku je prý v porovnání v Pardubickým či Hradeckým okresním přeborem po všech stránkách (organizační i výkonnostní) nejlepší. Organizačně ji perfektně zastřešuje předseda Bohuslav Souček. K novému ročníku 2010/11 se bude hovořit až na předsezonním aktivu, kde bude hlavním bodem rozdělení do skupin - dle počtu přihlášek.


JAROMÍR DOLEŽAL

6.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na kolo jen s přilbou
15

Malí cyklisté si zopakovali základy bezpečné jízdy na kole

Ilustrační foto.

Muž se popálil, když mu začala hořet propan butanová lahev

Betlém nabízí pohled do života řemeslníků

Hlinsko – V památkové rezervaci Betlém v Hlinsku teď můžete až do 5. listopadu navštívit další zajímavou výstavu z cyklu Střípky z historie s podtitulem Na cukr, na kafe.

Příspěvkem do sbírky pomůžete lidem v krizových situacích

Chrudim – Poslední týden v září můžete potkat v ulicích Chrudimi dobrovolníky v oranžových tričkách. Jsou to studenti SOU a SOŠ obchodu a služeb Chrudim, kteří pomáhají Centru J. J. Pestalozziho při sbírce Knoflíkový týden.

Alex Hurskyj, sportovec tělem i duší

Třemošnice, Smrkův Týnec – Alex Hurskyj je 19letý mladík, který se narodil na Ukrajině. Před deseti lety se přestěhoval do České republiky, konkrétně do Smrkova Týnce. V současné době studuje na SOŠ a SOU technickém v Třemošnici poslední ročník maturitního oboru Operátor dřevařské a nábytkářské výroby.

Futsalisté vyhráli v Brně

Chrudim - První liga futsalu pokračovala pro Era-Pack pondělním utkáním v Brně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení