Benátky – Chrudim 3:4 PP

Utkání začalo pěkně od podlahy a hned v 1. minutě měly oba týmy po jedné vyložené šanci. Poté hosté přežili oslabení a v 5. minutě udeřili. Ránu Žáka od modré Barek jen vyrazil a Valko pohotově doklepl do sítě – 0:1.

Týž hráč ve 12. minutě přidal druhý gól Východočechů opět z dorážky. Třetinu snů završil v 18. minutě Král, když v akci jeden na jednoho naznačil střelu od modré, uhýbajícímu obránci udělal kličku a přízemní střelou upravil na 0:3. Ve druhé části Chrudimští bezpečně hlídali nadějný náskok, navíc několik svých šancí ještě neproměnili. Bohužel nevyužili ani pětiminutovou přesilovku.

Hned v úvodu závěrečného dějství hráli v početní převaze domácí a Kadeřábek poprvé překonal Hrazdíru. Hosty inkasovaná branka nepoložila, a nic nenasvědčovalo závěrečnému dramatu. Benátky se však nadechly k náporu po gólu Malého v 53. minutě a za tři minuty bylo vyrovnáno po gólu Mrni.

Obrovský tlak umocněný přesilovkou naštěstí Chrudimští přečkali a vynutili si prodloužení. Minutu před jeho koncem Kadeřábek netrefil prázdnou branku a z protiútoku rozhodl Valko o zisku dvou bodů.

Fakta – branky a asistence: 43. Kadeřábek (Protivný), 53. Malý (Skořepa), 56. Mrňa (Rod, Svoboda) – 5. Valko (Žák), 12. Valko (Žák, Král), 18. Král, 65. Valko (Beránek, Král). Rozhodčí: Fraňo – Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 6:9, navíc Kocman (Ben.) 5 OK, Šeda (CR 10 OT. Využití: 1:0. Diváků: 1113. Třetiny: 0:3, 0:0, 3:0 – 0:1.

HC Chrudim: Hrazdíra – Vyskočil, Klaus, Doseděl, Šafařík, Suchý, Mainer, Kuncl, Fejgl – Valko, Král, Žák – Stavenský, Šeda, Horák – Zadina, Beránek, Pospíšil – Polák, Buchal, Bělohlávek.

Martin Hosták, trenér HC Chrudim: „Z utkání panují rozporuplné pocity, jelikož jsme ztratili třígólový náskok, ale naštěstí jsme uhráli dva body a ty se v kvalifikaci počítají.“

Druhou polovinu kvalifikace, z níž postoupí dva nejlepší týmy, zahájí Chrudimští v pondělí v Brně a ve středu 9. dubna je čeká domácí odveta s Benátkami.